Siłownia w Piłce

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 lis 2010, 01:00

Post przez nokianokia » piątek, 5 lis 2010, 20:17

Witam
Od paru ładnych lat grywam w piłkę nożną, ale teraz jako dodatek chciałbym zacząc ćwiczyć na siłowni. I tu moje pytanie,
Czy poprzez trening na siłowni nie strace na swojej dynamice, czy może poprzez odpowiedni trening zwiększe swoją dynamike?
jeśli tak to jak taki trening powinien wyglądać?

z góry dziękuje za odpowiedź

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » piątek, 5 lis 2010, 23:01

zalezy co chcesz osiagnac idac na silownie?

Wiekszosc bedzie tutaj zalezec od diety. Jezeli bedzie dobrze dobrana czyli raczej na równym lub ujemnym bilansie kalorycznym to nie stracisz dynamiki bo nie bedziesz tył. Ja bym polecal trening wytrzymałosciowy o ktorym mozna poczytac wszedzie. Pzdr

 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 lis 2010, 01:00

Post przez nokianokia » sobota, 6 lis 2010, 07:48

Pisząc trening wytrzymałościowy masz na myśli: obwodowy czy stacyjny?
Co do tego pierwszego to rozmawiałem kiedyś z kolegą i on powiedział mi że gdzieś czytał że osoby grające w piłkę powinny ćwiczyć : 2 serie po 6 powtórzeń na mniejsze partie ciała (biceps, triceps, barki) i 4 serie po 12 powtórzeń na wieksze partie tj.klatka, nogi, plecy? łącznie 18 serii, 2 razy w tygodniu.
I jak powinien wyglądać taki trening czy wszystkie czynności powinny być wykonywane dynamicznie i z małymi obciążeniami?

Ps. Co chce osiągnąć, chciałbym zwiększyć swoją dynamikę(jeżeli to możliwe) oraz nabrać trochę siły która pomoże mi w walce bark w bark

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » sobota, 6 lis 2010, 09:46

ciezko okreslic bo nie ma Twoch zadnych danych?? co chcesz osiagnac chodzac na silownie?? staż?? moze to byc wytrzymalosciowka,HIT,ogolnorozwojowka a nawet SPLIT ale odpowiedz na powyzsze pytania

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » sobota, 6 lis 2010, 09:55


 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 lis 2010, 01:00

Post przez nokianokia » sobota, 6 lis 2010, 10:14

Płeć - M
Staż treningowy- na siłowni brak, w domowych warunkach: pompki, grzbiety, cwiczenia na brzuch a6w, abs.
cel treningu- zwiększenie siły, przy jednoczesnym nie straceniu dynamiki, a jeżeli to możliwe to również poprawa dynamiki
poprzedni trening - pompki itp.
dieta- brak, ale staram się odżywiać prawidłowo wg róznych rad które przeczytałem.
wzrost 163
waga 58
osprzęt na siłowni: 2 sztangi ławka obciązniki około 50 kg 2 hantelki bosu piłka gimnastyczna drązek
Stan zdrowia- dobry

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » sobota, 6 lis 2010, 10:55

Może najpierw zajmij się klasycznym fbw-dla zwiększenia ogólnej siły/masy i poprawienia techniki.
W dalszej kolejności widziałbym trening stricte dynamiczny/wytrzymałościowy.Choć twoim priorytetem powinno też
być biegania,może jakiś hiit.

 
Posty: 14
Dołączył(a): piątek, 5 lis 2010, 01:00

Post przez nokianokia » sobota, 6 lis 2010, 19:48

Poczytam o tym jak bede miał czas.
A może macie jakieś artykuły związanie z dietą?

Wiem że jest tu dział dieta, ale niewiem czy moge sie do tych diet rownież stosować jako że jak przupuszczam to ponad 90% tych tematów to jest związana z osoboami które trenują kulturystyke.

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » sobota, 6 lis 2010, 20:00

Ja bym proponowal na samym poczatku ogolnorozwojówke zeby przygotowac organizm do wysilku pod tym katem, pozniej FBW itd... Zaloz temat w odzywianiu to Ci pomozemy co do diety.

 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 18 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: Kolno

Post przez Musculator » czwartek, 18 lis 2010, 17:40

Cześć Piłkarzu! ;) Absolutnie nie stracisz na dynamice, wręcz ją poprawisz jeśli odpowiednio podejdziesz do tematu. Po 1 zastanów się która dyscyplina ma być ważniejsza. Jeśli piłka nie możesz przybrać zbyt dużo na masie, jeśli siłka - stracisz szybkość i zwinność.

Generalnie jeśli ma to być rekreacja poprawisz siłę kopnięcia (mięśnie 2gł ud i brzucha - prosty i skośne). Zwiększy się także wytrzymałość mięśni. Jest pewien trening na siłę, szczególnie ud, lecz nie wkleję linku, bo nie można... :D . Nie mówię o ciężarach, sztangach, tylko zwykłych ćwiczeniach, nawet na dworze - efekt murowany!

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości