Lokata - czy się opłaca?

Luźne rozmowy o wszystkim. Odpoczynek po ciężkim treningu.
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 23 mar 2014, 01:00

Post przez magda906 » niedziela, 15 cze 2014, 07:55

Mam akurat trochę "wolnej" gotóki i zastanawiałam się czy może w coś jej nie zainwestować. Do głowy przyszła mi lokata, ale nie wiem jak z opłacalnością. Znalazłam informacje o lokatach rentireskich http://www.comperia.pl/forum/lokaty/526-lokata-rentireska.html Korzystał może ktoś z Was z takiej lokaty? Można na tym stracić pieniądze?

 
Posty: 61
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 00:00

Post przez roka » wtorek, 17 cze 2014, 16:35

Na lokacie raczej nie można stracić pieniędzy. Tak mi się wydaje, a zysk będzie większy na obligacjach.

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 11 mar 2014, 01:00

Post przez ewelina546 » sobota, 16 sie 2014, 17:13

wiesz, ja mam konto oszczędnościowe w VW Banku http://www.vwbank.pl/konto-oszczednosciowe.html i bardziej mi odpowiada taka forma oszczędzania. Na lokacie masz zamrożone środki na jej czas, albo tracisz odsetki w razie wypłaty przed upływem terminu. Konto oszczędnościowe ma podobne oprocentowanie a można dysponować środkami kiedy się chce. I ja dodatkowo robię to online. Super wygodny bank

 
Posty: 61
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 00:00

Post przez roka » wtorek, 26 sie 2014, 16:39

Tylko na lokacie, czy koncie oszczędnościowym jest bardzo niskie oprocentowanie. Jeśli ulokujemy tam małą kwotę, to odsetki pójdą na opłaty za prowadzenie konta. Lepszym rozwiązaniem o którym już wspomniałam są obligacje, poczytajcie trochę o cechach obligacji, a sami zrozumiecie jakie są korzyści inwestowania w fundusze.

 

Post przez michal82 » środa, 27 sie 2014, 12:23

Dobrą metodą inwestycji jeśli ma się sporo gotówki jest zakup mieszkania i wynajmowanie go.

 
Posty: 46
Dołączył(a): wtorek, 24 cze 2014, 00:00

Post przez kothuncwot » czwartek, 11 wrz 2014, 16:26

Kupno nieruchomości to zawsze dobry sposób na inwestycję, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja długoterminowa i prędko się nie zwróci.

 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 00:00

Post przez Amaret32 » piątek, 12 wrz 2014, 07:19

kothuncwot wrote:Kupno nieruchomości to zawsze dobry sposób na inwestycję, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja długoterminowa i prędko się nie zwróci.

A moim zdaniem nie jest to dobry sposób na inwestowanie.Ceny nieruchomości spadają . Można się przez to znacznie przejechać .
Osobiście proponowałbym coś innego.
Na przykład inwestycję w złoto - możecie sobie sprawdzić poszczególne porównania aby zobaczyć,ze ceny tego kruszcu na przestrzeni czasu praktycznie ciągle rosną. Jest to również długotrwała inwestycja ale ze wszystkich najbardziej pewna i bezpieczna. Oferuje również lepszy zysk, niż lokaty, które są nisko oprocentowane.
Złoto można w dobrych cenach zakupić w mennicy, na przykład tutaj:
https://mennicazlota.pl/
Oferują dobre ceny .Jest to również sprawdzone miejsce ze wszystkimi dobrymi certyfikatami.

 

Post przez Fiskus » sobota, 13 wrz 2014, 12:12

Lokate odradzam - za mały zarobek. Obligacje tez w sumie. Kupuje mieszkanie. Nie słuchaj osob co mówia że sie nie opłaca. Pod wynajem się opłaca i wiele osób tak robi.

 
Posty: 61
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 00:00

Post przez roka » czwartek, 18 wrz 2014, 18:19

Oczywiście, że inwestycja w mieszkanie to dobry pomysł, z tym że potrzebny jest duży wkład własny, by je zakupić, wyremontować i urządzić. Nawet jeśli mamy pewnych najemców to wiele lat upłynie zanim nam się zwróci i zacznie przynosić zyski.


Powrót do Pogadanki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości