Dni wolne od treningu?

Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa. Kulturystyczne odżywianie.
Przemyśl co jesz, bo to jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dieta dla każdego.
 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 05:02

Post przez Alethe-Espi » środa, 23 wrz 2015, 22:08

Czy myslicie ze w dni wolne od treningu powinno sie jadac tez takie same ilosci bia3a co w dni treningowe?Czy mozna troche mniej?
A jeżeli osoba bieżę jakas od?ywke typu gainer czy tam jakieś białeczko,to w dzien bez treningowy moze se odposciaż

 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2015, 07:07

Post przez Leroy_B » środa, 23 wrz 2015, 22:15

moim skromnym zdaniem bierz mniej tego bialka, wiesz gainery czy odzywka proteinowa niemusi byc brana cyklicznie, wiec nic by sie niestalo jakbys brał co drogi dzien, ale warto dac chocaiz mala dawkę
ja jestem za braniem cyklicznym jak bierzesz to bierz do końca dni bez treningu mniejsza dawnka moze byc (chyba nawet powinna)
zaraz ktoś pewnie zaszpanuje i przytozy kilka fachowyych slow ze nadmiar bialaka to nadmiar bialka tamto wiec bierz mniej w dni beztreningowe) heheh zbijam sie bo ludzi wypisują tu nieraz zeczy o których niemaja zielonki(przeczytali coś w gazecie i szpan sieja)
njalpeiej uczyć sie na sobie:D
ja brałem w dni bez treningowe mniejsza dawkę

 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 05:02

Post przez Alethe-Espi » czwartek, 24 wrz 2015, 09:21

Wiesz ja dla oszczednosci jak miałem mass xxl 2 kg to nie brałem w dni wolne od treningu, natomiast jak se kupiłem 4,5 kg gainer2 vitalmaxa to brałem codzienie bez względu czy cwiczy3em czy tez nie.

Ale mi chodzi tak ogólnie czy powinienem sporzywac tak wielkie dawki białka jak w dni które nie cwicze??

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 10:20

Post przez pabloxerr » czwartek, 24 wrz 2015, 09:33

Tak samo.
Dieta nieustanna.
Nawet w dni nietreningowe.

 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 05:02

Post przez Alethe-Espi » czwartek, 24 wrz 2015, 09:37

To dlaczego gooaiu sprzedajacy mi od?ywke powiedział ze dla oszczednooci bierz ja tylko w dni treningowe??Jeżeli dieta powinna być codzienie nasycona w bialko?

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 10:20

Post przez pabloxerr » czwartek, 24 wrz 2015, 09:57

A powiedz mi, co jest najważniejszym czynnikiem do budowania masy mięśniowej? Zapytaj sie o to pana sprzedawcy .

 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 05:02

Post przez Alethe-Espi » czwartek, 24 wrz 2015, 10:15

Ten sprzedawca jest jednym z wiekszych kulturystów w Polsce a napewno na Podlasiu.A chyba nie każdego stać na odżywki i dla oszczednosci mozna stosować w dni poza treningowe, pozatym mięśnie chyba bardziej potrzebuje białka po wysiłku niz w zwyk3y dzien:>

 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2015, 07:07

Post przez Leroy_B » czwartek, 24 wrz 2015, 10:16

bo widocznie gosciu niechce zarobić kasy

 
Posty: 16
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 05:02

Post przez Alethe-Espi » czwartek, 24 wrz 2015, 11:01

To juz nie chodzi kasę myśle ze bardziej chodzi o dobro klijenta

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 10:20

Post przez pabloxerr » czwartek, 24 wrz 2015, 11:42

Najważniejsze, to utrzymać dodatni bilans azotowy w organizmie. Dopiero takie orodowisko sprzyja rozwojowi muskulatury. Utrzymamy je dzieki podaży różnej formy białka (ovoalbumina, bialko serwatkowe, bialko roolinne), g3ownego budulca miesni. A wiec wniosek jest prosty...

3ykasz bialko ---> datni bilans azotowy ---> wzrost mięśni
brak białka ---> bilans ujemny --> katabolizm --> spadki masy

Teoria, by w dni nietreningowe zmniejszya spo?ywanie białka, jest sprzeczna z tym co chcesz osiągnąć, czyli masę mięśniową. Tak to mniej wiecej wygląda w dużym uproszczeniu :-)

Następna strona

Powrót do Dieta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości