INSULINA

Środki farmakologiczne: sterydy, prohormony - sztuczne podnoszenie wydolności organizmu. Iniekcja domięśniowa, porównanie sterydów, przykładowe cykle, skutki uboczne. Dział powyżej 18 roku życia.
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 21:29

Post przez NicholCher » sobota, 19 gru 2015, 21:54

art pewnego znajomego nie mogę napisać kto ,z tego artu sam wyciagnolem wnioski i sam sie zdecydowałem efekt był dobry zastosowałem ja na most miedzy cyklami efekt to- zero spadków wrecz przeciwnie wzrost wagi nie dużej ale zawsze coś oraz sily dlaczego insulina ?to proste odpoczynek od androgenów ,milej lekturki Najpierw pare wstepnych slow.... insulina NIE JEST środkiem dla poczatkujacych.... najpierw należy wykorzystać maksymalne efekty z wykorzystaniem SAA... dopiero później o tym mozna zacząć myslec.
Wszystko idzie na Twoja odpowiedzialnosc... Na koniec... NIE jestem doktorem... dlatego tez wykorzystaj te informacje jako porade.
Insulina i wszystko co sie z nią wiaze Struktura chemiczna Insulina produkowana jest przez komorki ß (komorki B) wysp trzustki.
Substancja ta wykazuje niezwykle szerokie spektrum dzialania, nasilając m.in.
proces syntezy glikogenu, bialek i tluszczow, przeciwdziała reakcjom katabolicznym oraz usprawnia wykorzystanie i spalanie glukozy w komorkach mięśniowych (czyli reguluje poziom glukozy we krwi). Czasteczka insuliny składa sie z 2 łańcuchów polipeptydowych A i B połączonych ze sobą dwoma mostkami disiarczkowymi: łańcuch A zawiera 21, a łańcuch B - 3 aminokwasów - w sumie mamy 51 aminokwasow.
Tak sie składa ze ten sprytny maly hormonik to bezsprzecznie jeden z najsilniejszych hormonów anabolicznych znanych w ludzkim organizmie.
Dzialanie Insuliny oprócz jego roli w regulowaniu metabolizmu glukozy, insulina jest aktywatorem procesu lipogenezy (syntezy kwasow tłuszczowych - powstawanie kwasow tłuszczowych z acetylokoenzymu w organizmie), zmniejsza lipolize (rozklad tluszczow). Insulina również pobudza transport aminokwasów oraz wzmaga ich odkładanie m.in.
w komorkach miesni szkieletowych, przyczyniając sie do jej ogólnego anabolicznego efektu.
My jako kulturyści powinniśmy byc tym zainteresowani.
wpływa na wzmozona syntezę cząsteczek mRNA - specjalnych matryc do produkcji bialek, jednocześnie doskonale współdziała z hormonem wzrostu potęgując jego dzialanie.
Przy niedoborze insuliny dochodzi do zahamowania syntezy bialka i wzrostu jego katabolizmu z uwalnianiem do krwi aminokwasow, które sluza jako źródło energii.
Dlaczego jest dla nas waznaż Nasz powód dla uzycia insuliny to zdolność transportowania substancji odżywczych w bardzo wysokim tempie.
Transportuje duze ilosci makroskładników bezpośrednio do miesni.
W tzw.
okresie aktywnego okna dzialania Humalogu (w 3 godzinie do 5), tym czasie nastepuje przyspieszenie transportu glukozy, aminokwasów i potasu do komorek docelowych, wszystko co zostanie spożyte w tym czasie, zostało spożytkowanie jak najbliżej 100%. !--coloro:#000099--span color:#000099 !--/coloro--Uzycie Insuliny do celow kulturystycznych !--colorc--/span!--/colorc--Jest kilka rodzajów insuliny dostępnych na rynku, które nadają sie do wykorzystania dla naszych potrzeb.
Humalin R *, Trwanie ~ 10-12 godzin, szczyt w 3 godzinie, az do 5 godziny Humalog * Trwanie ~ 6 godzin, szczyt w 80min do 12 min Nolvalog, inny producent , ten sam czas co Humalog.
Pare uwag: Trwanie to ilość czasu dzialania substancji chemicznej.
Szczyt to czas, w którym masz najwyzszy poziom substancji chemicznej we krwi.
*Iniekcje tych produktów są wykonywane metoda podskorna, do praktycznego wykorzystania w kulturystyce istnieje wersja iniekcji domięśniowej (IM), patrz nizej.
poniżej jest wykres przedstawiajacy, jak Humalog IM wpływa na poziom glukozy krwi.
T -5 - moment po treningu przed wstrzyknieciem Humalogu domięśniowo T - moment strzału 10iu Insuliny T 5 - 9-10g dextrosy na kazda jednostkę Humalogu, 7g kreatyny lub matrixu, 5g Glutaminy T 15 - 80g WPI z woda.
T 60-7 - 50g bialka oraz 40g węglowodanów T 105 - przy pomocy glukometru - jeżeli poziom cukru nie wyrówna sie po 40g wegli w poprzednim posiłku to 150g piersi z kurczaka wraz z 25g dextrosy.
Po 150min po zapodaniu Humalogu IM, poziom cukru pozostaje staly.
!--coloro:#CC0000--span color:#CC !--/coloro--Ostrzezenia: !--colorc--/span!--/colorc---Insulina jest najbardziej niebezpiecznym ze wszystkich dostępnych srodkow dopingujacych.
nieumiejętne uzycie tego srodka moze wywołać bezpośrednie zagrozenie zycia, moze prowadzić bardzo szybko do uszkodzenia mozgu, spićczki, a nawet do smierci.
-Hipoglikemia - symptomy: dezorientacja, bol glowy, sennosc, slabosc, zawroty glowy, szybkie bicie serca, pocenie sie, drzenie i mdlosci - kolejność przypadkowa.
Musisz byc przygotowany na to... ponieważ to moze i zdarzyć sie Tobie! Jak uzyc dla naszych potrzeb... Gdy tylko skończyliśmy trening, należy jak najszybciej wyjsc z silowni.
Nie należy spoglądać sie dookoła na eleganckie nowe dupeczki i rozmawiać z nimi... należy jak najszybciej wsiąść insuline.
jeżeli jest to nasz pierwszy raz należy zacząć od 4iu.
Po każdym nastepnym PWO, dodajemy o jedna IU, az dojdziemy do 10iu.
niżej przedstawiam dietę i suplementacje.
!--coloro:#FF0000--span color:#FF !--/coloro--Dieta !--colorc--/span!--/colorc--5minut po iniekcji, należy zapodać wlasciwa ilość dextrosy* po 15minutach 80g WPI z WODA! Po godzinę należy spozyc swoj PPWO posilek.
Zadnych shakow! 40-50g bialka, 40-50g weglowodanow, ZERO TLUSZCZU! należy unikać tluszczy do 2,5-3h po strzale.
pamiętaj ze insulina transportuje wszystko w wysokim tempie, również tluszcz! ...zostales ostrzeżony D *Powinienes zacząć od bezpiecznej dawki weglowodanow, podstawowa regula jest 10g węglowodanów na 1iu insuliny.
Wiec jeżeli bierzesz na przykład 7iu potrzebujesz 70g dextrosy.
należy stosować ta regule jeżeli stosunek do 10iu i wszytko jest w porzadku.
jeżeli obniżasz wegle do insuliny należy robić to POMALU.
jeżeli czujesz sie dziwnie, znaczy to ze masz za niski stosunek wegli do insuliny.
To wszytko zalezy od osoby... niektórzy czuja hipo przy 7g/iu.
a niektórzy mogą zejsc nawet do 5g/iu i maja sie dobrze.
należy byc nad wyraz ostrozny kiedykolwiek zaczynasz zabawe z tym srodkiem.
Trening 5 dni w tygodniu, kazda partia ciała w jeden dzien Suplementacja Sumplenty działają bardzo dobrze kiedy bierzemy insuline.
Np: Alfa Ketoglutaran Argininy (A-AKG) wraz z Creatine Ethyl Ester (CEE), albo matrixa typu Horse Power.
!--coloro:#FF0000--span color:#FF !--/coloro--Rzeczy które należy zapamietac: !--colorc--/span!--/colorc---Cykl należy przeprowadzać 4 tygodnie ON, i 4-6 tygodni OFF.
Inaczej wrazliwosc na insulinę spadnie i możemy miec problemy.
możemy wtedy stać sie zależnym od insuliny... -Dobrym pomysłem jest miec partnera który wie, ze stosujemy insuline... Tak na wszelki wypadek jakby sie coś stało by mógł nam pomoc.
-Nalezy miec wszystko przygotowane juz przed strzalem! Zeby nie szukać i nie stwarzać niepotrzebnej paniki.
jeżeli mieszkasz od siłowni blisko domu to możesz dojechac, ale nie wszyscy maja taki rarytas.
jeżeli robisz strzal w samochodzie, albo w zamknietym pokoju, musisz miec pewność ze masz swoj drink dex/whey.
należy miec ze sobą także coś slodkiego, dextrose w tabletkach albo jakiś słodki napoj, by moc wystarczająco szybko zwalczysz objawy hipo.
- Nie ćwiczyć podczas dzialania insuliny... obniży to twój poziom glukozy i spowoduje ze mozna dostać latwiej hipo.
- Nie idź spać kiedy insulina jest aktywna! Wydaje sie to rzecz wiadoma, ale mozna o tym wspomniec.
Podczas snu, nie wiesz czy masz objawy hipo, wiec pozostań czujnym - Nie bierz prysznicu podczas dzialania insuliny... trudno powiedzieć dlaczego, ale po prostu trzymaj sie tej zasady.
- Hipoglikemia moze pojawić sie bardzo szybko, dlatego tez badz przygotowany na ewentualne przyjście jej objaw, by moc zwalczyć ja.
Rzeczy, które musisz zrobić przed uzyciem insuliny, gdy tylko czujesz sie, ze jesteś gotowy -Po pierwsze należy zaopatrzyć sie w glukometr... jeżeli nie masz, to nie należy stosować insuliny.
-Po drugie, gdy tylko będziesz mial glukometr, pierwsza rzeczą ktora należy zrobić to sprawdzić poziom cukru z samego rana po przebudzeniu.
To bedzie twój osobisty punkt odniesienia.
Sprawdzaj tak przez pare dni, by sprawdzić jakie masz poziomy.
-Po trzecie, dobrym pomysłem jest sprawdzić po posiłku PPWO (ok.
60-70min) poziom cukru, jeżeli nie wyrówna sie to należy spozyc 150g piersi z kurczaka wraz z 25g dextrosy.
Pare pytan: -Moge dostać tylko Humalin R... mogę go uzyc? oczywiście ze mozesz, proponowałem to? No chyba juz zapomniałeś co czytales... D -Czy mogę uzyc pena do iniekcji IM? Jasne ze mozesz, upewnij sie ze strzelasz w obszar mało zatluszczony... tj.
bic, tric, bark i lydka.
-Czy mozna uzyc śliny do wycinki? Jasne ze mozna, ale jest to bardziej dla zaawansowanych osob.
Szanse na hipo wtedy są o wiele wieksze.
-Czy mozna zrobić masowke? Mozna... i jest to bardzo proste.
należy zwiększyć węglowodany do 12g na 1iu i rośniesz w blyskcwicznym tempie.
-Czy mogę tego uzyc w PCT? Mozna i jest to bardzo dobry pomysl.
Jest to bardzo dobra droga by utrzymać masę zdobyta na cyklu z SAA.
-Czy mogę dodać suplementy do mojego shake'a PWO? Tak, mozna dodać np 1,5g CEE (creatine ethyl ester) zaraz po tym jak weźmiesz strzal.
możesz także dodać glutaminy, ale musisz podzielić ja na shake'i... 5 minut po iniekcji mozna spozyc ja wraz z dextrosa i kreatyna, 15 minut po mozna dodać ja do WPI.
Nie wszyscy jednak widza sens jej dodania.
Insulina z uzyciem LR3 IGF-1 JESTEM W POSIADANIU OWEGO SPECYFIKU MAM CIEKAWY ART NA JEGO TEMAT jeżeli CHCECIE mogę GO wstawić W USAWiec nawet jak wiesz jaki jest twój stosunek na węglowodany należy go zwiększyć - należy zmniejszyć tez poczatkowa dawkę insuliny.
Zacznij od stosunku 7iu do 10g dextrosy.
zostań przy tym albo zwiększ do 10iu... trzymaj dextrose wysoko.
Przy uzyciu obu srodkow, hipo moze nadejsc szybciej niz kiedykolwiek.
Tak wiec należy uwazac! zwiększyć wrazliwosc na insuline.... Jest pare sposobów by to zrobic, bez recepty i z recepta.
Bez recepty: -Kazda forma ALA albo KR-ALA który jest lepszy... jest stabilna wersja kwasu liponowego.
Dawkowanie to ok.
400-600mg... i dodaj jakas biotyne.
Wiecej na ten temat w dziale suplementacja... -GTF Chrom albo Chrom Organiczny w dawce 300-400mcg.
Ten środek jest tani wiec warto sie w niego zaopatrzyc.
Z recepta: -Rosiglitazon i Pioglitazon - wzmagają wrazliwosc tkanek na insuline.
Wrazliwosc na insulinę zwiększają również leki pobudzajace receptory insulinowe.
Takimi lekami są m.in.
oksazolidynon i benzylogenylotyrozyna - leki te znajduja sie obecnie w stadium badan klinicznych.
Zakresy glukozy we krwi (mg dl) Mierzysz glukometrem z samego rana! (poszczac 8+ godzin w czasie snu) 7 - 11 mg dl - normalny zakres - zależny indywidualnie 11 - 126 mg dl - osłabiło zakres tolerancji.
Znaczy to ze musisz wszystko kontrolować dokladnie, bo zostanie diabetykiem to juz problem... 126 - i ponad mg dl - jesteś diabetykiem.... The End

 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 13 sie 2015, 04:26

Post przez Nealyy » sobota, 19 gru 2015, 22:20

Nie rozumiem takiej fascynacji insulina.
Stosuje sie ja w niewydolności lub całkowitej niezdolności trzustki do produkcji insuliny, (stad cukrzyca typu A lub B) /. Wiec jeśli wprowadzi sie ja dodatkowo do organizmu to prawdopodobnie załatwimy własny gruczol.
Poza tym, obniza poziom węglowodanów czyli zmniejsza nasza energie, aktywnosc.
No i chyba najwazniejsze, sam wspomniales, ze bardzo łatwo mozna sie doprowadzić do spićczki.
Dlatego uwazam, ze lepiej potraktować ten artykuł jako ciekawostke.

 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 21:29

Post przez NicholCher » sobota, 19 gru 2015, 22:34

mylisz sie bardzo dobre rozwiazanie szczególnie na most miedzy cyklami i nie było jeszcze przypadku zeby tarczyca całkowicie wygasla i dlatego wprowadza sie piramidę pozatym opisana masz ta wszystkie zasady diety co i jak to nie jest juz ciekawostka tylko ale dużo ludzi z niej kozysta szczególnie zeby odpocząć od androgenów ,problem z opadem cukru wystepuje szczególnie na poczatku jest to związane ze straczem czyli wytwarzajaca sie adrenalina zbija cukier czylijest sprzymierzeńcem naszej egzo insuliny po tygodniu jest całkiem normalnie ale o diecie należy pamiętać oczywiście lepszym i skuteczniejszym środkiem w tej chwili jest IGF

 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 13 sie 2015, 04:26

Post przez Nealyy » sobota, 19 gru 2015, 22:56

Nadal mam watpliwosci.
A czy np.
odłożenie tej insuliny nie jest rownie niebezpieczne jak samo branie ? Bo przypuscmy, ze stosujesz taki cykl przez dłuższy czas, z pewnością przyzwyczaisz trzustkę do mniejszej produkcji insuliny.
W takim razie po odłożeniu jej substytutu moze nastąpić silny skok cukru we krwi, co moze bezpośrednio prowadzić tego by trzustka wysiadla.
Tak wiec, moje pytanie jest nastepujace: czy insulina nie rozreguluje bezpowrotnie trzustki ? Po za tym, jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany takim cyklem, to polecam zakupić glukometr, lub tylko paski ze barwnym wskaznikiem, bo skoki cukru mogą powodować wiele powiklan.

 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 21:29

Post przez NicholCher » niedziela, 20 gru 2015, 16:52

dlatego cykl trwa max 6 tyg raz z powodu właśnie trzustki dwa z powodu odkładania sie tluszczu organizm przestaje sobie dawać rady z duza ilością wegli i przeksztalca glukozę na czrna godzinę w postaci właśnie tluszczu ,na poczatku jest nie samowita pompa wzrost sily ,glukometr jest bardzo potrzebny /

 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek, 13 sie 2015, 04:26

Post przez Nealyy » niedziela, 20 gru 2015, 17:26

Faktycznie, przeczytałem ponownie i jest wzmianka o glukometrze /

 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 21:29

Post przez NicholCher » niedziela, 20 gru 2015, 19:01

wez teraz pod uwagę hgh i dlaczego lacza go z insulina i potężnymi dawkami saa ,odpowiedz dla mnie jest prosta ,bo to właśnie NicholCher dziala to ona jest nr 1 w tym zestawieniu czy słyszałeś zeby ktoś brał samo hgh jeżeli tak to jakie mial wyniki podejrzewam ze nikle oprócz postego portwela to ze one zazębiają sie i działają na siebie mysle ze to g... prawda chłopaki na insie robią te same wyniki co na gh+saa nikłym kosztem

 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 13:47

Post przez RobertaPL » niedziela, 20 gru 2015, 19:46

ja niestety musze walczyc z insulina, bo jakakolwiek nadwyzka wegli skutkuje u mnie porzybieraniem na wadze w zlej postaci... ;(

 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 11:14

Post przez Pflorszko » niedziela, 20 gru 2015, 21:00

RobertaPL mam to samo

 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 13 sie 2015, 22:41

Post przez Clement » niedziela, 20 gru 2015, 21:14

Na marginesie T mam takie same objawy.
Co do Insy to zawsze sutosunkowuje sie do tego z dużym dystansem.
Znam osobiście kilka osób które ja stosowały razem z hgh i saa iefekt był zawsze oszalamiajacy.
jednakże byli to gosci zawsze kumaci , często zawodnicy którzy znają swoje organizmy i potrafia rozpisacsobie w odpowiedni sposob diete.
wielu znich twerdzi ze insulina to sprawa bardzo indywidualna i branie jje wymaga dużej samokontroli , dlatego tez ie polecam jej stosowania ludziom zapracowanym ,przebywajacym ciagle w trasie i zabeganym . Ten środek ze względu na swoja specyfikę pozostawmy dla ludzi majacych poprostu czas na jego stoswanie.

Następna strona

Powrót do Doping

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości