Kreatyna - w kapsułkach, czy w puszkach?

Pytania dotyczące stosowania suplementów, dobór odżywek, suplementacja.
Najlepsze odżywki na masę, odchudzanie, siłę, wytrzymałość mięśniową.
 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » sobota, 8 maja 2010, 13:00

Moi Kochani, mam do Was pytanie odnośnie kreatyny :-) Mianowicie ciekawi mnie, czy jest jakaś różnica w efektach po zażyciu kreatyny w kapsułkach i tej z puszki (odmierzanej i mieszanej z płynem).
Ćwiczę od przeszło 10 lat, nigdy niczym takim się nie wspomagałam, także średnio się orientuję w tym temacie. Dlatego korzystając z okazji, mając tu tak mądrych i zapoznanych z tematem mężczyzn ;) chciałabym się tego dowiedzieć.
Może zacznę stosować, skoro jest taka skuteczna, także prosiłabym o polecenie czegoś dobrego ^^ lol.

 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » sobota, 8 maja 2010, 13:08

hej
ogólnie jest przyjęta opinie że raczej jest lepszy proszek z puszki niż kapsułki.
Jeżeli chodzi o kreatynę proponował bym bardziej łagodniejsze dla organizmu frakcje (na pewno nie monohydrant ;) )
co chcesz osiągnąć po przez zażywanie jej, chcesz po prostu przyrostu sił czy też np. biegasz i chcesz zwiękżyć wytrzymałość??

 
Posty: 49
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez Dorkowy » sobota, 8 maja 2010, 13:12

Witam, nie ma żadnej różnicy - niektórzy wymyślają, że proszek jest lepszy, inni że kapsułki ale to jest to samo :) Pozdrawiam

 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez hermani » sobota, 8 maja 2010, 13:22

Capsy wygodniejsze, proszek tańszy i niby lepiej rozprowadza się po organizmie. Jak na pierwszy raz, to monohydrat powinien Cię mile zaskoczyć. Capsy z Olimpu pierwszy raz brałem i dało ognia;) Ostatnio zjadłem Trec'a w proszku (w składzie ma witaminę C), też mogę polecić. Vitalmax monohydrat też jest dobrą opcją, a na pewno tanią.

 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » sobota, 8 maja 2010, 13:23

w kapsach się tak dobrze nie przyswaja jak proch rozcieńczony w cieczy

** EDYCJA POSTA **

napisz dziewczyno co chcesz osiągnąć po przez branie kreatyny to ci coś dobierzemy ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » sobota, 8 maja 2010, 13:27

Hmm, napewno jest różnica jeśli chodzi o cenę, tutaj przykład

Creatine 1250 Mega Caps Olimpu - 300 kapsułek, przeliczając na proszek wychodzi 375g - cena ~ 50zł
Więc za 50zł kupi się o wiele więcej kreatyny w proszku, np. vitalmax, universal.

Ja jestem zwolennikiem postaci w proszku, wiadomo, że szybciej się przyswoi.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 35
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Czéstochowa

Post przez Barteq161 » sobota, 8 maja 2010, 13:40

Tak, szybciej sie przyswoi, ale zalezy dla kogo jak jest wygodniej, wiadomo ze latwiej z soba zabrac kapsulki niz proszek. Jednak jesli jest to obojetne jaka postac to lepszy proszek. ;)

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » sobota, 8 maja 2010, 14:37

Chodzi mi raczej bardziej o siłę. Moja wytrzymałość jest w porządku - tak sądzę :-)

A jeśli chodzi o moje sporty (teraźniejsze i życiowe), to aktualnie: biegam, jeżdżę na rolkach, pływam i ćwiczę w domu. Wcześniej więcej pływałam, intensywnie uczęszczałam na siatkę i kosza, tańczyłam, jeździłam na bmx i trenowałam kickboxing.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » sobota, 8 maja 2010, 14:43

masz długi staż treningowy - 10 lat :)

więc śmiało mogę polecić monohydrat kreatyny, nawet w mniejszych dawkach + trening siłowy, jeśli celem jest siła :)
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez hermani » sobota, 8 maja 2010, 15:06

Ja tylko czekam jak ktoś tutaj poleci jakiegoś teścia dla tej Pani:D
Ja bym również polecił BCAA.
Kreatyna w kapsułkach dosyć duża jest i możesz się zniechęcić do łykania, dlatego lepiej proszek.

Następna strona

Powrót do Odżywki i suplementy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości