a co do kawki?

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa. Kulturystyczne odżywianie.
Przemyśl co jesz, bo to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dieta dla każdego.
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 09:04

Post przez Brol_Vau » czwartek, 8 gru 2016, 17:55

można pić kawe w kulturystyce? :lol: bo słyszałem że kawa wyp3ukuje magnez, a ja że tak powiem jestem kawoszem i chyba bede musiał sieprze?ucia na bez kofeinow1 :D

 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 09:45

Post przez domell » czwartek, 8 gru 2016, 17:59

wszystko z umiarem jak masz drgające miesnie, problemy z zasypićniem, jesteś nadpobudliwy to uzupełniaj

 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 5 sie 2015, 23:39

Post przez Normand77 » czwartek, 8 gru 2016, 21:13

Ja też jestem kawoszem :!: :D ale jak napisał domell
wszystko z umiarem  
Na bezkofeinow1 sie nie prze?ucaj bo nie bedzie efektu ?adnego :D
Prawd1 jest, że kawa wyp3ukuje magnez ale jak stusujesz suplementacje magnezem to sie nie martw niczym. No bo chyba nie pijasz wiecej jak 5 kaw dziennie :D
Ja polecam Ci ze swojej strony Magnefar B6 do tej kawki :D
Pozdro dla kawosza :D :!:

 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 09:04

Post przez Brol_Vau » czwartek, 8 gru 2016, 21:20

hehe, nie nie pije dwie, trzy dziennie a Magnefar B6 kupić mogę w aptece? i mam go dodawaa do kawki

 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 5 sie 2015, 23:39

Post przez Normand77 » czwartek, 8 gru 2016, 22:50

no coś ty :lol:
Magnefar kupisz oczywiście w aptece ale bron Boże nie dodawaj go do kawy przypadkiem :!:
Ja stosuje dwa razy dziennie po jedzonku: po oniadaniu i po po3udniowym jedzonku jak przyjdę po siłownie. Nie zażywaj go tylko na noc bo nie zaoniesz :!:
Magnefar kosztuje około 15, 18PLN.

 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 09:04

Post przez Brol_Vau » piątek, 9 gru 2016, 14:36

a jak sie bierze kreatynę to też można pić kawke, bo słyszałem że nie zabardzo

 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 5 sie 2015, 23:39

Post przez Normand77 » piątek, 9 gru 2016, 14:45

S3uchaj Brol_Vau co do tego jest kilka szko3. Ja np. jak brałem kreatynę to ograniczy3em kawe do dwóch s3abszych niż zwykle fili?anek dziennie-tzn. że i tak pi3em a efekty miałem dobre. niektórzy wogole nie piją kawy jak mają cykl kreatynowy. Jeżeli bierzesz krete pierwszy raz to musisz poeksperymentowaa bo organizm każdego z nas jest inny :!: I ro?nie może reagowaa :!:
Ale o tym już było dużo pisane na naszym forum tak, że poszukaj sobie.
Pozdro.

 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 21 sie 2015, 11:36

Post przez Merrillll » piątek, 9 gru 2016, 14:58

KOFEINA I TESTOSTERON

Ostatnimi laty powstało wiele kontrowersyjnych opinii na temat kofeiny. Posądzano ją o wywo3ywanie szeregu patologii, poczynając od torbieli piersi u kobiet, a skończywszy na ro?nych nowotworach i zaburzeniach rytmu serca. W wiekszooci tych alarmujących doniesień nie opierano sie na badaniach, które zas3ugiwa3yby na miano naukowych. Dla wiekszooci ludzi kofeina stanowi stosunkowo 3agodny lek. W zeszłym roku opublikowano nawet badania owiadcz1ce o tym, jakoby pomaga3a ona zapobiegaa samobojstwom.
Badania na temat działania kofeiny w odniesieniu do sportu dały niejednoznaczne wyniki. Pocz1tkowo mowiono, że oszczedza ona glikogen zawarty w mięśniach, ponieważ powoduje zwiększone spalanie tłuszczu w organizmie. Teoria ta opiera3a sie o zdolność kofeiny do pobudzania wydzielania adrenaliny, hormonu nadnerczowego, który przyspiesza uwalnianie tłuszczu z komorek tłuszczowych. Jednakże inne badania wskazują na zniesienie tego działania w przypadku częstego podawania kofeiny. Jeszcze inne prace podkreolają, że połączenie kofeiny z węglowodanami całkowicie znosi jej wpływ na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.
W pracach, w których badano wpływ kofeiny na trening anaerobowy (rownież trening z obci1żeniem), również otrzymano niejednoznaczne wyniki. Bya może kofeina zwieksza sie dzieki pobudzaniu transportu wapnia do cześći tkanki mięśniowej zwanej retikulum sarkoplazmatycznym. Inna praca mowi, że kofeina zwieksza sie dzieki zmienianiu percepcji wysiłku - innymi słowy wskutek działania kofeiny wydaje sie nam, że jesteśmy silniejsi.
niektórzy lubi1 kofeinę za jej termogenne działanie - przekszta3canie kalorii w ciep3o. Nawet jedna fili?anka kawy, zawierająca około 1 mg kofeiny, może podnieoa podstawow1 przemianę materii, zarówno u szczup3ych, jak i u otyłych, o około 3-4% na okres dwu godzin. Natomiast podawanie kofeiny w dwugodzinnych odstępach przez 12 godzin powoduje wzrost zużycia energii o od 8 do 11%. Termogenne działanie kofeiny wzmaga wysiłek fizyczny oraz 31czenie jej z innymi substancjami o działaniu termogennym, takimi jak efedryna czy aspiryna.
Termogenne działanie kofeiny najlepiej ujawnia sie po zastosowaniu czystej kofeiny aniżeli produktów ją zawierających, np. kawy. Zwracali na to uwagę badacze kanadyjscy, którzy odkryli, że pewna niezidentyfikowana substancja zawarta w kawie hamuje ergogenne działanie kofeiny 31cznie z hamowaniem zwiększonego uwalniania adrenaliny, ktora przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
W ubieg3ym roku opublikowano wyniki badan mowi1ce o hamowaniu przez kofeinę ergogennego działania kreatyny. Badania te nie wyjaśnić3y przyczyny tego zjawiska, ale sugerowano, że może to wi1zaa sie ze zwiększonym wydzielaniem kwasow zachodz1cym pod wpływem napojów typowo zawierających kofeine, jak np. kawy. Kwasy te miałyby przekszta3caa kreatynę w kreatynine, niepotrzebny produkt uboczny.
Natomiast w 1992 opublikowano wyniki badan na temat ergogennego działania kreatyny, w których kreatynę rozpuszczano w herbacie, ktora, jak wiadomo, również zawiera kofeine. Mimo to nie zaobserwowano ?adnego upooledzonego wchłaniania kreatyny w organizmie.
W „The American Journal of Epidemiology (144:642-44, 1996) opublikowano ostatnio prace, której wyniki brzmi1 bardzo złowieszczo dla kulturystow: oto? kofeina może upooledzaa działanie testosteronu. Prawdopodobnie kofeina zwieksza zachodz1c1 w w1trobie syntezę jednego z bia3ek krwi, zwanego globulin1 wi1?1c1 hormony p3ciowe (ang. sex hormone binding globuline, SHBG), ktora 31czy sie z testosteronem.
Okazuje sie, że 50-65% ca3kowitego testosteronu kr1?1cego we krwi jest związane z SHBG, podczas gdy reszta 31czy sie z innymi białkami krwi - albuminami. Po31czenie testosteronu z SHBG jest znacznie silniejsze od połączenia z albuminami, przez co caly testosteron zwi1zany z SHBG jest praktycznie nieaktywny. Jedynie 1 do 2% kr1?1cego testosteronu wystepuje w postaci niezwiązanej, czyli wolnej, i tylko ta postać może wejsc do komorek. U otyłych wystepuje mniej SHBG, co wyjaśnić czemu tak rzadko spotyka sie u osób otyłych zmniejszon1 aktywnooa testosteronu, mimo tego że zazwyczaj produkują oni mniej testosteronu niż osoby szczup3e.
Pewne substancje mogą zmieniaa (podwy?szaa lub obniżaa) poziom SHBG. zwiększają go estrogeny, hormony tarczycy i, według ostatnich badan, kofeina. Obniżają - hormon wzrostu, insulina i androgeny. Z tego względu te ostatnie substancje zwiększają działanie testosteronu w organizmie.
Praca ta nie t3umaczy w jaki sposob kofeina powoduje wzrost SHBG. Ponadto badanie przeprowadzono na grupie starszych kobiet, co budzi pewne zastrzeżenia. Kilka lat temu okaza3o sie, nie jeden z pierwiastków oladowych bor zwiększać steżenie testo­steronu. Owszem, ale tylko u starszych kobiet. Kolejne badanie przeprowadzone na grupie sportowców nie wykaza3o ?adnego wpływu boru na zwiekszenie testosteronu.
Tak samo może być w przypadku kofeiny. Wzrost SHBG może wystepowaa tylko u starszych kobiet, prawdopodobnie ze względu na interakcje z estrogenami, które zwiększają steżenie SHGB w w1trobie. Dopoki nie mamy żadnych dowodów na zmniejszenie aktywnooci testosteronu u mężczyzn przyjmujących duże dawki kofeiny, jej działanie może ograniczaa sie tylko do starszych kobiet. Miejmy nadzieje: nie wyobrażam sobie poranka bez dwóch fili?anek kawy!
A tak na marginesie, jeśli kiedykolwiek zastanawia3eo sie, jaka jest dawka omiertelna kofeiny, bo s3ysza3eo, że ktoś od niej umar3, pozwolę sobie przypomniea: 2 puszek coca-coli, 125 fili?anek herbaty lub 75 fili?anek kawy, oczywiście za jednym posiedzeniem. Predzej umar3byo z powodu zaburzen oddychania lub wstrz1su naczyniowego, niż dałbyo rade przedawkowaa kofeine.

Artyku3 zaczerpnięty z pewnej stronki kulturystycznej, zresztą bardzo dobrej (ale nie wiem czy mogę podac adres). :D

 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 09:04

Post przez Brol_Vau » piątek, 9 gru 2016, 15:08

najlepsze jest to :D

A tak na marginesie, jeśli kiedykolwiek zastanawia3eo sie, jaka jest dawka omiertelna kofeiny, bo s3ysza3eo, że ktoś od niej umar3, pozwolę sobie przypomniea: 2 puszek coca-coli, 125 fili?anek herbaty lub 75 fili?anek kawy, oczywiście za jednym posiedzeniem. Predzej umar3byo z powodu zaburzen oddychania lub wstrz1su naczyniowego, niż dałbyo rade przedawkowaa kofeine.    


Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości