Domowy trening na Nogi-dla tych co wymigują sie , że nei maj

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 14 cze 2010, 00:00

Post przez kevin1984 » poniedziałek, 14 cze 2010, 20:25

Czesto bywa tak , że rezygnują młodzi z treningu nóg wymigując sie ze cwicze w domu nie mam specjalistycznych maszyn szkoda czasu, samymi przysiadami nog nie poćwicze!!!
Koniec migania się!!!

1- Przysiady ze sztangą (sztanga na barkach, tradycyjnie)-czworogłowe ud
2- Przysiady ze sztangą na ramionch z przodu--czworogłowe ud
3- Martwe ciagi na sztywnych nogach (prostych) niektórzy preferując nie całkowite prostowanie tułowia , ale według mnie ta technika jest niebezpieczna gdyż znacznie obciąża kręgosłup nie dając mu ani chwili wytchnienia.-dwugłowe
4-uginanie nog ze sztangielką w pozycji lezacej (sztangielka pomiedzy stopami)-dwugłowe ud
5 Wspiecia na palce ze sztangą na barkach- łydki

A jesli ma sie dostep do wszytkiego
Są jeszce zamienniki na maszynach
1- przysiady na maszynie Smitha
2-Wyproty nóg maszyna
3-Uginanie nog w pozycji lezącej maszyna
4-Martwy ciag na sztywnych nogach maszyna Smitha
5- Wspiecia na palce z maszyna

Poza zamiennikami jest niezastąpiuone cwicznie dla twardzieli
-wyciskanie nogami
oraz kilka jeszcze innych cwiczen rzadziej stosowanych ale równie skutecznych

Takze kazdy powinien znalezc cos dla siebie nawet jesli oprocz sztangi sztangielek i ławki nic nie ma

Dopiszcie jeszcze kilka cwiczen jakie znacie , któe mozna wykonac ze sztanga i sztangielkami zeby kazdy mogł skorzystac i wybrac najlepisze dla siebie
Ja podałem tylko te ktre najłatwiej wykonac i najpopularniejsze

 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 13 cze 2010, 00:00

Post przez radq » wtorek, 15 cze 2010, 04:32

Jeżeli chodzi o trening nóg w domu, można do niego dodać wykroki ze sztangą lub sztangielkami
podczas wykonywania tego ćwiczenia pracują :przywodziciele krótkie i wielkie, w mniejszym stopniu głowy boczne, pośrednie i przyśrodkowe mięśni czworogłowych ud.

Najlepiej wybrać sobie 3-4 ćwiczenia które nam odpowiadają i śmiało możemy ćwiczyć.
;)

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » piątek, 18 cze 2010, 14:59

Przy wykroku ze sztangielkami też pracują mm pośladkowe ;)

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » czwartek, 25 lis 2010, 21:01

a ja odświeże temat i przypome o :arrow: :arrow: hack-przysiadach: czyli sztange trzymamy za plecami (ćw. na 4-ki), oraz syzyfkach które robi się bez żadnego obciążenia. Na dwójki jest z kolei "żuraw" jednak bardzo trudna w nim technika, nie wiadomo mi jaka skuteczność, i najlepiej żeby mieć pomoc partnera.

łydki zaś możemy robić w wariantach: obie nogi naraz, nogi pojedynczo, i z dodatkowym obciążeniem.

 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2010, 01:00

Post przez Farenthide_M » piątek, 26 lis 2010, 20:18

Jeszcze wykroki dopisz, dobre cwiczenie

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » piątek, 26 lis 2010, 20:50

ja musze jakoś koniecznie skombinować suwnice na nogi do mojej garażowej siłowni. Ale ceny profeski w huj duże :( Musze ogarnąć temat czy jest jakaś opcja na zrobienie jakiejś prowizorki w tym temacie :D Ale będzie ciężko...

Jakieś rady to prosze bardzo :arrow: walcie z nimi do mnie ;)

 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2010, 01:00

Post przez Farenthide_M » sobota, 27 lis 2010, 09:45

Ja tam nóg za bardzo nie ćwicze na siłowni. Na poniedziałek postaram się zdobyć wzór na siłę nóg.

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » sobota, 27 lis 2010, 10:56

Jaki znowu wzór? :o 8-)
? A kwadrat do potęgi drugiej dzielone przez ilość przysiadów, razy ciężar sztangi = siła nóg liczona w woltach czy niutonach?! :D :D :D :D

 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 18 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: Kolno

Post przez Musculator » czwartek, 9 gru 2010, 13:24

Trening nóg w domu... Ciekawy temat. Wyskoki ze sztangą cóż, jeśli sufit nie jest zbyt nisko a podłoga niezbyt wysoko można spróbować... Jeśli już miałbym coś poradzić - serie atletyczne na rowerku treningowym przeplatane z przysiadami z obciążeniem lub/i wykrokami ze sztangielkami. Połączyć to wszystko - trening w miarę zrobiony a mięśnie nóg na pewno to odczują, choć generalnie zawsze lepsza będzie siłownia.


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości