co da lepszy efekt

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 03:31

Post przez fajnegrywojna-QWF » poniedziałek, 6 cze 2016, 12:24

Szczeoa Boze
Mam takie pytanko : który plan bedzie dla mnie bardziej efektywny? czy jeżeli bede robił karzdy miesien raz na tydzień intensywnie (tak jak robiłem do tej pory) czy jeżeli zastosuje coś takiego: (kto sie szfenda po forach to wie z k1d to pochodzi)

-wykonujemy 4 treningi w tygodniu w systemie: 2 dni treningu-1 dzien wolny-dwa dni treningu-dwa dni wolne  (A-B-W-A-B-W-W)  
-każda grupa trenowana jest 2x w tygodniu  
-w tygodniu zawsze przeplatamy treningi lżejsze z ci1?szymi-tj.:  
cie?ki-lekki-wolne-lekki-cie?ki-wolne-wolne lub  lekki-cie?ki-wolne-cie?ki-lekki-wolne-wolne  
Chodzi o to, by każda grupa była trenowana na przemian raz w tyg. lekko a raz cie?ko-nigdy z tą samą intensywnooci1 na obu treningach w tygodniu.  
-sugerowany podział grup:  
A: klatka, barki(przod i bok), tricepsy, brzuch, łydki  B: uda, grzbiet, tył barkow, bicepsy  
-przerwy pomiędzy seriami(TRENING CIE—KI):  ćwiczenia zło?one 12 sekund,  izolowane 6 sekund  
-przerwy pomiędzy seriami(TRENING LEKKI):  ćwiczenia zło?one 15 sekund,  izolowane 9 sekund  
-progresja tylko w ćwiczeniach złożonych/podstawowych (oznaczenie próg ) 1<2<3 4 czyli zwiększamy obci1żenia w drugiej i trzeciej serii, a w czwartek pozostają takie samej, jak w trzeciej  -w ćwiczeniach izolowanych sta3y ciężar  
-ilość powtorzen:  ćwiczenia zło?one/podstawowe 12-10-8-8 (z zapasem 2 powt.),  izolowane 12-1 (z zapasem 2 powt.)  
-ilość serii: 3 we wszystkich ćwiczeniach  -bezpośrednio po treningu obwodowym ćwiczenia aerobowe 12-15 minut z tętnem 85% cardio max (22 minus wiek)  dzien A  
Klatka  1.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej próg  2.Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej próg  3.Rozpietki na ławce poziomej  
Barki  1.Wyciskanie sztangi zza karku próg  2.Unoszenie bokiem w gore sztangielek stojąc  
Tricepsy  1.Francuskie wyciskanie za głową sztanga próg  2.Francuskie wyciskanie jednorącz w leżeniu  
Brzuch  1.skłony tu3owia-brzuszki  2.unoszenie nóg w leżeniu na ławce/lub/spinanie kolan na ławce  
łydki  1.Wspiecia na palce jednej nogi z obci1żeniem w d3oni  
dzien B  
Uda  1.przysiady ze sztangą na barkach próg  2.prostowanie nogi z kr1?kiem zawieszonym na pasku do kostki siedząc na krzeole/ławce  3.Uginanie nogi z kr1?kiem zawieszonym na pasku do kostki-stojąc na podwy?szeniu  
Grzbiet  1.Wiosłowanie sztangą nachwytem w opadzie/lub/podciąganie na drążku do klatki próg  2.Wiosłowanie jednorącz sztangielką w opadzie uchwyt m3otkowy próg  3.Szrugsy ze sztangą/lub/sztangielkami  
Ty3 barkow  1.unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tu3owia  
Bicepsy  1.Uginanie ramion ze sztangą stojąc próg  2.Uginanie ramienia ze sztagnielk1 w opadzie przodem/lub/w oparciu o kolano

ćwiczę intensywnie i konsekfentnie około rok, moze troszku wiecej, a jeszcze wcześniej moze z po3 roku sie w to bawi3em

 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 09:45

Post przez domell » poniedziałek, 6 cze 2016, 13:56

ja nie wiem za dużo ale wydaje mi sie, ze mozna by sprubowac taki trening.
Wiadomo trening trzeba zmieniać co jakiś czas... wiec czemu by czegoś takiego nie sprubowac ?? Ale poczekaj jeszcze na opinie profesjonalistów ;D

 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 08:21

Post przez kamilosekT38 » poniedziałek, 6 cze 2016, 16:15

ja bardziej jestem przekonany do instynktownych planów treningowych ja taki stosuje ... nigdy nie koryztsam z gotowych planów treningowcyh bo nikt nie wie co jest dla mnie dobre ja wiem po 1,5 roku treningów jakie cwiczenie daje mi efekt a jakie nie ... często eksperymentuje czasem wychodzi na to ze mi tylko rzezba idzie a czasem trafiam w dziesiątkę daje mi efekt i bazuje sie na tych wiadomosciach... wiem ze mi np cwiczenie jakiejś partii 2x w tygodniu daje rzeźbę a nie masę i wiem ze nie mam co sie męczyć i ćwiczyć mięśnie 2x w tygodniu no oprócz tricpesow brzucha bicepsów i łydek to ćwiczę 2x a wiem to z tad bo nie korzystałem nigdy z gotowców tylko swoimi i metoda prob i bledow wiec fajnegrywojna-QWF lepiej ułóż po swojemu jak bedzie szlo nie tak to zmień cwiczenia ilość cwiczenia danej partii w tygodniu przerwy itd... jest tyle kombinacjo a ktoras musi do ciebie pasować tylko musisz ja odkryc takie jest moje zdanie co do tego planu treningowego to moze on ci pomoc ale moze i ci zaszkodzić ale sprobowac możesz ... ale zem sie rozpisał :-)

 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 03:31

Post przez fajnegrywojna-QWF » wtorek, 7 cze 2016, 12:08

dzieki kamilosekT38 do tej pory zawsze sam sobie układałem plany ale teraz coś mnie tak natchne3o bo coś ostatnio na sfd takie bajery znalazłem

ok dziek


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość