Dawkowanie suplementów

Pytania dotyczące stosowania suplementów, dobór odżywek, suplementacja.
Najlepsze odżywki na masę, odchudzanie, siłę, wytrzymałość mięśniową.
 
Posty: 85
Dołączył(a): środa, 15 wrz 2010, 00:00

Post przez Mariusz » niedziela, 21 lis 2010, 13:38

Witam,

Od przyszłego tygodnia zaczynam większą suplementację, ułożyłem sobie trochę plan jak to brać, lecz postanowiłem Wam przedstawić czy ma to wszystko sens i czy się popełniłem jakiegoś błędu.
Pogrubione - nazwa
Normalna czcionka - zalecane dawkowanie producenta
Podkreślone - moje zamierzone dawkowanie


Gainer (końcówka) - głównie jako szybkie potreningowe dostarczenie energii + białka zgodnie z producentem + banan
Białko - wg zapotrzebowania kalorycznego + głównie jako szybkie potreningowe dostarczenia białka zgodnie z producentem + banan
Kreatyna: Creapture Fitmax - 1 łyżeczka (5g) dwa razy dziennie. Jedna porcja rano na czczo, jedna porcja w ciągu dnia lub po treningu. Stosowałbym rano na czczo + po treningu.
BCAA: FITMAX BCAA + Citrulline - przed posiłkiem lub treningiem oraz po treningu lub przed snem po pół porcji. stosowałbym przed treningiem i przed snem.
Czy może lepiej zamienić (kreatyna przed/BCAA po treningu), co da lepszego kopa na treningu?
Witaminy: OLIMP Vita-Min Multiple Sport - Codziennie po 2 kapsułki. Kolega mi polecił, żebym stosował co 2 dni, z powodu ich dużej mocy - prawda czy fałsz?

Stawy
Tutaj mam dwie substancje i nie wiem, jak je stosować.
FITMAX Cissus:
Dzień Treningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Dzień Nietreningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Trochę zakręcona sytuacja, bo na pudełku jest napisane, przed śniadaniem + przed/po treningu. Proponuje stosowanie ~15-20 minut przed śniadaniem + po treningu.
Glukozamina: VITALMAX Glucosamin:
Dzień Treningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Dzień Nietreningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Jest sens stosować, aż 3 czy na przykład dwa? Chodzi mi tutaj o to, że stosowałbym też Cissusa

No właśnie mam dwa rodzaje suplementów na stawy. Jak je dawkować? Najpierw jeden, potem drugi - czy w dni treningowe jeden w nietreningowe drugi. A może 2 dni jeden, 2 dni drugi?

Co sądzicie o tym?

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » niedziela, 21 lis 2010, 15:33

Kreatyna: Creapture Fitmax - 1 łyżeczka (5g) dwa razy dziennie. Jedna porcja rano na czczo, jedna porcja w ciągu dnia lub po treningu. Stosowałbym rano na czczo + po treningu.


OK!

dzień treningowy: 5g na czczo, 5g po treningu
dzień bez treningu: 5g na czczo, 5g w połowie dnia, pomiędzy posiłkami

BCAA: FITMAX BCAA + Citrulline - przed posiłkiem lub treningiem oraz po treningu lub przed snem po pół porcji. stosowałbym przed treningiem i przed snem.
Czy może lepiej zamienić (kreatyna przed/BCAA po treningu), co da lepszego kopa na treningu?


Żeby odczuć kopa, trzeba było zakupić jakiś buzer NO ze stymulantami :locurva
Choć jest Cytrullina w BCAA, to proponuje brać przed treningiem ok. 20 min.
Przed snem? Zjedz sobie twaróg. W dni bez treningu nie bierz, chyba, że masz jakieś inne formy zajęcia /sztuki walki/ itp.

Witaminy: OLIMP Vita-Min Multiple Sport - Codziennie po 2 kapsułki. Kolega mi polecił, żebym stosował co 2 dni, z powodu ich dużej mocy - prawda czy fałsz?


Co prawda to prawda, niektóre witaminy zawierają xxx % dziennego zapotrzebowania :locurva
Sam osobiście zjadłem kilka paczek Vita-Min Multiple Sport.
Kolor pomarańczowy brałem po śniadaniu, natomiast niebieski przed snem.

Stawy
Tutaj mam dwie substancje i nie wiem, jak je stosować.
FITMAX Cissus:
Dzień Treningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Dzień Nietreningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Trochę zakręcona sytuacja, bo na pudełku jest napisane, przed śniadaniem + przed/po treningu. Proponuje stosowanie ~15-20 minut przed śniadaniem + po treningu.
Glukozamina: VITALMAX Glucosamin:
Dzień Treningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Dzień Nietreningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Jest sens stosować, aż 3 czy na przykład dwa? Chodzi mi tutaj o to, że stosowałbym też Cissusa


Bolą Cię stawy?
Spróbuj na początek 1 kaps cissusa + 2 glukozaminy = 1 porcja, możesz brać tak jak napisałeś
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 85
Dołączył(a): środa, 15 wrz 2010, 00:00

Post przez Mariusz » niedziela, 21 lis 2010, 15:41

Nox napisał(a):
BCAA: FITMAX BCAA + Citrulline - przed posiłkiem lub treningiem oraz po treningu lub przed snem po pół porcji. stosowałbym przed treningiem i przed snem.
Czy może lepiej zamienić (kreatyna przed/BCAA po treningu), co da lepszego kopa na treningu?


Choć jest Cytrullina w BCAA, to proponuje brać przed treningiem ok. 20 min.
Przed snem? Zjedz sobie twaróg.

Czyli lepiej zjeść 10 g na raz, niż 2 razy po 5g (bo tak planowałem)?

Nox napisał(a):
Witaminy: OLIMP Vita-Min Multiple Sport - Codziennie po 2 kapsułki. Kolega mi polecił, żebym stosował co 2 dni, z powodu ich dużej mocy - prawda czy fałsz?


Co prawda to prawda, niektóre witaminy zawierają xxx % dziennego zapotrzebowania :locurva
Sam osobiście zjadłem kilka paczek Vita-Min Multiple Sport.
Kolor pomarańczowy brałem po śniadaniu, natomiast niebieski przed snem.

Dzień w dzień?

Nox napisał(a):
Stawy

Tutaj mam dwie substancje i nie wiem, jak je stosować.
FITMAX Cissus:
Dzień Treningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Dzień Nietreningowy: Jedna porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed śniadaniem, druga porcja (1 kapsułka) na 30 minut przed obiadem.
Trochę zakręcona sytuacja, bo na pudełku jest napisane, przed śniadaniem + przed/po treningu. Proponuje stosowanie ~15-20 minut przed śniadaniem + po treningu.
Glukozamina: VITALMAX Glucosamin:
Dzień Treningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Dzień Nietreningowy.: 1 porcja (3 kapsułki) raz dziennie po posiłku.
Jest sens stosować, aż 3 czy na przykład dwa? Chodzi mi tutaj o to, że stosowałbym też Cissusa


Bolą Cię stawy?
Spróbuj na początek 1 kaps cissusa + 2 glukozaminy = 1 porcja, możesz brać tak jak napisałeś

Póki co nie bolą, ale miałem dość niedawno problemy z kolanami (dość przewlekłe - czasami wracają), stąd wolę tego uniknąć i stosować wcześniej suplementy regenerujące na bieżąco wszystko w kolanach.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » niedziela, 21 lis 2010, 16:45

Czyli lepiej zjeść 10 g na raz, niż 2 razy po 5g (bo tak planowałem)?


Pewnie, że tak.
Ja BCAA + Glutamine mieszam całą miarkę, czyli ~20 gram.
Po 5 gram tak jak pisałeś nie ma sensu... wtedy wychodzi bodajże 2,5g BCAA? śmiało bierz więcej, nie oszczędzaj na takich rzeczach.

Dzień w dzień?


Tak, ewentualnie możesz sobie dokupić jakieś małe opakowanie witamin i brać w dzień nietreningowy, lub odwrotnie. Choć ja preferuje dzień w dzień.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 85
Dołączył(a): środa, 15 wrz 2010, 00:00

Post przez Mariusz » poniedziałek, 22 lis 2010, 18:44

A na mój pakiet na stawy i BCAA jak stosować w dni nietreningowe?

 
Posty: 20
Dołączył(a): wtorek, 2 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post przez ma7eo » poniedziałek, 22 lis 2010, 19:12

na stawy 3x dziennie z posiłkiem ( np. rano, w południe glukozamina , cissus wieczorem ) imo. bez różnicy ;-)

BCAA lepiej zjedz przed treningiem większa dawkę, a bezpośrednio po treningu białko
w dni wolne od treningu nie musisz przyjmować, chyba ze masz sporo $$ to możesz sobie rozpuścić np w 1.5l butelce i popijać w ciągu dnia

a witaminy, to przecież nie sterydy ^_^ . jedz codziennie i nie przejmuj się opiniami innych


Powrót do Odżywki i suplementy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości