cwiczenia a rozciaganie i rozgrzewka

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 12 lut 2011, 01:00

Post przez michal1994 » sobota, 12 lut 2011, 22:07

Witam.
Spytam wprost.
Czy rozciąganie i rozgrzewka sa wazne?Jesli tak to ile czasu poswiecic i kiedy to robic?
Jestem zielony w tych tematach gdyz jestem nowy i zamierzam cwiczyc.
Z gory dziekuje za pomoc!!!

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » niedziela, 13 lut 2011, 13:30

Rozgrzewka przed treningiem jest bardzo ważna.Bez niej na dobrą sprawę nie powinieneś dotykać sztangi.

Rozciąganie-nie konieczne.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » niedziela, 13 lut 2011, 18:14

Rozgrzewka?
Wprowadza mięśnie do ciężkiego treningu, dzięki niej mamy bardziej dotlenione mięśnie za czym idzie lepszy transport składników, mniejsze ryzyko kontuzji.
Dużo można o niej pisać, aczkolwiek ja nigdy nie zaczynam treningu bez rozgrzewki.

Rozciąganie?
Owszem, można na koniec treningu, a nawet i po [ ponoć lepsza regeneracja mięśni ]
Osoby, które ćwiczą długie lata, a nie rozciągają mięśni mają ograniczone ruchy np. w zginaniu / prostowaniu rąk [ znam kilka takich przypadków ]
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lut 2011, 01:00
Lokalizacja: Kalisz

Post przez Sebinho » wtorek, 15 lut 2011, 11:11

Polecam rozciąganie ekstremalne (w googlach extreeme stretching) stosowane jest w metodzie Dogg Crapp, ale warto również w tradycyjnym treningu po każdym ćwiczeniu dorzucić coś takiego.


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości