szybkie meczenie sie miesni rak

Wieści ze świata MMA, K-1, Grappling, BJJ, Muay Thai, Jiu Jitsu, Krav Maga, Karate.
Dla prawdziwych pasjonatów mieszanych sztuk walki - dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 04:32

Post przez Hchaberaa » środa, 17 sie 2016, 14:20

Witam!Od niedawno zaczolem trenować MMA i zauwazylem, ze bardzo szybko mecza mi sie ręce podczas cwiczen uderzen(sierpowe, proste itp). Jak powinienem ćwiczyć aby wzmocnić odpowiedzialne za to miesnie?z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 18:14

Post przez Stychu_ » środa, 17 sie 2016, 14:25

Dluga zabawa z workiem, trening z duza ilością powtórzeń w serii, basen.
Na skutek długotrwałego poddawania miesni cwiczeniom kondycyjnym, zmeczenie powinno pojawiać sie pozniej.
Czyli po prostu zmień swoj trening z masowego (podejrzewam, ze taki robisz, ale mylić sie moge) na kondycyjny.

 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 05:07

Post przez IpakerI » środa, 17 sie 2016, 14:36

słyszałem ze pomagają obciążniki na ręce ale tylko slyszalem...

 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 16 sie 2015, 10:43

Post przez MahukPol » środa, 17 sie 2016, 16:27

IpakerI moze i tak slyszlaes ale to ejst zla rada bo jak sie np.
bieżę hantelki w ręce i zaczyna sie wymachiwać nimi w powietrez to niszczy to stawy... do autora teraz jeżeli trenujesz na siłowni musze cie zasmucic, zrezygnujz niej... w to miejsce chodź na basen, biegaj i rob dużo pompek w domu ruznego rodzaju np.
normalne, japońskie ( w obie strony ) i ktorkieps.
i niemowcie ze niemusi rezygnować z siłowni bo zawodniicy mma tez chodza na silke... owszem chodza ale oni juz maja perfekcyjna technikę i niemusza sie obawaic ze silownia ich zepnie on sie dopiero uczy wszystkiego... w walce potrzebna ci jest sila dynamiczna nie statyczna

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 18:14

Post przez Stychu_ » środa, 17 sie 2016, 22:49

Chyba Ci sie pokręciło coś kolego.
Oczywiscie, ze nie musisz rezygnować ze silowni, musisz tylko zmienić plan treningowy.
Z masowego przejsc na kondycyjny.

 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 16 sie 2015, 10:43

Post przez MahukPol » czwartek, 18 sie 2016, 06:53

szalony 1.
kolegami niejestesmy 2.
nie to tobie sie coś pomyliło 3.
jak chce coś zdziałać w tym sporcie i byc dobry w tym co robi silownie niech sobie odstawi na bok...

 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 04:32

Post przez Hchaberaa » czwartek, 18 sie 2016, 07:24

z siłowni i tak musialem zrezygnować jakiś czas temu z powodu niewielkiej kontuzji i w sumie wieku(16l)zostaje mi basen i te pompki(nie słyszałem o innych niz normalne ale poszukam gdzies), bo bieganie odpada przynajmniej narazie(zima /). Ewentualnie moze polecacie jakieś inne cwiczenia przy tym sporcie?? w domu do dyspozycji mam jeszcze 2x5kg hantelki z takiego sprzętu jakby co....

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 18:14

Post przez Stychu_ » czwartek, 18 sie 2016, 08:34

Widac, ze uważasz sie za wielkiego wojownika.
Pewnie zaraz nawet napiszesz, ze chodzisz na treningi 3 razy w tygodniu, a twój instruktor to profesjonalista... Nie wiem skąd masz takie informacje, ale praktycznie każdy sport angażujący wydolność miesniowa wymaga jakiegoś rodzaju przygotowania, a najlepiej robi sie to na silowni.
Oczywiscie, jeśli chce sie osiągnąć coś wiecej niz czysta przyjemność i rekreacje.
widziałeś pewnie w telewizji jakas walke, nie ważne czy Judo, czy Kick-Boxing, czy box.
zauważyłeś pewnie, ze większość z tych ludzi ma masę miesniowa.
Mam na co dzien kontakt z ludzmi którzy zajmują sie sportami walki profesjonalnie i wiem, mniej wiecej na czym ich przygotowanie polega.
To czy ktoś dużo trenuje takie sporty, czy zaczyna nie ma wiekszego znaczenia.
Trening KONDYCYJNY na siłowni jest bardzo dobry.
zresztą masówki tez sie stosuje, ale znacznie rzadziej.
To by było na tyle, bo widze, ze Ciebie i tak nie przekonam, ale autor tematu moze miec z tego pozytek.I nie cwaniakuj na forum, bo to nie ladnie.

 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 16 sie 2015, 10:43

Post przez MahukPol » czwartek, 18 sie 2016, 09:55

szalony takjka ja niepodwazam twojej wiedzy na temat siłowni tak ty niepodwazaj mojej wiedzy na temat sztuk walki Okę ? tak mój trener był mistrzem polski i co z tego ? na treningi chodziłem 4x tygodniowo w tym jeden trening non stop walki i co z tego ? Na siłkę niepowinien chodzić miedzy innymi dlatego ze najpierw musi sie wszystkich technik prawidłowo nauczyć a silownia tylko niepotrzebnie go zepnie ( najlepszy przykład azs awf Gdańsk są zawodnicy tam co reprezetuja poziom światowy i im sie ZABRANIA chodzenia na silownie za to maja jako jedna godzinę treningowa zamieniona na basen... silownie dopiero w puzniejszym czasie pozwalają im dołożyć ) poztem tez mi wielka masę miesniowa reprezetuje judoka do 60kg %) albo bokser w wadze lekkiej czy tez zapaśnicy do 60kg xd ogromna masa miesniowa niema co xD jak juz mówiłem w walce liczy sie szybkość i sila tynamiczna a nie sila statyczna... łonny jak bede mial czas to zrobie fotki jakie my na judo wykonywaliśmy ( chociaż japońskie łatwo ebdzie znalesc na necie jakieś obrazki ) poza japońskimi to krótkie przenoszenie ciężaru na boki normlane i jakponskie w druga strone, niezapominaj o brzuszkach... nad kondycja w domowym zaciszu to skakanka albo rowerek stacjonarny pozatem zima tez mozna biegać /P no i basen jest super //:-D :-D /

 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 04:32

Post przez Hchaberaa » czwartek, 18 sie 2016, 10:48

kłócicie sie a w sumie wasze wypowiedzi sie nie az tak bardzo nie różnią obaj mowicie, ze silka sie przydaje tylko MahukPol nie poleca jej na początkowych etapach cwiczen(przynajmniej takie wrazenie ja odnioslem) u mnie jest sprawa prosta : przez najbliższe pol roku na silownie chodzić nie bede napewno a potem zobaczymy... z masa najgorzej nie jest -9 kg niestety nie są to same mięśnie :/za fotki tych pompek byłbym wdzięczny bo jedyne japońskie jakie znalazłem na necie sluza treningowi(wydluzaniu) troche innych czesci ciała znalazłem jakieś a href http://www.fit.pl/cwiczeniadlaciebie/pompki_na_trzy_sposoby,47,20,20,997,1043,1413,0,0.html target _blank chinskie/a ale nie wiem czy to to samo... poza klasycznymi to doszukałem sie jedynie jeszcze czegoś a href http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm target _blank takiego/aPS.
nie wiem czy mozna tu podawać linki do konkurencyjnych stron ale tylko tam znalazłem coś takiego...

Następna strona

Powrót do Sporty walki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość