Trening, jak wkomponować w życie ?

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 3 lip 2012, 00:00

Post przez Maja5252 » wtorek, 3 lip 2012, 14:22

Witam :) Zacząłem się interesować ćwiczeniami, wiadomo wakacje i człowiek chce wyglądać lepiej :) Nie chcę jakoś się skupiać na super klacie czy pompkach. Jestem szczupły i średniego wzrostu i chciałbym rozwijać się w trzech rzeczach na w miarę równym poziomie. Chodzi mi o bieganie, ćwiczenia siłowe i ćwiczenia gibkości. Czy macie jakieś pomysły jak to wkomponować w życie ? Ćwiczenie 5 dni w tygodniu mnie powala, wolałbym ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Czy można połączyć skuteczny trening siłowy (na klatę, barki, plecy itp.) ze skutecznym treningiem gibkości (rozciąganie, szpagaty itp.) w jednym dniu ? Czytałem, że mięśnie potrzebują 48 godzin na regenerację. Czyli np. Siłka + Gibkość w Poniedziałek, Bieg w Czwartek i Siłka + Gibkość w Niedzielę jest dobrym pomysłem ? A jeśli np. w jakiś dzień pójdę na boisko pograć w piłkę, to powinienem zrezygnować już w ten dzień z biegów, bo się nabiegałem, a mięśnie potrzebują regeneracji ? To samo np. jak jadę zwozić drzewo, to rezygnuję z siłki ? No jestem nowicjuszem w tych sprawach i zawsze jestem rad zapytać doświadczonych :) Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 10 lis 2011, 01:00

Post przez Pronutrition » piątek, 13 lip 2012, 13:23

Na forum masz juz ułożone plany treningowe,wiec wystarczy poczytać i będziesz wiedział. Zaleca się odpoczynek dla organizmu i tutaj racja, 3 razy w tygodniu będzie jak najbardziej wystarczające, siłowe i kondycyjne. Gibkość i zwinność to osobna sprawa, pamiętaj też o diecie oraz rozgrzewce przed ćwiczeniami.

 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 1 paź 2012, 00:00

Post przez alice10 » poniedziałek, 1 paź 2012, 09:45

Na forum są jakieś plany treningowe więc warto z nich korzystać. W tygodniu najlepiej zrobić sobie trzy dni treningów tak żeby organizm sie zregenerował. A przynajmniej tak myśle że warto robić na początek :)

 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 2 paź 2012, 00:00

Post przez sandrawaw » wtorek, 2 paź 2012, 10:52

Ja chociaż lato się już kończy zaczęłam maszerować co najmniej godzinę dziennie. To dodaje mi energii z rana i już nie muszę się pobudzać dużą ilością kawy.

 
Posty: 20
Dołączył(a): czwartek, 10 sty 2013, 01:00

Post przez domowadama » czwartek, 10 sty 2013, 06:59

mnie pobudza bieganie :D 30 minut dziennie rano i mam energię na cały dzień :D

 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 10 sty 2013, 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Post przez Ronaldinio16 » czwartek, 10 sty 2013, 09:40

Jak byś dobrze poszukał na forum to byś gotowe treningi znalazł.

 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 29 sty 2013, 01:00

Post przez Tymonator » wtorek, 29 sty 2013, 21:17

Większość treningów jest rozpisana na 3 dni. Jeśli chodzi o bieganie itp. to zawsze można wcześniej wstać i zrobić z rana, wtedy to nie zaburza rytmu dnia.

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » wtorek, 29 sty 2013, 22:22

Im więcej dni treningowych w tygodniu tym lepiej, u osób zaawansowanych podstawą jest trening min. paro dniowy.

 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 6 lut 2013, 01:00

Post przez MaciusW » środa, 6 lut 2013, 17:22

A czy zdrowo jest codziennie ćwiczyć na siłowni? Bądź co bądź organizm potrzebuje też czasu na regenerację.

 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 20 cze 2013, 00:00

Post przez Amandzi18 » sobota, 20 lip 2013, 09:15

Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak regeneracja 48godzinna :) Jak chce się poprawić wyniki trzeba dać z siebie wszystko . Ja ćwiczę 5x w tygodniu -> regeneracja w weekend :)

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości