Wzcmocnienie stawu łokciowego

Porady medyczne, choroby, urazy, leczenie urazów, kontuzje, bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa.
Makijaż, masaż, pielęgnacja, piękno, fryzura, kosmetyki, zdrowa skóra, jędrne pośladki.
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 23 paź 2010, 00:00

Post przez Piter » piątek, 12 lis 2010, 16:01

Jak wzmocnic staw lokciowy? Podczas wyciskania sztangielkami na lawce prostej czuje, ze lewy lokiec juz nie daje rady. Tak samo podczas wyciskania sztangielkami na barki. Czuje, ze pozostale miesnie maja sile, ale lokiec jest oslabiony.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » piątek, 12 lis 2010, 20:16

Opisz coś więcej, jak to nie daje rady?
Czujesz jakiś ból czy coś podobnego?
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 18 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: Kolno

Post przez Musculator » czwartek, 18 lis 2010, 17:33

Jeśli pojawi się ból cóż - najlepiej zredukować obciążenie i obserwować. Jeśli się utrzyma - przerwa. Mam jednak wrażenie, że nie odżywiasz się zbyt dobrze, bądź nie utrzymujesz poprawnej techniki podczas ćwiczeń (+ rozgrzewka!). Polecam przerwę, odżywianie (mięso) i do tego - ale to już po cichu - glukozamina (Flex?).

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » niedziela, 21 lis 2010, 23:00

Tak, glukozamina.

Mi kiedyś dobrze pomogła. Ale bez przerwy w treningach nie da rady raczej... Potem dobrze przez jakis czas podczas niektórych ćwiczeń "chować" przegub łkociowy w elastyczny opatrunek-taki specjalny do kupienia. (wspiera stawy przy pracy)
Jeśli chodzi o pożywienie to najbardziej lubiane przez stawy są tłuszcze.

Z tym że to jak powiedzieli przedmówcy-nie jest normalne że mięśnie dają rade a stawy nie...

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » piątek, 24 gru 2010, 19:12

Może spróbuj stosować jakiś ucisk na staw łokciowy? choćby specjalne opaski.

Myślę, że odpowiednia dieta również powinna pomóc. Spożywaj kwasy Omega-3: tłuste ryby morskie (np. sardynki, śledź, łosoś, tuńczyk), olej lniany i rzepakowy.
Na myśl przychodzi mi jeszcze żelatyna, która pomoże odbudować kolagen znajdujący się w stawach, ścięgnach, więzadłach (jako białko). A zatem wszelkiego rodzaju galarety i galaretki owocowe.
Poza tym, wit. B6 i C - również na kolagen.
Oczywiście dobrą opcją jest też spożywanie glukozaminy z chondroityną (dost. w aptekach).

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » piątek, 24 gru 2010, 22:32

Ogólnie tłuszcze w diecie/wysokokaloryczna dieta to "sprzymierzeńce" dla zdrowia przy kontuzjach typu stawy łokciowe.

Mówie to dlatego że nie piszesz jakiego typu prowadziłeś treningi. A gdyby to była redukcja, czy nawet robienie rzeźby-to odpowiednia do nich dieta (z obciętymi kcal.) mogłaby wpływać opóźniająco na pełny powrót do zdrowia. 8-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

passions-witam po przerwie :) (my sie nie znamy ale czytałem kilka Twoich starych postów gdy byłaś na "absencji" ;) )

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » sobota, 25 gru 2010, 10:01

Budrys napisał(a):passions-witam po przerwie :) (my sie nie znamy ale czytałem kilka Twoich starych postów gdy byłaś na "absencji" ;) )


Spoko, wszystko jest do nadrobienia ;)
EOT

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » sobota, 25 gru 2010, 13:22

To będziemy nadrabiać razem, bo od grudnia też mam wymuszoną przerwe-jeszcze do 7/8 stycznia...


Powodzenia :)

 
Posty: 154
Dołączył(a): niedziela, 26 gru 2010, 01:00

Post przez Kwachu » niedziela, 26 gru 2010, 13:46

Stawy- kości udowe wolowe(szpik), głowki kopsci udowych miksowanie żelatyny wolowej w ciepłym soku owocowym, chrzescxi z mostkow kurczaka. wit.C wapń.
Do tego dieta z zawartoscia tłuszczy na poziomie 30%.

Suplemnty -raczej odpuscił bym :)


Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości