1,3-Dimethylamine - Geranium - dlaczego unikać

Pytania dotyczące stosowania suplementów, dobór odżywek, suplementacja.
Najlepsze odżywki na masę, odchudzanie, siłę, wytrzymałość mięśniową.
 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 26 gru 2010, 01:00

Post przez Kwachu » sobota, 1 paź 2011, 08:50

NOX i inne pzred treningówki zawierające w skaldzie 1,3 dimethylamine maja działanie KATABOLICZNE!!!!

Wszystkie te środki odziałowują na współczulny(działanie kataboliczne) układ autonomiczny, powszechnie nazywany "walcz albo uciekaj"- w tym momencie pod wpływem tego układu dochodzi do większego transportu tlenu oraz skł. odżywczych wraz z krwią do pracujących mięśni co powoduje że krew odpływa z narządów ukł. pokarmowego( ukł. autonomiczny przy współczulny ma działanie anaboliczne), te dwa układy prowadzą ze sobą rywalizacje dążąc w ten sposób do homeostazy. Działanie tego środku utrzymuje się przez okres nawet 6godzin wiec w tym czasie jesteśmy cały czas pod wpływem katabolizmu, nawet kiedy spożyjemy po sesji treningowej posiłek(pewnie zauważyliście brak apetytu) to krew nadal skupiona jest w innych rejonach naszego organizmu, wiec ukł. współczulny wygrywa nad przywspółczulnym co daje efekt kataboliczny .

Stąd zdecydowanie odradzam takie środki osoba chcącym zabudową masę mięśniowa. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » niedziela, 2 paź 2011, 07:44

Hmm, a skąd takie info?
Zjadłeś dużo supli na bazie geranium?

Ja teraz przygotowując się do zawodów brałem dodatkowo jako spalacz tłuszczu Adrena-G w dziennej dawce 50mg.
Przez pierwsze dni przyznam były tzw. 'zjazdy', ale organizm się przyzwyczaja.

W moim przypadku zawsze miałem apetyt po dobrym treningu, gdy poziom gliko maksymalnie był wyczerpany.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 26 gru 2010, 01:00

Post przez Kwachu » niedziela, 2 paź 2011, 17:58

Nox - to jesteś zaprzeczeniem działania noradrenaliny, jeśli jestem po treningu senny i masz apetyt.Chyba że jesteśmy pod wpływem SAA to sprawa wygląda inaczej. W normalnych warunkach jest przewaga układu współczulnego nad przywspółczulnym to powoduje że większość krwi znajduje siew obrębie mięśni niż krąży w okolicach narządów trawiennych, zwróć uwagę ze tez jest pogorszona perystaltyka w obrębie całego ukł. pokarmowego oraz również wydzielanie soków trawiennych żółci i innych jest w pewien sposób zaburzone, to samo tyczy się również wydzielania hormonów które są 'tłumione". Winsoki wyciągam na podstawie własnej wiedzy z zakresu głównie fizjologii człowieka i własnych doświadczeń z 1,3.... ;)

 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » niedziela, 9 paź 2011, 16:53

Generalnie odczucia związane z poprawą jakości treningu po spożyciu geranium są uwarunkowane jego działaniem psychostymulującym.
1,3-Dimethylamine wywołuje dość silną reakcję adrenergiczną, co może służyć poprawie wykorzystania tłuszczów w przemianach energetycznych, natomiast faktycznie tak jak Kwachu pisze bardzo często występuje nawet po strasznie intensywnym treningu brak apetytu (mi to osobiście nie grozi bo uwielbiam jeść jeść i jeszcze raz jeść, natomiast dla niejadków i osób, które muszą wpychać w siebie jedzenie będzie to dużym problemem).


Powrót do Odżywki i suplementy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości