Plany na przyszłość

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 85
Dołączył(a): środa, 15 wrz 2010, 00:00

Post przez Mariusz » czwartek, 6 sty 2011, 19:31

Cześć,

Chciałbym sprecyzować swoje plany na przyszłość o realne możliwości.

Swoją przeszłość opiszę poprzez wymienienie za pomocą myślników, bo nie ma co owijać w bawełnę :-)
- teoretycznie treningi od stycznia, ale nic wielkiego - ruszyłem porządnie od października.
- mam za sobą 4 tygodniowy cykl wspomagany kreatyną.
- 2 tygodnie przerwy od ćwiczeń i suplementacji.

Obecnie:
- wskakuje w trening na 4 tygodnie bez większej suplementacji (bez kreatyny). Chce dalej zwiększać masę, jednak dołożę do tego ćwiczenia aerobowe. Pozbędę się odrobiny tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zyskam silniejszą wolę do "głupiej" roboty typu biegania czy jazda na rowerze stacjonarnym.

Bliska przyszłość:
- chciałbym wejść w cykl kreatynowy i kontynuować rozwój masy - plan około 6 tygodniowy.

Plany:
- po osiągnięciu pewnego wzrostu masy, chciałbym wrócić na treningi sztuk walki i rozwijać się w tym kierunku. Niezwykłą frajdę dają mi treningi zarówno kulturystyczne, jak i walki. Niestety w pełni nie idzie to ze sobą w parze.

Stąd moje zderzenie z realiami:
- mam sporo obowiązków, więc niektóre treningi mogą wypadać.
- powrót na walki wiąże się z ograniczeniem dni kulturystycznych (obecnie 4dni w tyg.) zapewne do 2 dni w tygodniu. Głównym celem kontynuowania chodzenia na siłownie, jest chęć wzrostu siły oraz utrzymanie (dalsze poprawianie?) masy.

Plan ogólny:
- coś jak postanowienie noworoczne (choć myślę o tym od bardzo dawna) to uczestnictwo w letnim obozie MMA (lub sama stójka, bo nigdy nie ćwiczyłem parteru), ale boję się, że tak krótki okres przygotowawczy nie da mi możliwości uczestnictwa w obozie na wystarczającym (godnym) poziomie. Jeżeli słabo oceniłbym swoje możliwości planuje sobie zrobić domowy obóz przygotowawczy. Będzie to bardzo ścisły i wymagający cykl połączony z około dwoma treningami dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Rodzi się trochę pytań:
- przy wejściu w sztuki walk (planuje 3 dni/tydz.) + 2 dni siłowni jestem w stanie wykonać dobry (proszę nie porównywać tego z 4dniowym cyklem) trening kulturystyczny? Chodzi mi o trzymanie "wystarczającego" poziomu który pozwoli mi utrzymanie (powolne dalsze rozwijanie?) masy mięśniowej. 2 dni wolne planuje na odpoczynek, w nich też zawierałbym ew. obsuwy spowodowane nadmiarem obowiązków.
- będę musiał opracować nowy trening (2 dniowy)
- do opracowania także będzie mój domowy obóz (ale to już dalsza przyszłość)
- jak ogólnie widzicie mój plan, ma to szanse?

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » piątek, 7 sty 2011, 14:00

Hmm

-przytyłeś coś podczas tych 4-rech tygodni suplementacji kreatyną?

Obecnie:
- wskakuje w trening na 4 tygodnie bez większej suplementacji (bez kreatyny). Chce dalej zwiększać masę, jednak dołożę do tego ćwiczenia aerobowe. Pozbędę się odrobiny tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zyskam silniejszą wolę do "głupiej" roboty typu biegania czy jazda na rowerze stacjonarnym.


Trening aerobowy OK, lecz myślę żeby dać ze dwa razy w tygodniu po 15-20 min na początek.

Rodzi się trochę pytań:
- przy wejściu w sztuki walk (planuje 3 dni/tydz.) + 2 dni siłowni jestem w stanie wykonać dobry (proszę nie porównywać tego z 4dniowym cyklem) trening kulturystyczny? Chodzi mi o trzymanie "wystarczającego" poziomu który pozwoli mi utrzymanie (powolne dalsze rozwijanie?) masy mięśniowej. 2 dni wolne planuje na odpoczynek, w nich też zawierałbym ew. obsuwy spowodowane nadmiarem obowiązków.


Pewnie, że się da. Dużo osób trenujących SW tak robi.
Wtedy raczej nie polecam typowego splitu, tylko może hst (wszystko w ciągu jednego dnia).

- będę musiał opracować nowy trening (2 dniowy)


zajmiemy się tym
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 85
Dołączył(a): środa, 15 wrz 2010, 00:00

Post przez Mariusz » piątek, 7 sty 2011, 14:58

Nox napisał(a):-przytyłeś coś podczas tych 4-rech tygodni suplementacji kreatyną?

Nie, ale postanowiłem zrobić wstępne przyzwyczajanie organizmu do wysiłku aerobowego (w sensie sztuk), a zrzucić odrobinę nie zaszkodzi. Strata 20 minut dziennie żadna, a dodatkowe efekty można zyskać - więc mogę się poświęcić ;)

Nox napisał(a):Trening aerobowy OK, lecz myślę żeby dać ze dwa razy w tygodniu po 15-20 min na początek.

Dzisiaj aplikuję pierwszą dawkę ;)

Nox napisał(a):Pewnie, że się da. Dużo osób trenujących SW tak robi.
Wtedy raczej nie polecam typowego splitu, tylko może hst (wszystko w ciągu jednego dnia).

split od razu wiedziałem, że jest spisany na straty. O HST muszę jeszcze dobrze doczytać, bo tylko kiedyś orientowałem się ogólnie jak dobierałem dla siebie trening.

dzięki za wpis :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » piątek, 7 sty 2011, 17:09

Ja kiedyś podczas robienia masy kręciłem aeroby 15-20 min żeby podkręcić troszkę metabolizm.
W SW priorytet to wytrzymałość, więc dłuższy czas kręcenia..

Szkoda, że nie przytyłeś, widzisz jednak podstawa to dieta, nie suple.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 85
Dołączył(a): środa, 15 wrz 2010, 00:00

Post przez Mariusz » piątek, 7 sty 2011, 20:57

Nox napisał(a):Ja kiedyś podczas robienia masy kręciłem aeroby 15-20 min żeby podkręcić troszkę metabolizm.
W SW priorytet to wytrzymałość, więc dłuższy czas kręcenia..

Szkoda, że nie przytyłeś, widzisz jednak podstawa to dieta, nie suple.

Myślałem, że pytasz o przytycie w negatywnym tego stopnia znaczeniu. Efekty znaczne po 4 tygodniowym treningu (teraz przez tą 2 tyg. przerwę spadło, ale odbudowuje po woli). Wzrost siły niesamowicie duży, wygląd też na plus, w masie około 2 kg może do przodu (ciężko mi to dokładnie określić). Dietę uważam, że prowadziłem na dość dobrym poziomie, więc sobie wypraszam czepianie :friends. Wiadomo były pewne odchyłki od normy, ale podoba mi się przepracowany okres

Mam jeszcze pytanie. Przed treningami stosuje teraz BCAA + citruline, czyli z pewnym dodatkiem kreatyny. Powinienem odstawić go na bok w czasie przerwy kreatynowej, czy mogę stosować?


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości