Prosze o ocene i pomoc!

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 00:49

Post przez BoultonPL » sobota, 5 lis 2016, 16:55

Witam! Mam 2 lat, 178cm wzrostu, waze 68kg. Trenuje dopiero od 2 miesięcy z czego jeden poswiecilem tylko na przygotowanie do treningu silowego: dużo pompek, brzuszkow, czwiczenia z hantlami itd. W książce Henryka Jasiaka współczesny Herkules znalazłem trening, który stosuje od miesiaca, jest to trening jakosciowy, który ma zagwarantować szybki przyrost masy:
Lydki:
wspięcia ze sztanga: 8x8

Uda:
Przysiady ze sztanga: 8x8

Klatka:
Wyciskanie na ławce plaskiej: 8x8
Rozpietki na ławce plaskiej: 8x8

Najszersze grzbietu:
wioslowanie: 8x8

mięśnie obręczy barkowej:
Wyciskanie sztangi zza karku szerokim chwytem: 8x8

mięśnie ramion:
Uginanie ramion na modlitewniku: 8x8

mięśnie brzucha: brzuszki na ławce skosnej: 1x7 mięśnie proste grzbietu:
Martwy ciag: 8x8

Istota tego treningu są bardzo krótkie przerwy miedzy seriami i kolejnymi czwiczeniami: robie 4 sekund przerwy miedzy kolejnymi seriami i ok. 1,5 minuty miedzy czwiczeniami. Jest to trening dla średnio - zaawansowanych. Co prawda trenuje dopiero od dwóch miesięcy ale mam za sobą 4 lata treningu sprinterskiego, skończyłem ze sprintem 2 lata temu i teraz zabrałem sie za silownie. Prosze o rady dotyczące treningu, jeśli ten jest do niczego bede bardzo wdzięczny za wskazanie skuteczniejszego i bardziej odpopwiedniego dla mnie. Z gory dzieki!!!

 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 13:59

Post przez Randolph1972 » sobota, 5 lis 2016, 17:02

to maja byc krótkie przerwy ja tam robie po 30sek.
max

 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 13:59

Post przez Randolph1972 » sobota, 5 lis 2016, 17:10

poza tym to mi wyglada na trening ogólnorozwojowy podobny do mojego stosuje sie taki przez 3m-ce zeby poprawić wytrzymałość i pobudzić mięśnie do rosniecia(z tego co mi mówili na forum ).Nie jest to raczej typowy trening na przyrost masy (jesli sie mylę to nie poprawcie).
Potem zmienia sie trening na taki w którym ćwiczy sie poszczególne partie miesni w poszczególne dni

 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2015, 11:45

Post przez lucille » sobota, 5 lis 2016, 17:11

w suemi trening oparty na podstwowych cwiczeniach, jak najbardziej na mase, nie spotkałem sie czymś taki jescze, nie podjąłbym sie tego treningu ze względu na nudę ale nie napisałeś w jakie dni jakei partie bo nie sadze ze moznaby wytrzymać coś takeigo na jednej sesji, nie wyobrażam soebei tego! moim zdaniem to mzoe byc skuteczne tylko przez jakiś czas, później mięśnie przyzwyczaja sie do takich jednolitych bodzcow, skutkiem ubocznym takiego treningu z perwnoscia byłby tez znaczny przyerost sily :D ciekawe co powiedzą inni, czy to ma wogole sens..

 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 00:49

Post przez BoultonPL » sobota, 5 lis 2016, 17:13

Trenuje trzy razy w tygodniu i na jednej sesji robie caly ten trening.
Jest to cholernie wyczerpujace dla tego chciałbym wiedzieć czy skuteczne

 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2015, 11:45

Post przez lucille » sobota, 5 lis 2016, 20:41

czy skuteczne sie przekonasz dopiero, ale na twoim miejscu wziolbym sie za solidny trening dzielony :D poza tym nadal nie wyobrażam sobie robić takeigo treningu z maks ciezarami! przetrenowanie jak nic! 48 serii na klatke w tygodniu!! heh..

 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 13:59

Post przez Randolph1972 » niedziela, 6 lis 2016, 00:15

eee ja robie bardzo podobny trening od trzech miesięcy daje efekty to pewne ale nie mogę powiedzieć czy są to super efekty bo nie trenowałem nigdy inaczej
lucille ja tam robie jeszcze wiecej cwiczen bo 4 na klatke i 4 na biceps, no i po 2-1 na wszystkie inne partie miesni i nie narzekam bo widze efekty

 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 25 sie 2015, 12:46

Post przez Morest-Tenpenny » niedziela, 6 lis 2016, 01:04

Heh gdziesz 8 serii az robić :D to juz lepiej te 8 serii rozbic na w cwiczenia po 4 serie zeby byly 2 rodzaje cwiczen sięgały na wiekszy obszar miesni


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość