B-100 NOW FOODS (B-COMPLEX)

Pytania dotyczące stosowania suplementów, dobór odżywek, suplementacja.
Najlepsze odżywki na masę, odchudzanie, siłę, wytrzymałość mięśniową.
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 23 paź 2010, 00:00

Post przez Piter » niedziela, 31 paź 2010, 20:51

Kupilem b-complex, ktory zawiera zestaw wszystkich witamin z grupy b. Kierujac sie wlasnie tym, ze jeden preparat zawiera wszystkie witaminy b wybralem wlasnie ten. Po jednak troche wiekszym zastanowieniu patrzac ile % dziennej dawki jest danej witaminy troche sie obawiam. B1 - AŻ 6667%, B7 - 33%(co jest najbardziej denerwujace). Biore jedna kapsulke razem z zma przed snem. Ze skutkow ubocznym zauwazylem, ze mocz ma razaco pomaranczowy kolor. Czy mam sie czego obawiac lykajac dzienna dawke w nadmiarze? Czy jest na rynku inny suplement (b-complex) ktory ma umiarkowany % dziennej porcji i kazda z witamin na 100% dziennego pokrycia- nie tak jak w tym przypadku, gdzie B7 jest tylko 33%?

 
Posty: 296
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 00:00

Post przez toxyna » niedziela, 31 paź 2010, 21:03

Co do tego że w tym b-complex masz B1 aż 6667% dziennego zapotrzebowania to bardzo nie musisz się martwić twój organizm i tak nie przyswoi takiej ilości b1, ponieważ to czysta chemia i organizm inaczej przyswaja witaminy z chemicznych preparatów a inaczej z normalnego posiłku. Ja sam stosowałem pewien suplement który miał wszystkiego w nadwyżce po to by gwarantować dużą przyswajalność np: b12 10 000%.

Co do tego czy są inne preparaty które mają bardziej umiarkowane składy to ci nie odpowiem bo nie jestem aptekarzem, ale pój do najbliższej apteki poproś o kilka preparatów i sam zobacz, ale z doświadczenia wiem że nie znajdziesz takiego w którym miałbyś wszystkiego powiedzmy po 100% lub, niektórych składników będziesz miał więcej a niektórych miej.

Pozdrawiam

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » niedziela, 31 paź 2010, 22:51

Polecam witaminy i mineraly olimpu. Mocz masz pomaranczowy/zolty poniewaz organizm ma za duzo witamin i wydala je z moczem. Dla mnie jest bez sensu brac kolosalne dawki witamin bo mozna przewitaminizowac organizm. W tym przypadku wiecej nie znaczy lepiej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » niedziela, 31 paź 2010, 22:54

J/w

Sugeruj się do dawkowania zalecanego przez producenta i będzie OK.

overcame napisał mądrze, więcej nie znaczy lepiej, zdrowiej.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 296
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 00:00

Post przez toxyna » niedziela, 31 paź 2010, 23:23

Ja napisałem o tym że stosowałem suplement z taką ilością b12 bo był to stero x pack, no i wiadomo nie przekraczałem dawek podawanych przez producenta.

Nawiązując do tematu, a jakie są skutki za dużej ilości witamin w twoim organizmie?

 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 23 paź 2010, 00:00

Post przez Piter » poniedziałek, 1 lis 2010, 13:17

overcame napisał(a): Dla mnie jest bez sensu brac kolosalne dawki witamin bo mozna przewitaminizowac organizm. W tym przypadku wiecej nie znaczy lepiej.

Czyli odradzasz brac ten suplemenet? Biore 1 kapsulke, a nie biore, dlatego ze ma tak duzy % dziennej realizacji dawki.


Powrót do Odżywki i suplementy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości