Pomocy!

Luźne rozmowy o wszystkim. Odpoczynek po ciężkim treningu.
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2015, 00:01

Post przez maniutekkk » niedziela, 25 wrz 2016, 13:46

Dzien dobry, Wy sie znacie, pomozcie.
Jestem po czterech operacjach barku (dwie artoskopie, dwie otwarte). Usunieta kaletka podbar.wiezadlo kruczo-barkowe.
Mam zapalenie ścięgna dwugłowego i scienczaly stozek rotatorow, w znacznym stopniu zanik miesni obreczy.
Nie mogę zostać inwalida.
Pomozcie, co mogę cwiczyc, by nie doprowadzić do katastrofy

 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 25 sie 2015, 15:11

Post przez IRysiuI » niedziela, 25 wrz 2016, 15:56

a co mówią lekarze ... napewno nie na dużych ciezarach, obciążył bys zbytnio bark, skonsultuj to z lekarzem co możesz a co nie ... dobry by był basen moim zdaniem ... Pierdol slabosc, jeżeli zaczniesz myśleć o tym ze bedzie zle to faktycznie bedzie zle, pozytywne nastawienie psychiczne pozwoli ci zyc ze świadomością ze wszystko bedzie wporzatku, żyjąc w tych porąbanych czasach tylko trzeba wiezyc ...

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 10:20

Post przez pabloxerr » niedziela, 25 wrz 2016, 16:49

nie ma na forum lekrza specjalisty, mysle, ze lekarz kotry Cie prowadzi powinnien zaproponować Ci jakias rehabilitacje, bo o treningu stricte silowym, raczej tutaj mowy byc nie moze

Uraz stawu barkowego.

wśród kulturystów powszechnie uwaza sie, ze najgorsza kontuzja, ze jaka moze kulturyście sie przytrafic, jest właśnie uraz stawu barkowego.

Staw barkowy, zwany tez ramiennym (articulatio humeri), laczy kosci ramienia (barku) z lopatkami. charakteryzując prace stawow barkowych w aspekcie cwiczen kulturystycznych, należy podkreslic, ze praca ta nie ogranicza sie tylko do cwiczen skierowanych bezpośrednio na mięśnie naramienne. Praktycznie trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek cwiczenie na mięśnie górnej czesci tulowia, w którym stawy barkowe, w wiekszym lub mniejszym stopniu, nie brałyby udzialu.
Nic wiec dziwnego w tym, ze wśród kulturystów powszechnie uwaza sie, ze najgorsza kontuzja jaka moze kulturyście sie przytrafic, jest właśnie uraz stawu barkowego. Moze przeciez dojsc do sytuacji, ze w najlepszym przypadku, trzeba bedzie ograniczyć cwiczenia z udzialem stawow barkowych, a w najgorszym przerwać je calkowicie. A zatem - chrońmy stawy barkowe!
Pamietajmy, ze jeżeli tylko poczujemy bol, a nawet pewien dyskomfort w którymś ze stawow, to trzeba natychmiast przerwać cwiczenie i poznać dokładnie przyczynę bolu. jeżeli przekonamy sie, ze to nic powaznego, to wystarczy na pewien czas zmniejszyć obciazenie treningów z udzialem stawow barkowych, a jeżeli bol bedzie sie utrzymywal, trzeba sie udać
do lekarza specjalisty z zakresu traumatologii lub ortopedii. Najczestsza przyczyna urazu stawu barkowego, jest nadmierne jego przeciazenie, skutkiem zas, pojawiające sie stany zapalne i bol.
W 52% przypadków przyczyna bólu jest zapalenie ścięgien miesni, tzw. stozka rotatorow. Tworzace go mięśnie (nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, obły mniejszy i podlopatkowy) przybierają kształt kaptura scisle spojonego z torebka stawu ramiennego. Stad wzięło sie porownanie do stozka. najczęściej stany zapalne umiejscawiają sie w ścięgnach miesni nadgrzebiemowego. podgrzebieniowego i podlopatkowego. Kleska jest stan zapalny wszystkich ścięgien i wówczas juz o jakichkolwiek treningach z udzialem stawu barkowego nie moze byc mowy. Charakterystyczna cecha stanow zapalnych ścięgien miesni stozka rotatorów jest bol punktowy (tylko w jednym miejscu), wystepujacy' przy wykonywaniu ruchow z oporem czyli z obciazeniem.
Przy ruchach wykonywanych bez oporu bol sie nie pojawia.
Ograniczenie ruchow w stawach barkowych zalezy od miejsca, w którym powstał stan za-
palny i tak:
— przy zapaleniu ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego bol odczuwamy przy unoszeniu
sztangielek bokiem w gore,
— przy zapaleniu ścięgna mięśnia podgrzebieniowego bol odczuwamy przy rotacji zewnętrznej wbrew oporowi,
— przy zapaleniu ścięgna mięśnia podlopatkowego bol odczuwamy przy rotacji wewnętrznej ramienia wbrew oporowi ,
We wszystkich ww. przypadkach stwierdza sie istnienie tzw. „bolesnego luku , czyli bólu
w czasie unoszenia ramienia, który rozpoczyna sie przy odwiedzeniu reki w bok w zakresie
od 40-120°.
Leczenie zapalenia stozka rotatorów jest trudne, wymaga wykrycia przyczyny przeciazenia barku i jej wyeliminowania poprzez:
1. zakaz treningu obciążającego barki,
2. rehabilitacje w osrodku specjalistycznym:
a. fizykoterapić o dzialaniu przeciwzapalnym i przeciwbolowym,
b. kinezyterapić polegajaca na leczeniu ruchem po ustaniu fazy ostrego bólu
3. farmakoterapie przy pomocy lekow przeciwzapalnych, rozluzniajacych miesnie, iniekcji dostawowych np.: Celeston,
4. okresowe unieruchomienie chorego stawu.
Nie leczone zapalenie stozka rotatorów prowadzi do jego oslabienia, zmian zwyrodnieniowych, co z kolei prowadzi do zaniku
miesni obręczy barkowej, oslabienia sily miesniowej, ograniczenia zakresu ruchow, a to juz wymaga leczenia operacyjnego.
Tomasz Koziel
K&F nr6(31) 2000/2001

 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2015, 00:01

Post przez maniutekkk » niedziela, 25 wrz 2016, 18:46

Przede wszystkim bardzo Wam dziekuje, a szczególnie Moderatorowi.
Jestem juz prawie specjalist w sprawach barku.
mój ortopeda pozwala mi tylko na bardzo ograniczone cwiczenia, ale miesien dwugłowy i trójgłowy to prawie flaki, do tego straszy mnie rozpadem stozka.
Czasem ogarnia mnie rozpacz, bo nie jestem w stanie podnieść nawet 2 kg reka.
Ja nie mogę tak zyc! Wybaczcie, jeszcze nie bardzo potrafię sie posługiwać poczta, ale sie naucze.
Dziekuje za wsparcie

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 4 sie 2015, 10:20

Post przez pabloxerr » poniedziałek, 26 wrz 2016, 09:03

3m sie stary
napewno są metody dojscia do lepszej formy, dobrze ze jesteś zdeterminowany, jak nie możesz podnieść 2kg to zacznji od 200g


Powrót do Pogadanki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości