Bledy treningowe!

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2015, 08:00

Post przez hellboy » czwartek, 10 lis 2016, 12:09

Tak pomyślałem sobie zeby tu ci doswiadczeni w dziedzinie kulturystyki pisali tu jakie bledy w cwiczeniu zauważają u nowicjuszy co sie często zdaza zeby nowicjusze mogli to przeczytać i nie robić takich glupich bledow jakiem robią bo czasami to az sie płakać chce podam pierwszy przykład

-Ociagnnie w dr1?szka w do3...ćwiczenie jak wiadomo na tricepsy...ale jak sie widzi jak taki nowicjusz ciśnie ten drazek cala masa swego ciała tak ze pracuua barki i inne partie on poprostu kladzie sie prawie na tym drazku zeby tylko cisnac go w dol....bo jest pazerny na ciezary!

-Wyciskanie sztangi przed soba...ćwiczenie na barki a nowicjusze co robią nakładają najwiekszy ciężar na to az im stawy tylko pękają i ćwiczą srają na ławkę ale ćwiczą np gosciu co ma 36 w lapie robi ciężarem 60kg na bary a gosciu co ma 45cm robi ciężarem 40kg i mu to wystarcza ... wniosek ze nie liczy sie ciężar ale jakoś wykonanywego cwiczenia nie tzreba ogromnych ciężarów na barki kłaść bo barki to najbardziej skomplikowany staw ma dużo ścięgien itd.. i jeśli później nie chcemy miec klopotow z bolocymi barkjami opamiętajmy sie z ciezarami!

 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sie 2015, 07:07

Post przez Refugio1997 » czwartek, 10 lis 2016, 12:11

Oczywiście masz racje..
Ja mam 1 głównych b3edow prowadz1cych do kontuzji..
-nieprawid3owa technika-może doprowadzia do naciągniecia ,zerwania lub naderwania mięśnia lub tkanki łącznej.
-zbyt duże obci1żenie-ponieważ nie jesteś zdolny kontrolowaa ciężaru w momencie jego obniżania,cieżar zachowuje prawo grawitacji i zmierza ku pod3odze.
-kiepska asekuracja-partner może Ci czasem delikatnie pomoc ale nie powinien sie ogl1daa co robi1 inni lub skupića sie na pogaduszkach z innymi.
-niewłaściwie stosowanie wymuszonych powtórzeń i oszukiwania-są to zaawansowane techniki(miesien jest dosłownie zmuszany do wzrostu)i mogą wytr1cia sztangę z trasy ruchu podczas unoszenia lub podciągania.
-zbyt częste treningi-po prostu przetrenowanie ,nie możesz sie rozwijaa.
-brak stretchingu-czyli w3asciwe rozciąganie pomaga zrelaksowaa i wyd3u?ya miesien po rozgrzewce oraz przed i po treningu.
-niedostateczna rozgrzewka-zbyt niska temp. zaangażowanych mięśni ,mięśnie są niedostatecznie elastyczne i gietkie.
-ruch negatywny -(odsrodkowy)polegsający na opuszczaniu ciężaru ,potrzebujesz solidnego i mocnego partnera ,ktory jest doowiadczony i pomoiże Ci kiedy stracisz kontrole nad cieżarem.
-złe odżywianie-jeśli nie jesz odpowiednio dużo a ostro trenujesz można ulec kontuzji.
Lepiej zostawia wielkie ciężaru ,bedac na ograniczonej diecie.
-brak koncetracji-im wieksze obci1żenie tym wieksza koncentracja.
Trrenujcie m1drze i dobierajcie odpowiednie obci1żenie,szkoda ,żeby jeden ruch zakonczy3 Wasze zdrowie lub co gorsza życie..

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 25 sie 2015, 14:27

Post przez WARD » czwartek, 10 lis 2016, 12:22

ja mogę podac takie coś na bicepsa unoszenie przedramion robi sie w sposob Ye tylko biceps pracuje z nie jak zauważ3em ze robią nie którzy zarzucają sobie i szybko na do3 spuoci robi sie orednie tempo do gory wolno na do3

inne to może na barki wymachy sztangielek na boki same barki mają pracowaa a nie wyrzucanie ich to wtedy nic nie puchnie a co za tym idzie nie roonie

 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek, 21 sie 2015, 12:59

Post przez Nannie-2014 » czwartek, 10 lis 2016, 12:36

Poczatkujacy często wykonują ruchy negatywne zbyt szybko.
Aby jak najlepiej weszło każde powtorzenie należy wykonywać kontrolowany, powolny ruch opuszczania ciezaru.

 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 14 sie 2015, 03:44

Post przez PalmerPol » czwartek, 10 lis 2016, 12:56

chociaż dużo czasu na siłowniach nie spendzlaam nie pamientam jednego... zeby kiedykolwiek facet zrobił sobioe rozgrzewke!

 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 7 sie 2015, 08:18

Post przez labtechh » czwartek, 10 lis 2016, 12:57

aRAs ma racje.
Trzba wykonywaa bardzo poma3u wszystko, zeby poczuc plaenie w mięśniu

 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 25 sie 2015, 10:18

Post przez lollipop_55C » czwartek, 10 lis 2016, 13:20

Ja na rozgrzewkę poowiecam ok.
1 minut.
Pomagają mi w tym gumy do aerobow.
Na każdy miesien sieria po 15-2 powtorzen.
A najczestrzy błąd worod nowicjuszy, abstrahując od techniki (ba skąd nowicjusz ma wiedziea o technice), to za duże cieżary, za dużo serii, chaotyczne treningi.

 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 06:09

Post przez sweetie-98G » czwartek, 10 lis 2016, 14:04

B3edy jakie ja widze:

-brak rozgrzewki - nie wystarczy chwile pomachać rekoma!!
-za duze ciezary, zamiast je podnosić to oni je rwa, szarpić do gory
-brak techniki, jak widze jak koleś robi martwy ciąg albo podciąganie sztangi do klatki w opadzie i ma krzywy kregos3up to mam ochote mu zabrać ten sprzęt i niech ćwiczy na s3ucho moze sie nauczy ........
-za dużo ciwczen
-zle dobrane cwiczenia np.klata, bary,nogi,grzbiet i kazda partia po 4cwiczenia
-nie widze zeby sie ktoś rozciaga3
-zaduzo komentują a za mało ćwiczą
To moje osobiste bledy jakie zaopserwowalem u siebie na siłowni ale te co Refugio1997 napisał są chyba wszędzie widoczne, a moze ktoś z forum je jeszcze popelnia.............

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 25 sie 2015, 14:27

Post przez WARD » czwartek, 10 lis 2016, 14:08

jednym słowem jak sie widzi takie coś to trzeba naprowadzaa pokazywaa jak soe ćwiczy

 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek, 14 sie 2015, 03:44

Post przez PalmerPol » czwartek, 10 lis 2016, 15:01

no dobra ty możesz miec dobre checi i chcieć pomoc ale nie każdy moze jej chcieć ...i wtedy zonk!

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości