Trening na redukcję tkanki tłuszczowej

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 15 lut 2011, 01:00

Post przez slav247 » czwartek, 17 lut 2011, 14:29

Witam wszystkich użytkowników forum. Prosiłbym o klika porad na temat treningu na redukcję tkanki tłuszczowej. Zacznę od ankiety:

Płeć: mężczyzna
Staż treningowy: 2 lata z przerwami, teraz regularnie ćwiczę od 6 mies. 3 razy w tygodniu
Cel treningu: redukcja tkanki tłuszczowej
Poprzedni trening: trening na przyrost masy
Dieta: (ilość b/ww/t na kg masy ciała) - ze względu na pracę nie mam czasu na dokładne licznie spożytych składników odżywczych, stosuję liczenie kalorii, staram się nie przekraczać 3000/dzień
Wzrost: 182
Waga: 92
Osprzęt na siłowni: Ćwiczę w domu: ławka prosta, ławka regulowana, modlitewnik, wyciąg, poręcze, hantle,
Stan zdrowia: dobry, bez przeciwwskazań do treningu
Zacznę od treningu jaki miałem do tej pory. Trzy razy w tygodniu, łącznie z rozgrzewką ok 60 min, po treningu ABS2. Udało mi się osiągnąć takie wyniki:

Obwód klatki [cm]: 109

Odwód pasa [cm]: 90

Obwód bicepsa [cm]: 38

Wyciskanie leżąc [kg]: 93

Wprawdzie ćwiczę martwy ciąg i przysiady, ale nie próbowałem swoich maksymalnych możliwości ze względu na obawę przed kontuzją kręgosłupa.

Obecnie moim celem jest zrzucenie zalegającej tkanki tłuszczowej, zwłaszcza na brzuchu. Wiem, że sama siłownia do tego nie wystarczy i konieczne są ćwiczenia aerobowe. Na razie rower i bieganie odpada bo dla mnie jest za zimno. Pracuję teraz nad pozyskaniem stepera, żeby przed wiosną przygotować się do biegania. Staram się raz w tygodniu na godzinę chodzić na basen. Chcę teraz zmienić trening na "trening na rzeźbę". Konkretnie chodzi mi o stosowanie długich serii, mniejszym ciężarem, ok 20 powtórzeń, oraz ćwiczeń nie koncentrujących się pojedynczych mięśniach, ale bardziej ogólnych, np. pompki, podciąganie drążku, przysiady łączone ze wznosami na barki, martwy ciąg z uginaniem przedramion. Krótkie przerwy między seriami, tak aby przez cały czas treningu utrzymać tętno na poziomie 60-70% maksymalnego, aby pobudzić organizm do spalania tłuszczu. Na tym etapie chciałbym prosić o opinię, czy takie coś ma sens. Jeśli tak przygotuję program treningowy i poproszę o ocenę;)
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 26 gru 2010, 01:00

Post przez Kwachu » czwartek, 17 lut 2011, 15:58

Podstawą w redukcji jest zadbanie o właściwe odżywianie. Zapraszam do działu odżywianie.
Trening siłowy rozplanuj najlepiej 4 razy w tygodniu:
Poniedziałek: Klatka plus Triceps
Wtorek:
Środa: Uda plus Łydki
Czwartek: Plecy plus Przedramię
Piątek:
Sobota: Naramienne plus Biceps
Niedziela:
+brzuch po każdej sesji treningowej
Na duże partie wykonujesz 3 serie po 3-4 ćwiczenia zakres powtórzeń 20-10.
Na małe partie wykonujesz 3 serie po 2-3 ćwiczenia zakres powtórzeń 15-20.
Aeroby, jeśli zależy Ci na utrzymaniu masy mięśniowej to odpuść sobie aeroby poranne, raczej lepsza porą będzie po treningu siłowym. Aeroby na poziomie 120-150 tętno.

Pozdrawiam Kwachu

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » czwartek, 17 lut 2011, 19:11

Tylko po co takie duże zakresy powtórzeń .

Trening oprzyj na wielostawowych ćwiczeniach,izolacje ogranicz do minimum-i trzymaj się stricte hipertroficznych zakresów.

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » czwartek, 17 lut 2011, 22:39

tak jak mike i przede wszystkim zadbaj o diete

 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 15 lut 2011, 01:00

Post przez slav247 » wtorek, 22 lut 2011, 12:04

Planuję ćwiczyć takim programem, powiedzcie mi co myślicie:

Dzień 1:
klatka
triceps
łydki

Dzień 2:
bieganie lub steper lub aerobik - 30 minut

Dzień 3:
plecy
dwugłowe ud
biceps

Dzień 4:
bieganie lub steper lub aerobik - 30 minut

Dzień 5:
czworo głowy ud
naramienne
przedramię

Dzień 6:
basen 60 minut

Dzień 7:
odpoczynek

Dodatkowo po treningu siłowym brzuch: ABS 2 i 30 minut aerobów takich jak w dni nie na siłowni. Powiedzcie co myślicie o takim połączeniu ćwiczonych grup mięśniowych i o częstotliwości aerobów.


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości