Dziennik Treningowy dla początkującego 14-latka

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez Kwazimodo95 » piątek, 7 maja 2010, 22:31

Witam ; )
Jestem nowym forumowiczem i jako żeby nie narobić sobie problemów na początku, oświadczam, że przeczytałem masę tematów i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytania.
Na początek coś o mnie:
Wiek: 14 lat
Wzrost: ok. 174 cm
Waga: trochę ponad 70 kg
Biceps: ok. 34 cm
Cel: rzeźba (pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i trochę poszerzenie ciała)
Staż: dokładnie nieokreślony (ćwiczyłem kiedy mi się podobało)
Odżywki: na sucho (nie rozważałem jeszcze tej kwestii)
Sprzęt: hantle 2x do 10kg, ławka z gryfem prostym + obciążenie, wioślarz, orbitrek, drążek, skakanka, ekspandery, ściskacze i uchwyty do pompek push-up. Niebawem będę robił wyciąg.

W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy byłby ktoś w stanie rozpisać mi dziennik treningowy ? Jest to nawet prośba...
2. Warto mi będzie brać odżywki (jakie?) ?
3. W co jeszcze muszę się obowiązkowo zaopatrzyć ?

Proszę jeszcze o jakieś ogólne porady itp.

P.S. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że jeżeli ktoś ma mi pisać, że jestem za młody, mogę się połamać itp. to lepiej niech się nie udziela. Fizycznie jestem rozwinięty jak 18-latek(z opinii innych) i jeżeli by to komuś pomogło w pomocy mi to mogę zrobić jakieś zdjęcia.

POZDRAWIAM
Artur ; ]

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » piątek, 7 maja 2010, 22:49

W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy byłby ktoś w stanie rozpisać mi dziennik treningowy ? Jest to nawet prośba...
Dziennik musisz prowadzic sam. Co jesz, jak cwiczysz, zdjecia, filmiki itd na biezaco..
2. Warto mi będzie brać odżywki (jakie?) ?
daruj sobie odzywki nie ten wiek.. jak cos to witaminy
3. W co jeszcze muszę się obowiązkowo zaopatrzyć ?przedewszystkim dieta, trening i regeneracja.

ja bym proponowal mase robic... pokaz fotki

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » piątek, 7 maja 2010, 22:56

Kolega pomylił działy, założył w Dziennikach treningowych, przeniosłem tutaj.

Dzienniki treningowe są to tematy prowadzone przez użytkowników forum z wypiskami z ich treningów, odżywiania się itp.

Ważysz 70kg i chcesz się rzeźbić? Choć nie powiem, w tym wieku 70kg to nie aż tak mało, najlepiej będziesz jak kolega wyżej napisał pokaż fotki - doradzimy.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » sobota, 8 maja 2010, 12:06

. Czy byłby ktoś w stanie rozpisać mi dziennik treningowy ? Jest to nawet prośba.

Dziennik prowadzisz sam-pomoc mozemy zaoferowac jedynie w kwesti-diety/treningu.

W tym wieku sobie odpusc.Zainwestuj w jedzenie-a wyjdziesz na tym lepiej.
Ewentualnie bialko/gainer nie zaszkodzi.

3. W co jeszcze muszę się obowiązkowo zaopatrzyć ?

w drązek ;)


Pozatym wrzuc zdjecia

 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez Dorkowy » sobota, 8 maja 2010, 13:17

Hmm siłownia w wieku 14 lat? czy ty wiesz, że poprzez treningi siłowe możesz zachamować hormon wzrostu? a chyba chcesz więcej urosnąć, pomyśl o tym.

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » sobota, 8 maja 2010, 14:17

Bzdura ;)

Zdazaja sie wyjatki-ale wyjatek nie potwierdza reguly.
Przy prawidlowej technice-noi przy ciezarach dobieranycch z glowa-powinno byc oko.

 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez Dorkowy » sobota, 8 maja 2010, 18:21

Niestety nie zgodze się trenowanie na siłowni przyczynia się do zwiększania masy w tym zastopowaniu hormonu wzrostu, dlatego większość ludzi wybiera treningi od 21 roku życia

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » sobota, 8 maja 2010, 18:53

Podczas cwiczen wydzielasz duzo tescia ;)

Po za tym odkad zaczalem cwiczyc uroslem nie malo

 
Posty: 35
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Czéstochowa

Post przez Barteq161 » sobota, 8 maja 2010, 20:04

To bzdura z tym ze hamuje sie hormon wzrostu ;) ja zaczolem trenowac majac 16 lat, oczywiscie jesli robi sie to z glowa nic sie nie stanie. Oczywiscie nikt tu nie mowi o suplementach, dieta i bedzie wszystko ok ;)

 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez Dorkowy » niedziela, 9 maja 2010, 19:56

Oj powiem wam że wiem co mówie i to wcale nie jest bzdura, znam dużo kolesi którym wzrost się zatrzymał i teraz wydają pieniądze na hormony wzrostu.

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości