SKURCZE

Porady medyczne, choroby, urazy, leczenie urazów, kontuzje, bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa.
Makijaż, masaż, pielęgnacja, piękno, fryzura, kosmetyki, zdrowa skóra, jędrne pośladki.
 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez KosinhoB » niedziela, 9 maja 2010, 17:38

Wiele osób ma problemy z tzw. skurczami mięśni , które wręcz nie pozwalają im normalnie egzystować.
ja również borykałem się z tymi problemami, lecz zawalczyłem to jak na razie , a oto i metoda :
- MAGNOKAL (tabletki magnez + potas ) -> 4 tabletki rano przed śniadaniem
trzymać się tego dawkowania aż opróżnisz przynajmniej 4 opakowania (każde opakowanie 50 tabletek)

po tej "kuracji " powinniście zrobić przerwę w stosowaniu tego typu preparatów na okres ok 2-3 a nawet 4 miesięcy.

niestety po tym okresie następuje kolejna "sesyjka" zażywania magnezu z potasem (możne byś ponownie MAGNOKAL lub ASPARGINIAN EXTRA - Asparginianu nie przekraczamy 2 tabletek na dobę rano!!)

Oczywiście jako polecam również podczas stosowania preparatu, podczas prysznicu "prysznicować" obolała część ciała na zmianę raz dobrze ciepłą wodą a raz chłodną przy czym masować (rozcierać ) od "dołu do góry" tzn. w kierunku do głowowym...

na noc można stosować maści typu : FASTUM , NAPROXEN emo , KETONAL żel lub maść homeopatyczną a dość skuteczną TRAUMEEL s .
NIE NALEŻY STOSOWAĆ MAŚCI ROZGRZEWAJĄCYCH..!! TYPU BENGAJ ANI KAPSIPLASTÓW!! GDYŻ POWODUJĄ PRZEKRWIENIE DANEGO MIEJSCA A TO JEDYNIE MOŻE SPOWODOWAĆ WIĘKSZĄ BOLESNOŚĆ ORAZ PRZEDE WSZYSTKIM DŁUŻSZĄ REKONWALESCENCJĘ.

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » niedziela, 9 maja 2010, 19:10

Głównym powodem tych bolesnych skurczy mięśni jest niedobór magnezu.
Mnie kiedyś gnębił taki w łydce. Najgorzej było jak w nocy łapał..
Kiedy uzupełniłam dietę w magnez to było ok :)

 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez KosinhoB » poniedziałek, 10 maja 2010, 17:10

no i to się szanuje droga koleżanko heh:)

 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » czwartek, 20 maja 2010, 20:54

Ten art jest dla mnie, jestem ciągle dręczony tymi skurczami nie raz mnie na treningu biorą i we śnie głownie to łydki, przedramie, stopy... nawet klatki mi się zdarzały :( eh ale właśnie ostatnio zauważyłem że zawsze po treningu bicepsu łapie mnie przdramie lepiej nie prowadzić wtedy samochodu ;)

 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez Czorny » piątek, 21 maja 2010, 07:39

Mnie często na basenie łapią to sobie kiedyś kupię jak dalej tak bd.Ja to kupiłem sobie tabletki rozpuszczające z magnezem ;D

 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez KosinhoB » piątek, 21 maja 2010, 14:28

rozpuszczalne typu pluszzzz czy coś to nie to bo te produkty które polecałem wyżej mają więcej jonów.. co automatycznie daje lepszy efekt

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » poniedziałek, 24 maja 2010, 16:56

No i słyszałam, że te Plusze słabo się wchłaniają.

 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » sobota, 8 paź 2011, 23:17

najlepszą wchłanialność posiadają chelaty magnezu.

I generalnie tak jak pisze passions - wystarczy uzupełnić dietę w brakujące minerały (magnez, potas) a czasem nawet sód.
Jeżeli mamy problem z dostarczeniem z pożywienia to radzę uzupełnić brakującą ilość z suplementów diety.

 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 10 lis 2011, 01:00

Post przez Pronutrition » wtorek, 22 lis 2011, 09:25

Trzeba jeść magnez i problem z niknie,zawiera się on min w pomidorach,dlatego też zawsze staram się zjeść jednego dziennie. Druga sprawa to odpowiednia rozgrzewka,bez tego nie trudno o kontuzję.

 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » czwartek, 8 gru 2011, 00:13

Sam magnez w większości przypadków nie jest wystarczający.
Tak jak pisałem wcześniej, jeśli mamy problemy z skurczami trzeba skupić się przede wszystkim na uzupełnieniu braków minerałów oraz witamin w diecie (magnez, potas a nawet polecam do tego witaminę B6)

Pozdrawiam.

Następna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości