Czy szukacie pracy przez internet

Luźne rozmowy o wszystkim. Odpoczynek po ciężkim treningu.
 
Posty: 44
Dołączył(a): czwartek, 26 lip 2012, 00:00

Post przez zigi44 » czwartek, 24 lip 2014, 04:58

Witam. Kto z Was znalazł może swoją pracę przez internet? Ja zastanawiam się czy warto jest wysyłać swoje cv na podane maile czy po prostu lepiej przyjść do danego zakładu pracy do sekretariatu i nie zostawić tego osobiście
Mieszkam aktualnie w Białymstoku i nie ma tutaj wielu ofert pracy jak widać na GoWork:
http://www.gowork.pl/praca/bia%C5%82ystok;l - tak więc chciałbym aby moje cv zostało potraktowane jak najbardziej poważnie.

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 14 wrz 2013, 00:00

Post przez indianam » poniedziałek, 11 sie 2014, 15:20

Większość zakładów pracy przyjmuje dokumenty drogą elektroniczną , a następnie zaprasza na rozmowę.
Mnie zastanawia obecnie kwestia jaki laptop kupić, aby móc część pracy zleconej wykonywać w domu.
http://www.wybieramlaptopa.pl/porady/748-jaki-laptop-do-gier-kupic-na-co-zwrocic-uwage

 
Posty: 46
Dołączył(a): wtorek, 24 cze 2014, 00:00

Post przez kothuncwot » czwartek, 14 sie 2014, 12:53

Teraz szuka się pracy praktycznie tylko w internecie - sama w ten sposób znalazłam pracę już jakiś czas temu. Tak jest wygodnie zarówno dla szukającego jak i dla pracodawcy.

 

Post przez Maniana » czwartek, 21 sie 2014, 09:20

To jest najszybsza metoda znalezienia pracy. Wiele firm wywiesza swoje oferty na stronach internetowych omijając z daleka powiatowe urzedy pracy

 
Posty: 61
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 00:00

Post przez roka » niedziela, 31 sie 2014, 11:11

Ja szukam w internecie nie tylko ofert pracy ale też bezpłatnych kursów i szkoleń, które podnoszą moje kwalifikacje. Niedawno zrobiłam kurs z florystyki, mam za sobą również kurs z decoupage. Myślę, że nie warto skupiać się tylko na poszukiwaniach, trzeba też robić coś, by wyróżniać się spośród innych kandydatów, chociażby poprzez dodatkowe kursy, czy oryginalne zainteresowania.

 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 9 sie 2012, 00:00

Post przez Amaret32 » wtorek, 2 wrz 2014, 09:03

Do tej pory pracowałem w sumie 8 czy 9 miejscach i każdą z tych prac znalazłem przez internet. Z moich obserwacji wynika, że lepszym pracę przez internet można znaleźć - ale też jest większa pokusa aby ją zmienić. Trzeba też uważać na oszustów i różnej maści nieuczciwych ludzi. Przede wszystkim czujność powinny wzbudzić zbyt atrakcyjne warunki i niewygórowane wymagania. Czujność należy również zachować w przypadku szukania pracy za granicą (tyle się przecież słyszy o współczesnych obozach pracy).
To na co należy uważać zostało zebrane w tym linku http://www.praca-zory.pl/porady-dla-pra ... a-oszustow
Warto się zapoznać i zachować czujność.

 
Posty: 46
Dołączył(a): wtorek, 24 cze 2014, 00:00

Post przez kothuncwot » czwartek, 11 wrz 2014, 16:25

Roka - to prawda, że warto też szukać w sieci różnych szkoleń, tym bardziej, że część z nich jest dofinansowywana ze środków UE i jest darmowych albo za symboliczną kwotę.

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 12 gru 2013, 01:00

Post przez feer » wtorek, 23 wrz 2014, 13:27

Jakiej pracy najczęściej szukacie? Ja sporo szukałem pracy za biurkiem, ale w końcu pracuję jako kierowca i rozwożę kosmetyki do salonów fryzjerskich.

 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 23 gru 2012, 01:00

Post przez notdead » niedziela, 28 wrz 2014, 07:33

Czasy w których w poszukiwaniu pracy chodziliśmy od firmy do firmy z CV już chyba dawno mamy za sobą. Internet i portale z pracą dosyć skutecznie zmonopolizowały sposób znajdowania pracy. Niektórzy użytkownicy podali swoje ulubione witryny z ofertami pracy - ja natomiast wrzucę ten link do agregatora ofert pracy http://praca.money.pl/oferty/
Oznacza to, że w jednym miejscu można znaleźć oferty z fazetapraca.pl, dlastudenta, goldenline, praca.gratka.pl, pracuj.pl i jeszcze kilku innych portali z pracą.

 

Post przez fatalrun » czwartek, 16 paź 2014, 12:38

Chyba tylko tak. Niektórzy szukają jeszcze przez znajomych, ale mnie jest tak głupio


Powrót do Pogadanki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości