Treningi

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 25 lis 2010, 01:00

Post przez Smalec96 » czwartek, 25 lis 2010, 20:01

Witam mam 14 lat i 175cm wzrostu i warze 65 kg. Chciałbym się zapytać czy bym mógł dźwigać ciężary tak aby nie nabawić się żadnych kontuzji np. ze nie będę już rosnąc, bo bym chciał jeszcze podrosnąć. Kumple mówią ze przynajmniej polowe swego ciała tak ok 20 kg ze mogę se spokojnie dźwigać. Nie wiem czy to prawda czy nie. Z góry dzięki za pomoc. ;)

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » czwartek, 25 lis 2010, 20:25

Jeszcze za wcześnie.

Ćwicz na w-f,pływaj,biegaj-tyle ci wystarczy.
Na silownie przyjdzie czas

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » czwartek, 25 lis 2010, 20:26

Jeśli stosowałbyś w wieku 14 lat pewne sterydy-to owszem, niektóre zatrzymują wzrost kości czy coś tam... Dokładnie nie wiem czego ale ta informacja jest pewna. Więc to Ci nie musze mówić że całkowicie odpada.

Jeżeli chodzi o trening bez sterydów-to, hmmm. w Twojej sytuacji bym się zastanowił. Mając własną siłownię nie wiem czy chciałbym żeby ćwiczyli na niej tak młodzi adepci kulturystyki jak Ty (ze względu na Twoje bezpieczeństwo), z drugiej strony lepiej widzieć 14-latka ze sztangą w ręku niż jointem w palcach więc jeśli Smalec nie masz innych zainteresowań (nie grasz z kumplami w gałe, nie jeździsz na nartach czy coś tam i masz spędzać czas na fajce to już polecam Ci siłownie) ale kategorycznie bez forsowania się. Masz bardzo wiele czasu, jeśli chcesz go zacząć spędzać od teraz na siłowni to spożytguj go na naukę odpowiedniej techniki, na ćwiczenia ogólnorozwojowe, na ogarnięcie tematu ;)

Takie moje zdanie

 
Posty: 51
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2010, 01:00

Post przez Farenthide_M » piątek, 26 lis 2010, 20:13

Dokladnie jak kolega up. Cwicz rekreacyjnie, bez wiekszych wys4lkow, a gdzies za rok zacznij powaznie .

 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 25 lis 2010, 01:00

Post przez Smalec96 » poniedziałek, 6 gru 2010, 18:58

Ale ja nie bede chodzic na silownie tylko mam w domu lawke i chcialem troche potrenowac to wiec sie pytalem czy te 20 kg zahamuje moj wzrost. Tak to hantle 10-15kg,sztanga 20kg a na nogi tez tak ze 10-20kg.Na silownie to moim zdaniem za wczas. Silownia to tak za 4-5 lat i naprawde zaczac trenowac. Slyszalem ze zahamuje wzrost jak bede bardzo intensywnie dzwigac ciezary lub ze bede brac np. Na martwy ciag lub przysiady z sztanga.

 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 18 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: Kolno

Post przez Musculator » czwartek, 16 gru 2010, 13:24

Czy w domu, czy w lesie - sztanga z cieżarem zawsze jest ta sama. Stanowczo odradzam. Póki co W-F w szkole, jakiś jogging, basen, gry zespołowe. O kulturystyce pomyślisz za 2 - 3 lata, gdy Twoje kości, stawy, mięśnie będą już ukształtowane na tyle, by móc poradzić sobie z obciążeniem.

 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 29 sty 2011, 01:00

Post przez metalowiec » sobota, 29 sty 2011, 15:07

Zgadzam się z kolegami lepiej poczekaj i poszerz wiedzę na temat metodyki treningu,diecie,technice wykonywania ćwiczeń . Wiem że pewnie będziesz trochę ćwiczył nawet po mimo naszych opinii wiec przynajmniej staraj się o poprawną postawę i utrzymanie prawidłowych krzywizn kręgosłupa przy ćwiczeniach i nie przesadzaj z ciężarami.


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości