Chipsy

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa. Kulturystyczne odżywianie.
Przemyśl co jesz, bo to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dieta dla każdego.
 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » środa, 28 gru 2011, 19:43

Chipsy dla wszystkich są super przekąska, którą sobie podjadamy oglądając TV czy też czytając książkę.
Niestety takie podjadanie wiąże się z dużą ilością kalorii oraz niezdrowym składem naszej przekąski.

LECZ ...

Niedawno natknąłem się w sklepie na takie cudeńko:

CRISPY Veggies Chrupiące plasterki marchwi o smaku papryki

Image

Chrupiące plasterki marchwi to naturalne walory warzyw ukryte w suszonej marchwi. Smaczna i zdrowa przekąska bez dodatku tłuszczu. Plasterki marchwi są doskonałym elementem racjonalnej diety oraz zdrowego stylu życia.

Smaczna i zdrowa przekąska ze świeżych, polskiej marchwi w formie plastrów. W procesie produkcji wykorzystana została technologia suszenia mikrofalowo-próżniowego, gwarantująca wysokie walory smakowe i odżywcze tego produktu. Ponadto Crispy charakteryzują się wyjątkowo atrakcyjną teksturą, są przyjemnie chrupiące i kruche.

Składniki:

- marchew (93%),
- posypka o smaku papryki (7%) - aromat papryki,
- suszony ekstrakt pieprzu czarnego,
- oregano,
- kwas askorbinowy.

MOJA OCENA:

Image 1 opakowanie to tylko 59Kcal
Image bardzo dobry smak
Image bez dodatku cukru i konserwantów
Image bogate w błonnik
Image na 1 paczkę potrzeba aż 300g marchewki

Image - cena (w sklepach od 2 zł - 4 zł)


Ponadto wydaje mi się iż takie "chrupki" "chipsy" można zrobić sobie samemu (w piekarniku), pewnie smak nie będzie identyczny, lecz koszty zmniejszymy do minimum.


Reasumując super produkt dla tych, którzy lubią coś przekąsić w ciągu dnia czy też lubią podjadać między posiłkami.

 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 10 lis 2011, 01:00

Post przez Pronutrition » czwartek, 16 lut 2012, 11:13

Szczerze mówiąc to do tej pory miałem złe zdanie na temat chipsów,ale jako przekąska te z powyższego linku mogą być. Najgorsze są te z supermarketów,często przegryzane do piwka. Dla mnie po prostu tragedia.

 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 4 cze 2011, 00:00

Post przez Growlithe » sobota, 18 lut 2012, 12:39

gdzie to mozna kupic?

 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » poniedziałek, 20 lut 2012, 21:19

w większości sklepów z zdrową żywnością lub w działach BIO w dużych super marketach.

 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 10 lis 2011, 01:00

Post przez Pronutrition » poniedziałek, 16 kwi 2012, 18:39

Z tym że takie sklepy są w dużych miastach,natomiast w mniejszych miejscowościach jest pod tym względem zdecydowanie gorzej i ciężko będzie dostać takie chipsy. Bardzo ciekawi mnie ich smak:)

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 11 wrz 2012, 00:00

Post przez aleks_andra » środa, 12 wrz 2012, 12:51

Są jeszcze chipsy BioAvena, też zdecydowanie zdrowsze niz tradycyjne. Smaki owocowe, więc nie każdemu przypadna do gustu.

 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek, 17 wrz 2012, 00:00

Post przez ilonasz22 » poniedziałek, 17 wrz 2012, 15:08

chipsy ogólnie są niezdrowe :)
www.osadamagury.pl
www.magury-invest.pl




Last edited by ilonasz22 on Sat May 17, 2014 3:51 pm, edited 2 times in total.


 

Post przez ewelina84p » wtorek, 18 wrz 2012, 11:43

Jeśli były normlanie suszone bez tłuszczu to są jak najbardziej zdrowe, dodatkowo mała ilość soli będzie ważna.

 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 24 sie 2012, 00:00

Post przez spidermanka90 » wtorek, 18 wrz 2012, 12:05

Chipsy są paskudne tak naprawdę ;) Ale od czasu do czasu, jeśli ma się tak ogromną ochotę, że nie idzie wytrzymać, to czemu nie... Jednak gdy ktoś je chipsy dla samej przyjemności chrupania to może posmakują wam takie suszone banany - dla mnie są przepyszne i osobiście uzależniłam się od ich chrupania ;)

 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 20 wrz 2012, 00:00

Post przez osilek » czwartek, 20 wrz 2012, 11:05

Odkryłem ostatnio super sposób na chipsy domowej roboty. Mianowicie potrzebna nam do tego będzie frytkownica, specjalny nóż do krojenia ziemniaków na kształt chipsów. Robi się je podobnie jak frytki tyle tylko że wychodzą chipsy:D tyle tylko że bez wspomagaczy smaku etc.

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości