Wartosciowe produkty

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa. Kulturystyczne odżywianie.
Przemyśl co jesz, bo to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dieta dla każdego.
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 28 sie 2015, 00:55

Post przez Adeline1979 » czwartek, 5 maja 2016, 22:57

Jako ze wiele osób nie moze pozwolić sobie na codzienne spożywanie filetów i tuńczyka (cena i opory rodzicow przed zaskakująco częstym zakupem tego pozywienia) chciałem zapytać o wasze opinie odnośnie innych tanich produktow, które mogą byc w zastępstwie a czeto możemy spotkać je w naszych lodowkach. A wiec wady i zalety:
1.Maslanka naturalna - w 1 litrze 3 gr bialka, często pije ja na noc jako posiłek bialkowy lekko strawna
2. Kotlety sojowe - bogate w bialko wiadomo ze to nie to samo co filet ale jak ktoś nie ma kasy to 1,5 zl za opakowanie a tez posiada bardzo duze ilosci bialka
3. Makrela w puszce w sosie pomidorowym
4. Makrela wedzona
Co myslicie o tych produktach, wady i zalety. Moze macie także inne propozycje, które uciesza osoby których nie stać na diete.

 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 04:01

Post przez sorrgo » piątek, 6 maja 2016, 08:30

Ad 1- maslanki na noc raczej nie polecalbym, bo moze ci ona wyjsc na brzuchu
Ad 2- Bialko roślinne niepełnowartościowe
Ad 3 i 4- nie wiem dokładnie

 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 12 sie 2015, 10:17

Post przez HansTouss » piątek, 6 maja 2016, 08:41

3 i 4 nie zabardzo lepiej tuńczyk w sosie wlasnym, chociaż makrela w oleju lepiej niz w pomidorach

 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 28 sie 2015, 00:55

Post przez Adeline1979 » piątek, 6 maja 2016, 09:57

Co do kotletów sojowych zgadza sie ze to nie to samo co filet ale jak czasem nie ma co to mysle ze za 1,5zl w paczce mamy 5 gr bialka oraz 15 gr blonnika, natomaist ta maslanke pewnie przesunę na wczesniejsza porę a nie na noc.

Co do makreli wędzonej to słyszałem ze zawiera bardzo zdrowy tluszcz który jestw skazany, podobnie jak oliwa z oliwek a co do reszty w końcu to ryba. Bo codziennie tuńczyk tez moze sie przejesc.

 
Posty: 19
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 15:39

Post przez babyfitt » piątek, 6 maja 2016, 18:16

maslanki nie pij jedząc ryz - wzdecia jak cholera po tym są i trening masz w plecy

 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 28 sie 2015, 00:55

Post przez Adeline1979 » piątek, 6 maja 2016, 21:56

Zgadza sie maslanke albo pije sama albo jak mi sie chce robie sobie w mikserze z bananami wychodzi super meiszanka.
natomiast ryz jadam najczęściej z tuńczykiem (salatka), albo z truskawkami(lato). często tez do obiadu.
Aha co myslicie o kuskusie często z lenistwa mieszam go z tuńczykiem bo jego przygotowanie jest bardzo szybkie a węglowodanów zawiera podobne ilosci co ryz?

 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 04:01

Post przez sorrgo » piątek, 6 maja 2016, 22:15

Co do makreli wędzonej to słyszałem ze zawiera bardzo zdrowy tluszcz  
Omega 3. większość ryb go ma, jak chcesz zwiększyć jego spozycie, to wybieraj tluste ryby( typu halibut)Ale makrela tez ma go sporo z tego co wiem


Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości