Trening na zbicie wagi . Proszę o pomoc.

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 20 sie 2011, 00:00

Post przez raikage19 » sobota, 20 sie 2011, 16:46

Witam. Jest to mój pierwszy post na waszym forum i liczę na waszą pomoc. Otóż walczę z nadwagę i wierzę, że wasza pomoc pomoże mi wrócić do dobrej wagi.
Chciałem zaznaczyć, że to nie jest tak, że ja jem zbyt wiele. Odżywiam się w normalnych porcjach. Nie jem między posiłkami, a mimo to dalej mam problem. Mój metabolizm jest bardzo słaby. Czy moglibyście mi pomóc ustalić jakąś dietę oraz zestaw ćwiczeń, które pozwolą mi zbić moją wagę??
Jest to dla mnie bardzo ważne bo bardzo chce dbać o swoje zdrowie jak i kondycję. W was nadzieja. Proszę o pomoc.

 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 10 lis 2011, 01:00

Post przez Pronutrition » poniedziałek, 9 sty 2012, 18:21

I jak się sprawdzaja treningi?




Ostatnio edytowano 18-03-2012, 23:46 przez Pronutrition, łącznie edytowano 1 raz


 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » środa, 11 sty 2012, 20:13

No dobra,trening siłowy tutaj nie jest najważniejszy.
Musisz trenować aby potrzymać masę mięśniową i siłę,ale nadzieję pokładaj w diecie.W daszlej perspektywie treningu aerobowym i anaerobowym.

Jak to ma wyglądać w praktyce?

Proponuję na start:

Trening siłowy-push/pull/legs 3x w tygodniu.
Oprócz tego 2x w tygodniu trening aerobowy,i 1 w tygodniu trening anaerobowy,np. hiit.

push/aeroby
wolne-interwały
pull/aeroby
wolne
nogi
off
off

Aeroby zacznij od powiedzmy 15/20min ,i z treningu na trening zwiększaj czas,o np. 5 min.Musisz pracować ciężej,jeżeli chcesz palić fat.Stoisz w miejscu-ciało sie adoptuje,i oprócz lepszej kondycji nie wiele zyskasz.

Interwały-tutaj tak samo,progres.Rób najlepiej z rana,one podkręcają metabolizm na cały dzień.
Na start powiedzmy 5s sprint/20s trucht-5 interwałów.
Nie dajesz rady-kończysz.Progresem jest nawet wykonanie 1 więcej interwału,więc bez obaw.
Stopniowo zwiększaj intensywność,wydłużając czas sprintu,a skracając truchtu i dodając więcej interwałów.
Może się okazać że za kilka tygodni spront 15s i 10 s truchtu nie będzie dla ciebie wyzwaniem.

Ale,najważniejsza jest dieta,z odpowiednim bilansem kalorycznym.
Białka dużo-nawet 3/3,5g na kgms
Tłuszcze dużo-nawet 1,5g
Węglowodany-tutaj musisz sprawdzić na sobie.Ale trzeba je sukcesywnie obcinać z tygodnia na tydzień.

Ale to nie ten dział.

Do boju!

 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 2 paź 2012, 00:00

Post przez emilka87 » wtorek, 2 paź 2012, 14:45

Na zbicie wagi najlepsze ćwiczenia wydajnościowe, nic innego. Duzo biegania i rowerek, co najmniej godzina 3x w tygodniu.

 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek, 5 paź 2012, 00:00

Post przez anastazjaleszcz » piątek, 5 paź 2012, 11:23

Ważne jest utrzymanie tętna na odpowiednim poziomie, Jest to stwierdzone naukowo, że utrzymywanie około 80proc maksymalnego tętna jest najbardziej odpowiednie przy spalaniu tłuszczu.

 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 10 sty 2013, 01:00

Post przez domowadama » czwartek, 10 sty 2013, 06:58

bieganie, pływanie, skakanka, i wszystko regularnie

 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 sty 2013, 01:00

Post przez Tymonator » wtorek, 29 sty 2013, 21:14

Najważniejsze są aeroby w tym wypadku. Może zapisz się na jakiś sport, oprócz siłowni. Osobiście polecam futbol amerykański :P


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości