Dieta do poprawki

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa. Kulturystyczne odżywianie.
Przemyśl co jesz, bo to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dieta dla każdego.
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 21:52

Post przez Mason_Sote » niedziela, 22 lis 2015, 11:50

Witam, 8)

Stosuje dietę od miesiaca, choć mój staż do 7 miesiecy.. Staram sie przestrzegać diety, ale czasami nawet ciezko jest z realizacja. :cry:

Dieta na masę (65-66kg)

Sniadanie (7:00)-3 kanapki: chleb ciemny mieszany, szynka (szynkowka lub coś podobnego), dzem.
(niestety rano nie mogę jeść platkow na mleku, bo trafiam potem do wc).

II sniadanie ( w szkole - 10:3 )-2 bulki z szynka lub tez dżemem + banan

Obiad (ok. 15)-Jesli chodzi o ten posiłek to jest urozmaicony (zalezy od rodzicow)
-ziemniaki + surowka + (schabowy, mielony, pierś z kurczaka, nalesniki, ryba smazona, czasami placki ziemniaczane), rzadko zupa pomidorowa albo rosol.

IV (17.30) przed treningiem: banan, po: 1 g. ryżu + banan., lub wafle ryzowe.

V (19.00) salatka z tuńczyka + ryz + papryka + jajko + marchewka + majonez (tak na marginesie pychota).+ szklanka mleka lub zamiast tego makaron z twarogiem.

VI (21:30) Jajecznica z 5 jajek ( 2 zoltka) + 2-3 kanapki z maslem.

Zapewne są bledy, prosiłbym o porady, poprawe, zmianę na bardziej efektywna diete...Za jakiś czas, ok. stycznia, chce zakupić pierwsza odzywke, gainera - na dobry poczatek

Pozdrawiam Serdecznie.
:D

 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 14 sie 2015, 19:29

Post przez Astrid62 » niedziela, 22 lis 2015, 12:31

Sniadanie (7:00)-3 kanapki: chleb ciemny mieszany, szynka (szynkowka lub coś podobnego), dzem. - tu
(niestety rano nie mogę jeść platkow na mleku, bo trafiam potem do wc).

II sniadanie ( w szkole - 10:3 )-2 bulki z szynka lub tez dżemem + banan - tu

Obiad (ok. 15)- rzadko zupa pomidorowa albo rosol. - tu

IV (17.30) przed treningiem: banan, po: 1 g. ryżu + banan., lub wafle ryzowe. -tu

te posilki co ci napisałem są do dupy. gdzie tu bialko?? praktycznie same wegle. zupa to juz całkiem nie jest element diety i jak Ci rodzice takie coś serwują to dołóż do tego banana i jakieś źródło bilka, ale te musisz prawie wszędzie dolocyc, tzn wszędzie tam gdzie napsisalem.

poza tym dołożyłbym 3 sniadania, lub tam wstawił gainer tak kolo 13.00, obiad jak by sie dało to o 16.00. Kolacja raczej OK.

pamiętaj DIETA BIALKO ok30g na posiłek + WEGLE ok 70g na posiłek + TLUSZCZ ok 10g na posiłek

 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 10 lis 2015, 08:44

Post przez antek » niedziela, 22 lis 2015, 14:27

Gdzie napisałeś ta dietę na masę bo jakoś nie widze
Pierwsze dwa posilki do niczego,tak mogą odżywiać sie zwykli ludzie,a nie uprawiający ten sport!
I do zmiany (daj tu jejecznice z wieczora)
II tez marnie wyglada....(musisz zwiększyć tu ilość bialka i wegli)
III mam jeszcze podobny układ ale staram sie aby jak najczęściej był to kurczak,ryby itp.
IV ostatecznie....
V salatka z tunczyka:D pysznosci...
VI jajecznice dalbym na sniadanie(w którym bialka jak na lekarstwo!),a na wieczor chudy twaróg
Pozdro!

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 21:52

Post przez Mason_Sote » niedziela, 22 lis 2015, 16:08

I - jajecznica + 2 kromki z masłem
II - moze do bulek wrzucić kawalek tuńczyka lub piersi z kurczaka (troche za dużo roboty)
III- ograniczę do minimum zupy
IV - co tutaj jest nie tak ? dużo osób mówi iz jest to dobre rozwiazanie.

 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 10 lis 2015, 08:44

Post przez antek » niedziela, 22 lis 2015, 16:28

jeśli chodzi o IV to potreningu b.dobrze,nalezy ladowac wegle!Ale wegle przyjete przed treningiem hamują wydzielanie hormonu wzrostu jeśli sie nie myle.

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 21:52

Post przez Mason_Sote » niedziela, 22 lis 2015, 17:55

Czyli posiłek nr. 4 jest dobryż 2 min przed treningiem jem 1-2 banany, a odrazu po na siłowni jem około 1 g. ryżu zmieszanego z bananem.

Na VI posiłek zamiast jajecznicy dam twaróg półtłusty z makaronem (male ilosci cukru dla smaku)
+ wcześniejsze zmiany

 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 10 lis 2015, 08:44

Post przez antek » niedziela, 22 lis 2015, 18:32

Chyba nie czytasz uwaznie?Posilek 4 jest napewno dobry pod wzgledem tego co jesz po treningu,ale mam wątpliwości czy przed powinno sie spożywać wegiel.
Makaron(wegle) w ostatnim posilku???Przemysl to jeszcze....

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 21:52

Post przez Mason_Sote » niedziela, 22 lis 2015, 18:47

No rozumiem, przeczytałem uważnie ale jeśli chodzi o posiłek 4 to Astrid62 mial jakieś uwagi, dlatego chciałem sie zapytac...lecz moje wątpliwości rozwiał ten artykuł oczywiście z tego FORUM przed treningiem należy zjeść duza ilość węglowodanów zlozonych, aby w sposob ciągły zaopatrzyć sie w energie potrzebna do intensywnych cwiczen. Najlepiej jeść ok. 1h przed.
- bezpośrednio po treningu spożywamy duza ilość węglowodanów (ok. 1g na kg masy), aby uzupełnić straty glikogenu, np. banany, carbo, miod, wafle ryzowe, sok. No racja na wieczor wegle to nie zbyt dobry pomysl... lecz zastanawia mnie to dlaczego jajecznica ma byc na sniadanie, a twaróg na kolacje ?

PNphpBB2&file viewtopic&t 3884 3884 7. - Sniadanie
-100g platkow owsianych gorskich
-300ml mleka 0,5%
-50g twarogu chudego -10g oliwy z oliwek
87,8gWW, 16gB, 19,2gT

21.45 - Kolacja II
-5 bialka jaj
-2 zoltka
30gB

 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 10 lis 2015, 08:44

Post przez antek » niedziela, 22 lis 2015, 18:57

W sumie logiczne!To pomyliłem sie z tymi weglami przed treningiem.
Ja jem jajecznice na sniadanie ponieważ smażę ja na sloninie (wiec ma nieco tluszczu) dodaje czasem wędlinę lub kielbase. A w tym przykładzie masz same jajka na ostatni posilek.Twarog moze byc źródłem bialka rano i wieczorem,nie ma to roznicy.
Ja wzoruje sie na diecie dla os.wazacej 76kg (jest pod tym linkiem nizej)
II
2 jajka
itd.
VI
ser chudy (100g)

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 21:52

Post przez Mason_Sote » niedziela, 22 lis 2015, 19:01

reasumując

I Sniadanie (7:00)-jajecznica z 2-3 jajek + chleb ciemny mieszany z maslem. (moze z szynka lub dzemem)

II Sniadanie (10:30)-kanapki (2-3) z dzemem, kawalkami piersi z kurczaka, indyka lub tunczyka.

III posiłek (13.00)
- jakiś jogurt pitny, moze drozdzowka ?

Obiad (ok. 15:30)-Jesli chodzi o ten posiłek to jest urozmaicony (zalezy od rodzicow)
-ziemniaki + surowka + (schabowy, mielony, pierś z kurczaka, nalesniki, ryba smazona, czasami placki ziemniaczane), zupa- zmniejszyć do minimum - 1x w tygodniu.

IV (17.30) przed treningiem: banan + kilka szt. wafli ryzowych, po: 1 g. ryżu + banan., lub wafle ryżowe

V (19.30) salatka z tuńczyka + ryz + papryka + jajko + marchewka + majonez (tak na marginesie pychota).+ szklanka mleka.

VI (21.30) - Ser Chudy + szynka z indyka lub szynka z piersi kurczaka(kanapki)

Prosze o ocenę i poprawki w razie czego.

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości