Przysiad - poprawny styl

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 296
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 00:00

Post przez toxyna » niedziela, 21 lis 2010, 15:12

Przysiad można robić na wiele sposobów.
Ja aktualnie ustawiam nogi dość szeroko i robię skłon do ugięcia kolan w około 90 stopniach.
Mój znajomy wykonuje przysiad w którym jego tyłek dochodzi prawie do ziemi.

Jaka jest różnica w tych 2 przysiadach?

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » niedziela, 21 lis 2010, 16:02

Różnica jest taka ze Ci co robią płytko przysiady oszukują się ze dużo podnoszą itd bo jest lżej. Prawdziwe przysiady to pełne przysiady mimo ze obciążają znacznie bardziej stawy ale są dużo bardziej efektywniejsze. Lepiej robić mniejszym ciężarem pełne powtórzenia niż polowe większym ciężarem płytsze powtórzenia.

Tak to powinno wyglądać:
Obrazek
ps. tak tak to foto z Arnoldem :locurva

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » czwartek, 25 lis 2010, 20:52

Z drugiej strony często zaleca się by nie przekraczać mocno kąta 90' przy przysiadzie. Bo to naprawdę wówczas mocne obciążenie dla kolan. A ich kontuzje należą do najbardziej parszywych (staw kolanowy to najbardziej złożony ludzki staw).
Więc... sam musisz wyczuć swoją granice-między efektywnym siadem a takim który Ci zepsuje kolano.

jeżeli chodzi zaś o przysiady z wąskim rozstawem stóp, szerokim, o podkręceniu stóp do zewnątrz, wewnątrz, czy neutralnie na wprost... :arrow: tu opcji jest wiele, ale ja spotkałem się z taką opinią: wszystkie te kombinacje dają tyle samo co dałoby poprostu zwiększenie ciężaru sztangi kiedy to już stary ciężar jest za mały i pozwala ci na takie "udziwnienia". I ja się do tego stosuje.

P.S. skąpiec był z tego Arnolda. Na gryfach oszczędzał ?! -mógł zainwestować w olimpijski :D

 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 18 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: Kolno

Post przez Musculator » czwartek, 9 gru 2010, 13:28

Aby nie mieć problem ze stawami (skokowy, kolanowy) należy pamiętać, by podczas zejścia w dół z obiążeniem kolano z piszczelem tworzyły kąt prosty z podłożem. Stopy do siebie równolegle. Są pewne odstępstwa i rodzaje przysiadów. Każdy robi się nieco inaczej, jednak na poziomie amatorskim nie ma co robić tego, o czym mowa w zawodostwie. Zdrowie i radość z treningów są najważniejsze, więc po co wzorować się na zawodowcach? ;)


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości