Metoda treningowa Girondy

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 01:00

Post przez metalowiec » poniedziałek, 15 sie 2011, 15:57

Trenuje około 2 lat . Chciał bym dla odmiany spróbować metody treningowej VINCE GIRONDY mam na myśli system 8x8. Mój trening wyglądał by tak:
I dzień
-klatka- wyciskanie na ławce płaskiej 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
-barki- wyciskanie sztangi z przed klatki piersiowej 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
II dzień
-uda-przysiady z sztangą trzymano z przodu 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
-łydki- wspięcia na palce 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
III dzień
-biceps-uginanie ramion ze sztango stojąc 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
-triceps- wyciskanie francuskie sztangi leżąc 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
IV dzień
-plecy- wiosłowanie sztango w opadzie tułowia 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
-kaptury- szrugsy 8 serii po 8 powtórzeń przerwy między seriami 10 sekund
Proszę o opinie dotyczącą treningu.

 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » poniedziałek, 15 sie 2011, 23:47

Nie ćwiczyłem nigdy metodą vince girondy i nie znam wszystkich założeń jego treningu, natomiast moge powiedzieć iż 1 ćwiczeniem na każdą partię nigdy nie zrobisz dobrego treningu.
Podział grup mięśniowych jest ok.

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » wtorek, 16 sie 2011, 11:44

Możesz spróbować,chociaż przy tym stażu bym nie polecał jeszcze.

Metoda jest dobra.Z treningu na trening starasz się uwinąć w jak najkrótszym czasie.Ciężar gra tutaj drugoplanową rolę.
Lepsze mind-muscle,tempo(z treningu na trening)-czynniki warunkujące hipertrofie..Dokładanie ciężaru jest tutaj na samym końcu.

Polecam zapoznać się z tym art.:

http://www.t-nation.com/free_online_art ... nda_system

Artykułem pisanym nie przez byle kogo.Christian jest aktualnie chyba jednym z największych autorytetów w dziedzinie treningów.


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości