Dieta a rozstępy

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa. Kulturystyczne odżywianie.
Przemyśl co jesz, bo to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dieta dla każdego.
 

Post przez Mlody123 » czwartek, 17 sty 2013, 13:35

Wiek : 17
Wzrost : 190cm
Waga 84
Płeć : Męska
Cel (masa/rzeźba/redukcja) : masa
Suplementacja : brak
Doping : brak
Zastrzeżenia zdrowotne : brak
Typ budowy ciała Ektomorfik

Witam , nie wiedziałem , czy umieścić tutaj ten temat bo pasuje mi do diety ale i zdrowia. rozst-py-t265.html , przeczytałem wszystko w tym temacie ale mam jeszcze pytanie właśnie dotyczące diety. Mam małe rozstępy pod pachą i zalążki na tricepsie ( co mnie lekko zdziwiło) , wcześniej też miałem z tym problem i moje nogi są nieźle poszatkowane( lepsze to niż mieć nogi kurczaka) Aktualnie jestem na masie , i w przeciągu miesiąca przybrałem 4kg i właśnie tutaj rodzi się moje pytanie. Jako , że jestem ektomorfikiem i ciężko mi przybrać na masie jem bardzo dużo , czy może ktoś z użytkowników orientuje się ile w ciągu miesiąca można przytyć żeby nie powstawały nowe rozstępy? (stosuje kremy przed i po trenigu oraz suplementacje kolegenem) Aktuanie średnia kcal moich posiłków była około 4500.
Także mam pytanie dotyczące redukcji tkanki tłuszczowej , jak mi wiadomo o ile przy nagłym przyroście jak i nagłej utracie wagi. Jak przestawić porcje kaloryczne aby utracić kilogramy w bezpiecznym dla skóry sposobie? nie musi być to natychmiastowa utrata , jestem dość cierpliwy i bardziej zależy mi na braku uszczerbku na skórze niż efekcie od zaraz.
Jeszcze czy pomogłoby gdybym do moich treningów dodał treningi cardio? ( redukowałbym odrazu tkankę tłuszczową i mniej by mogło się odkładać tłuszczu przez to skóra miała by więcej miejsca dla mięśni) i gdyby zastosować cardio jak urozmaicić dietę aby nadal były przyrosty mięśniowe?
z góry dziękuje za odpowiedzi.

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » czwartek, 17 sty 2013, 19:28

Dziwna sprawa że robią Ci się roztępy od takich przyrostów. Niektórzy przytyli i po 10kg miesięcznie bez rozstępów, więc wina nie leży ani po stronie diety ani treningu. Zwłaszcza że masa wolno Ci idzie.

Co do redukcji zmniejsz bilans kaloryczny minimalnie obserwuj co sie bedzie dzialo. Jeśli bedzie ok to zmniejszaj go dalej ale bardzo stopniowo.

Żeby mieć przyrosty to musisz mieć dodatni bilans a jak bedzie redukcja to bedzie on ujemny wiec to sprzeczne troszkę.

 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 18 sty 2013, 01:00

Post przez adrian0 » piątek, 18 sty 2013, 13:18

Rozstępy to raczej cecha indywidualna każdego człowieka, zależy od tego jakie są właściwości jego skóry właściwej, każdy jest inny, więc i skóra na wszystkich nie ta sama. Jak masz rozstępy to mieć będziesz, jak ktoś nie miał to może nie będzie mieć. Cecha indywidualna na moje oko.

 

Post przez Mlody123 » piątek, 18 sty 2013, 19:11

A sądzicie , że dodanie 1-2 treningów cardio może pomóc? w tym sensie że wiadomo na masie idą mięśnie i tłuszcz, redukowałbym go poprzez to dodatkowe cardio i byłoby więcej "luzu" dla skóry? chodzi już w sumie o zmiane treningu a nie diety.

 
Posty: 44
Dołączył(a): czwartek, 26 lip 2012, 00:00

Post przez zigi44 » czwartek, 7 lut 2013, 09:04

Ciężko jest się pozbyć rozstępów w standardowy sposób. Rozstępy są spowodowane zbyt szybkim wzrostem. Jedyna skuteczna metoda to chirurgia plastyczna ale to sporo kosztuje.







____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
krzem w płynie

 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 25 mar 2013, 01:00

Post przez Gabriello77 » poniedziałek, 25 mar 2013, 16:02

Raczej nie powinny ci się robić rozstępy, no ale każdy jest inny i może po prostu masz do tego uwarunkowania, w tym przypadku musisz się pogodzić z tym, że nawet mniejsze przyrosty będą powodować rozstępy.

 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 20 wrz 2012, 00:00

Post przez osilek » poniedziałek, 15 kwi 2013, 13:15

Przy intensywnych ćwiczeniach faktycznie mogą pojawiać się rozstępy. Dobrym rozwiązaniem jest smarowanie ciała oliwką.
_______________________________________________________________________________________________________________________
sale konferencyjne

 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 21 sty 2014, 01:00

Post przez kamill55 » czwartek, 23 sty 2014, 17:35

Rozstępy bardzo często pojawiają się w przypadku zmiany wagi, dlatego uskarża się na nie wiele kobiet po ciąży. Wszelkie diety, w których efekcie następuje znaczna utrata wagi również mogą powodować powstawanie rozstępów. Dolegliwość pojawia się w przypadku zaburzeń hormonalnych, a niekiedy innych problemów ze zdrowiem. Początkowo rozstępy mają postać czerwonych nitek i wtedy najłatwiej z nimi walczyć. Kiedy zamieniają się w różowe, a potem w białe pręgi skóra jest już mocno uszkodzona i trudniej z nimi walczyć.

 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 4 lut 2014, 01:00

Post przez dorotyna » wtorek, 4 lut 2014, 08:56

u mnie właśnie rozstępy nie pojawiły się na skutek ćwiczeń, tylko ciąży ;/ kurde mimo że wcale aż tak nie przytyłam i smarowałam się cały czas różnymi cudami

 

Post przez czeslaw » poniedziałek, 2 cze 2014, 17:22

Witajcie. Ja musze pochwalić sie, że przy ćwiczeniach i diecie schudłąm 15 kg :D nie mam żadnego rozstepu wiec uwazam ze to zalezy indywidualnie od organizmu czy ma tendencje do ich powstawania

-----------------------
Najlepszyadwokat wieliczka

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości