blad przy treningo bicow?

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 36
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 09:08

Post przez QBA » poniedziałek, 6 cze 2016, 21:14

witam zawsze robiłem bicka gryfem lamanym...jak robiłem hantla na modlitewiku nie patrzyłem jak sie reka uklada czy toi moze byc pwood ldaczego stanęło na 36? chycyilem osttanio sztangę prosta to rqrde ciezko idzie ...

 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 5 sie 2015, 01:18

Post przez therese » poniedziałek, 6 cze 2016, 21:17

jaki jest tego powód nie wiadomo moze dieta,moze dlatego ze jak piszesz zawsze robiłeś lamanym
trening na bicka powinien byc zmieniany co jakiś czas
co do modlitewnika to powinieneś tak rękę układać tak wyizolować sam biceps

 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sie 2015, 21:32

Post przez Wortman84 » poniedziałek, 6 cze 2016, 21:22

sztanga prosta robi sie trudniej i bardziej obciaza nadgarstki dlatego do bica poleca sie sztangę lamana - zmieniaj cwiczenia co 3-4 tygodnie , biceps lubi częste zmiany !!!

 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 26 sie 2015, 16:21

Post przez Look-Bruno » poniedziałek, 6 cze 2016, 22:59

mialem ten sam problem lapa mi stanęła na 44 cm ale od paru miesięcy robie cwiczenia inaczej tzn w poniedzialek zawsze robiłem klatę i biceps to teraz w poniedzialek robie najpierw biceps później klatę tak sano w srode najpierw robiłem plecy i trica a teraz robie trica i dopiero plecy, napoczatku byłem do tego sceptycznie nastawiony ale miara nie klamie teraz w bicu mam 46 a po treningu 47,5

 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 26 sie 2015, 16:21

Post przez Look-Bruno » poniedziałek, 6 cze 2016, 23:14

a i jeszcze jedna wazna informacja: zmieniam cwiczenia co 9 tygodni a co trzy tygodnie ilość powtórzeń np:
-I faza 3 tyg - powtorzenia 12,12,12,6
-II faza 3 tyg- 12,12,6,6
-III faza 3 tyg - 12,6,6,6

 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 23 sie 2015, 00:36

Post przez xXxPerryxXx » wtorek, 7 cze 2016, 04:48

Musisz co jakiś czas zmieniać sekwencje, ulozenie i same cwiczenia zeby sie mięśnie nie przyzwyczajały do cwiczen i ciezarow.

 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 10 sie 2015, 18:22

Post przez CAndrewjzj » wtorek, 7 cze 2016, 05:12

tak jak kjoledzy wyzej pisza , musisz zmieniać ilość powt a wiec 12-8(mase) 8-5(sila) ja zmieniam co 4 treningi i od tej pory nie mialem zadnego zastoju- idzie masa idzie sila.

 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 03:37

Post przez LBlackloc » wtorek, 7 cze 2016, 08:07

Na masę bicepsów najlepsza jest sztanga prosta, powinieneś na niej sie opierać )

 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 00:52

Post przez stefanoss-Helmut » wtorek, 7 cze 2016, 09:23

Na masę bicepsów najlepsza jest sztanga prosta, powinieneś na niej sie opierać )

chyba cytujsze Arnolda...:D...
Co do zastojów to są rozne czynniki, na forum juz pisano co jest powodem zastojów w treningu. Jak zauważyłeś ze mozliwe ze nie zwracałeś uwagi na technikę cwiczen, tak wiec teraz luknij sobie atlas cwiczen i zastanów sie czy robiłeś blad. Drugie, to pomysl czy nie przeciążałeś ramion noi nie wieadomo jak z dieta i suplami...noi zawsze tak jest ze przyzwyczajasz miesien do jednego bodźca a jak potem weżniesz zmienisz go to jest ciezko...dlatego poczytaj troche o zastojach i podaj całkowity swoj plan bo on tez moze byc przyczyna stagnacji.

 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sie 2015, 21:32

Post przez Wortman84 » wtorek, 7 cze 2016, 12:22

na biceps najlepsza jest sztanga ale czy prosta to bym polemizował - bardziej obciaza nadgarstki prosta sztanga - co prawda warto co jakiś czas zmienić z lamanej na prosta ale lepsze efekty osiąga sie na sztandze lamanej - nie obciążając nadgarstków mozna uzyc wiekszych ciężarów i skupić sie bardziej na technice wykonywania cwiczen.
Ja odczuwam dużo lepszy komfort ćwicząc na sztandze lamanej , nie wspomne o lepszych efektach treningu - tzn przyroscie sily i masy.
W bicepsie najważniejsze jest to zeby nie przyzwyczajać go do tego samego planu - częste zmiany cwiczen, kolejności wykonywania to jest to co bic lubi najbardziej.

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość