Sprytny sposób na przełamanie stagnacji !!!

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » poniedziałek, 17 maja 2010, 14:35

Witam
dzis rozmawiałem ze " starym kulturystą" który polecił mi ciekawa metodę, mianowicie gdy układamy plan treningowy nie powinniśmy kluczowo sie go tak bardzo trzymać
chodzi o to gdy na przykład trenujemy klatkę mięsień wie na co może liczyć i zna kolejność ćwiczeń co utrudnia nam jego zniszczenie a więc utrudnia nam przyrost masy mięśniowej aby temu zaradzić powinniśmy go zaszokować np. gdy mamy zamiar ćwiczyć klatkę na ławce płaskiej, a następnie na skosie powinniśmy zmienić kolejność
a nawet zamiast sztangi wziąść chantle i zrobic skos i tak powinniśmy ciągle zaskakiwać nasz organizm aby osiągnąć jeszcze lepszy rezultat. Powinniśmy zmieniać kolejność jak sposób wykonywania ćwiczenia.
Jak sądzicie jest coś w tym prawdy, czekam na wasze odpowiedzi ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » poniedziałek, 17 maja 2010, 14:45

kicki napisał(a):Witam
dzis rozmawiałem ze " starym kulturystą" który polecił mi ciekawa metodę, mianowicie gdy układamy plan treningowy nie powinniśmy kluczowo sie go tak bardzo trzymać
chodzi o to gdy na przykład trenujemy klatkę mięsień wie na co może liczyć i zna kolejność ćwiczeń co utrudnia nam jego zniszczenie a więc utrudnia nam przyrost masy mięśniowej aby temu zaradzić powinniśmy go zaszokować np. gdy mamy zamiar ćwiczyć klatkę na ławce płaskiej, a następnie na skosie powinniśmy zmienić kolejność
a nawet zamiast sztangi wziąść chantle i zrobic skos i tak powinniśmy ciągle zaskakiwać nasz organizm aby osiągnąć jeszcze lepszy rezultat. Powinniśmy zmieniać kolejność jak sposób wykonywania ćwiczenia.
Jak sądzicie jest coś w tym prawdy, czekam na wasze odpowiedzi ;)


Ja tak ćwiczę od dłuższego czasu, jest to trening intuicyjny.
Zdecydowanie polecam!

Moje treningi się nie powtarzają jak to w monotonnym planie treningowym, w którym wykonuje się ćwiczenia z kartki - jest to nudne dla mięśnia, po dłuższym czasie nie zaskakujemy go niczym.

Zmiana kolejności ćwiczeń, skosu ławki, rozstawu rąk, chwytu, ilości powtórzeń, czy serii to już nowy bodziec dla mięśnia.

Przykładowy trening na klatkę
Tydzień 1
-brama
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
-wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
-rozpiętki na skosie dodatnim

Tydzień 2
-przenoszenie sztangielki
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
-wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
-rozpiętki na ławce płaskiej

To jest przykładowy plan, jak widać ćwiczenia się nie powtarzają.
Polecam zapisywać w dzienniczku treningowym, gdy nadejdzie następny trening zerkniemy w zeszyt i wiemy co zrobić by ponownie zaskoczyć mięsień.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » poniedziałek, 17 maja 2010, 15:23

Przy robieniu definicji jest ok,ale jeżeli ktoś ćwiczy typowo masowo tez można taki system stosować, nie zastopujemy przyrostu ???

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » wtorek, 18 maja 2010, 12:25

Sposob jest oczywisty-ale cwiczen co trening bym nie zmienial.Jezlei wyczerpiesz z danego cw wszystki potencjal-wtedy czas na zmiane.

Intuicje bym pozostawil przy cw. izolowanych,lub asyst-ale z dalszej kolejnosci .Jak to pisal kiedys Dorian:

"Jezeli mielibysmy cwiczyc intuicyjnie,polowa z nas by nie poszla na silownie"

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » wtorek, 18 maja 2010, 12:46

Dla początkujących odradzam trenowanie intuicyjnie.

Bardzo dużo eksperymentów treningowych robiłem. Trening intuicyjny sobie chwale, uzyskuje na nim dobre rezultaty.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » wtorek, 18 maja 2010, 16:37

nom dlatego napisałem ten watek w dziale dla zaawansowanych
może ktoś obeznany by napiasł dokładny art. na temat

 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 14 cze 2010, 00:00

Post przez kevin1984 » wtorek, 15 cze 2010, 06:41

Owszem bardzo dużo w tym prawdy. tyko , ze to nie może być wolna amerykanka, jakieś zasady muszą być. Pewne reguły nie do ominięcia. Owszem można szokować mięśnie, ale musimy być pewni , że słabsze wyniki, stagnacja jest powodem treningu a nie np diety. Także udziwnienia, zmiany ,pomysły jak najbardziej ale z uwagą na standardy treningu na masę czy tam na rzeźbę. Nie wychylajmy się za bardzo


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości