plan cwiczen przy ograniczonej ilosci sprzetu

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 15:12

Post przez defbond » niedziela, 11 gru 2016, 16:56

probuje stworzyć sobie jakiś plan cwiczen jednak do dyspozycji mam ławeczkę pozioma, naklad, gryf prosty i hantle...w niedalekiej przyszłości byc moze rowiniez drazek..

czy przy takim sprzęcie da sie sensownie cwiczyc? dotychczas ćwiczyłem tylko amatorsko juz około 5 lat z dłuższymi przerwami...teraz mam zamiar zabrać sie na powaznie..niestety silka platna odpada, jestem biednym studentem

oto mój plan przy wykorzystaniu dostępnego sprzetu:

poniedzialek

klata:
wyciskanie sztangi w poziomie
rozpietki w poziomie
wyciskanie hantelek w poziomie
barki:
wyciskanie sztangi zza karku
unoszenie hantelek na boki
wyciaskanie sztangi z klatki stojąc
podciąganie do brody sztangi

sroda

nogi:
przysiady ze sztanga
wspięcia na palcach
tricepsy:
francuskie wyciskanie sztangielki stojąc
wyciskanie sztangi lezac, w troche węższym niz ramiona nachwyt i podchwyt
prostowanie ramienia ze sztangielka lezac..uchwyt młotkowy

pićtek

plecy:
wiosłowanie sztanga w opadzie
wiosłowanie hantelka
sztrugsy
martwy ciąg
biceps:
uginanie ramion stojąc sztanga
uginanie ramion stojąc hantla
uginanie na kolanie hantla

nie uwzględniłem również liczby serii i powtorzen..nie wiem w jaki sposob mam dobrać odpowiednie parametry...tutaj liczę na pomoc

jeżeli znacie inne ciekawe cwiczenia na dane partie przy wykorzystaniu takowego sprzetu, piszcie..z gory dzieki

 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 04:52

Post przez Alicjaaa » niedziela, 11 gru 2016, 16:57

jestem tu nowy ale kulturystykę uparwiam juz od ponad 5 miechow ja tez tak cwicze, również nie mam sprzętu orginalnego jest to trudne ale jakoś sobie daje rade z tym.
ja zaczynałem od takiego podobnego palnu jeżeli chodzi o ilość seri to polecam wzór jakiegoś goscia mopam ci w skrócie na pocztek 4 serie po 12 powtórzeń z 40%MC(maszy ciężaru jakiego jesteś wycisnąć na raz) 3 serie normalnie po 12 powtórzeń a w ostatniej robisz ile sie da wyciśnięć ta seria da ci ciężar jakiego powinnes uzyc w nastepnm treningu wyliczasz to ze woru 0,5(x(ilosc wykonnych powtórzeń w sotaniej seri)-12(ilosc powturzen standardowych) i tak jak wykonasz 22 powtozenia to w następny trening masz na klacie o 5kg wiecej ale dojdzie ze w ostaniej seri wykonasz 12 wiec ciężar zostaje a ilość seri standardowych zmieniasz na 1 i tak dalej az do 6 i wtedy twoje mięśnie beda przygotowane na porządny trening dobrych przyrostów pozdro

 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sie 2015, 16:02

Post przez Lasot_Summ » niedziela, 11 gru 2016, 17:00

a moze tak pomyśleć nad wyspawaniem sprzętu i wytoczeniem obciazeniaż schematy są na forum

 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 04:52

Post przez Alicjaaa » niedziela, 11 gru 2016, 17:04

nawet wyspawanie troche kosztuje materialy i robocizna

 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 10 sie 2015, 16:44

Post przez Wearnee » niedziela, 11 gru 2016, 17:08

jak chcesz ćwiczyć to myslisz ze co!!! za darmo niema nic to nie jest sport dla tych co zula kasy ja tyle co mam to wydaje na swoje hobby a ty jak wolisz wydac na slodycze to przeżuć sie na szachy albo nic nie rob bo szachy tez czeba kupić

 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sie 2015, 00:08

Post przez Jvinccgoit » niedziela, 11 gru 2016, 17:55

Tez zaczynałem z ograniczona ilością sprzętu ale wspólnie z kumplem troche nazbieralismy.Na skupach złomu czasami coś maja i mogą ci sprzedac za nie wielka sumkę czasem trafia sie coś do pary, podciągać możesz sie przeciez na jakiejś galezi,a zrobnie drazka to nie jest zadna filozofia chybażJa mam za domem troche lasu i tam zrobiłem sobie szeroki drazek mozna na nim trzaskać wymyki popodciagac nogi no i podciągać sie w szerokim uchwycie!Co do cwiczenia to zawsze warto nawet jak bys mial robić same pompki i uginać o kolano na biceps to warto dla samego siebie a sprzęt sie znajdzie sam pozdr.

 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 10 sie 2015, 16:44

Post przez Wearnee » niedziela, 11 gru 2016, 21:27

Zgadzam sie tu z Jvinccgoit-em pochodź po złomowiskach tzm napewno coś znajdziesz odłuż troche kasy i kupisz jakieś rury zapłacisz jakiemuś gosciowi za pospawanie ławeczki i co jeszcze będziesz chciał obciazenie możesz zrobić np: z betonu lub jak wczesniej pisałem na zlomie coś znajdziesz

 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 10 sie 2015, 21:33

Post przez Cortezz » niedziela, 11 gru 2016, 22:00

Wearnee wiesz ze ja mam na mojej silowni-prowizorce kilka sztang betonowych- bardzo dobrze sie na nich ćwiczy i są tanie w zrobieniu :D Pozatym jeśli ktoś np.
robi sobie wlasna silownie to mozna później do takich sztang dorobić normalne metalowe obciążniki przez co mozna sporo zaoszczędzić kasy, Kilo metalu na zlomie kosztuje 1zl . mozna spokojnie do sztangi przeznaczonej do wyciskania, zamontować na stale obciazenia z betonu (2 wiaderka 10l napełnione betonem to około 51 kg.) a resztę obciążników kupić chociażby na zlomie zeby moc stosować progresje - (z prostych obliczeń mamy ze 4 zl w kieszeni ) na jednej sztandze nie wiem czy napisałem to w zrozumialy sposob jak nie to sorki

 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek, 10 sie 2015, 16:44

Post przez Wearnee » niedziela, 11 gru 2016, 22:24

Cortezz ja tez mam taka siłkę ktora sam robiłem laweczke, obciazenie, hantelki i nie narzekam a wrecz przeciwnie jestem z tego zadowolony

p.s. chcesz zobaczyć fotki do wal na pw podaj adres email i ci przesle

 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 15:15

Post przez oosasawPol » niedziela, 11 gru 2016, 23:41

1. na tym da sie ćwiczyć
2. palan bym innaczej ułożył polaczenie miesni, np. tric nogi -bardzo orginalne ,skozystal bym ze stadardow: klata+tric , plec+bic+kaptury, nogi+barki+ brzuch przedramię bedzie męczone przy okzji innych cwiczen; badz klata+ plecy+kaptury , bic+tric, barki+ brzuch+ nogi
3. zainwestuj w drazek, 20-40zl , mozna sie podcigac na rurach w piwnicy
4.szrugusy są na kaptury
5. coś do nóg dołóż
ogólnie cwiczenia dobrałeś dobrze do mozliwosci jak zjde wicej czasu to moze coś ułożę

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość