Pomoc w ułożeniu grafiku ćwiczeń

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2013, 01:00

Post przez opelvectra » wtorek, 15 sty 2013, 17:13

Witam...od jakiś 5 miesięcy ćwiczę 5-6 dni w tygodniu. Mój dzienny trening składa się z 250 brzuszków (10x25),100 podciągnięć na drążku (10x10),gryf łamany na biceps (10x10 obciążenie 35kg) wyciskanie na klatę (10x10 obciążenie 65kg) Czy ma on sens ? jest ktoś w stanie ułożyć mi grafik ćwiczeń na podstawie powyższych informacji na temat posiadanego sprzętu ?

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » środa, 16 sty 2013, 00:49

Witaj. Jeśli wszystko wykonujesz w jeden dzień i do tego prawie siedem dni w tygodniu to jesteś na dobrej drodze do przetrenowania się. Napisz coś o sobie: łączny staż na siłowni, wiek, jak się odżywiasz itd.
Co jest Twoim celem?
Jaki masz sprzęt dokładnie?
Myślę, że spokojnie da się ułożyć jakiś plan pod Twój cel ale najpierw musisz odpowiedzieć na powyższe pytania.

 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2013, 01:00

Post przez opelvectra » środa, 16 sty 2013, 16:32

Więc tak ćwiczę już od 5 miesięcy przez ten czas prawie nie miałem przerw poza niedzielami i od czasu do czasu sobotami,mam 20 lat 196cm wzrostu i około 84kg wagi, co do odżywiania nie mam ułożonej żadnej diety ;/ chodź zdaje sobie sprawę że to bardzo ważne... Co do mojego sprzętu posiadam ławkę pod sztang le z czterokrotną regulacją konta pochylenia oparcia, przyrządem do ćwiczenia mięśni nóg (mięśnie ud przednie i tylne),przyrządem do ćwiczenia klatki i mięśni naramiennych, do tego gryf łamany, drążek do podciągania,stojaki do robienia pompek i hantelki 4kg.Moim celem jest wyćwiczenie partii mięśni brzucha,klatki piersiowej i ramion. Nie chcę tu rzucać profesjonalnymi nazwami tych mięśni bo nie chce się wydurnić z jakimś błędem mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi ;) prosił bym także o mniej więcej informacje z jakim obciążeniem powinienem wykonywać te ćwiczenia.Z góry dziękuje i pozdrawiam

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » środa, 16 sty 2013, 20:00

Piszesz, że nie miałeś przerwy więc zacznij od przerwy regeneracyjnej min tydzień bez jakichkolwiek ćwiczeń. Widzę, że dysponujesz czasem więc pomyśl nad treningiem min cztero dniowym (mam tu na myśli trening całego ciała). Nie napisałeś czy chcesz nabrać masy itd ale wnioskuje po wzroście że przydałoby się parę kg. Załóż temat w dziale dieta będzie łatwiej Ci ją ułożyć - bo to podstawa.

Twoim celem są mięśnie najbardziej popularne i zapewne nie wiesz, że gdy trenujesz to najlepiej całe ciało. Nie pomyślałeś, że będziesz wręcz śmiesznie wyglądać jak dobrze rozwiniesz klatkę, brzuch i ramiona tylko? na tle reszty grup mięśniowych będzie to niesymetrycznie wyglądać.

Jeśli chodzi o ciężar to już zależy od konkretnego celu czy masa/redukcja/wytrzymałość. Dopiero jak to określisz sam musisz zbadać jakim ciężarem będziesz w stanie wykonywać sukcesywny trening. Tym się zajmiemy jak dokładnie napiszesz co jest celem.

Sprzęt masz podstawowy ale i więcej na początek nie trzeba. Do szczęścia brakuje tutaj gryfu prostego, dwóch małych i obciążenia(o którym nie wspomniałeś).

 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2013, 01:00

Post przez opelvectra » środa, 16 sty 2013, 21:22

znaczy się z czasem to jest różnie podczas sezonu letniego pracuje 12h a podczas zimowego 8h ale to wciąga więc nie robi mi różnicy czy jestem zmęczony czy nie muszę ćwiczyć więc motywacje mam dobrą ...do tego dwóch znajomych też postanowiło zmienić swój styl życia więc w troje dobrze się ćwiczy ;)masz racje chciał bym trochę nabrać masy....bo jednak przy takim wzroście i wadze wyglądam marnie chodź w porównaniu do 5miesięcy wstecz o niebo lepiej (mięsień piwny itd hehe ) czy gryf prosty można zastąpić tym co biorę go na klatę? obciążniki mam 2x18kg(własnej roboty nie do końca wyważone ) 2x10kg 2x5kg 4x2.5 i 2x1kg i gryf 8kg

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » czwartek, 17 sty 2013, 00:15

Czyli chcesz przybrać na masie. Tak jak pisałem widziałbym trening cztero dniowy tutaj:

pon plecy - brzuch
wt klatka - triceps
czw nogi ew + brzuch
pt barki - biceps

Treningi powinny trwać około godziny.

Na klatkę oczywiście gryf prosty wskazany.

Drugą najważniejszą rzeczą jest odpowiednia dieta --> dział odżywianie.

 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2013, 01:00

Post przez opelvectra » czwartek, 17 sty 2013, 12:06

możesz mi jeszcze bardziej to rozpisać jak wygladądaja te ćwiczenia na plecy barki? i ile poszczególnych ćwiczeń wykonywać i serii?

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » czwartek, 17 sty 2013, 20:17

pon plecy - brzuch

martwy ciąg 4s 12/10/8/6
podciągnie na drążku 4s 12/10/8/6
wiosłowanie sztangą/hantlami 3s 12/10/8
szrugsy 3s 12/10/8

wt klatka - triceps

wysisk na skosie 4s 12/10/8/6
wycisk na płaskiej 4s 12/10/8/6
rozpiętki 3s 12/10/8

pompki na poręczach 4s 12/10/8/6
wyciskanie francuskie 3s 12/10/8
wyciskanie hantelki zza głowy 2s 12/10

czw nogi ew + brzuch
tutaj według możliwości i sprzętu, podstawą będzie przysiad.

pt barki - biceps

przód barku np. wyciskanie z klatki 4s 12/10/8/6
bok barku np. unoszenie hantli wzdłuż tułowia/wycisk zamaszysty 3s 12/10/8
tył barku np. unoszenie hantli bokiem 3s 12/10/8

unoszenie sztangi 4s 12/10/8/6
uginanie młotkowe hantlami 3s 12/10/8
uginanie hantlem o kolano 2s 12/10

 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2013, 01:00

Post przez opelvectra » czwartek, 17 sty 2013, 20:27

Dzięki wielkie za pomoc :) pozdrawiam


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości