siatkówka? wyskok? mięśnie nóg? proszę o rady ;)

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 24 cze 2011, 00:00

Post przez sony22 » piątek, 24 cze 2011, 12:05

jestem nowa.. także za bardzo nie wiedziała gdzie napisać.. ;)

początek wakacji..
więc mam dużo czasu i chęci na popracowanie nad sobą;))

sytuacja przedstawia się tak: mam 18 lat i trenuje siatkówkę.. dotychczasowe treningi sprowadzał się jedynie do techniki.. i jakaś tam siłownia w klubie.. ;P ale szału nie było.. ;D

ale, że dopiero zak. się proces rośnięcia.. ogólnie mówiąc chcę popracować nad swoimi mięśniami;) zwłaszcza ze chcę poprawić WYSKOK.. ale nie chce robić żadnych planów treningowych typu air alert.. szkoda mi kolan ;)

więc teraz głównie chcę się odnieść do nóg;)
bo chyba one są głównie odpowiedzialne za wyskok??? tak??

więc jakie DOKŁADNIE mięśnie nóg mam wykształtować??
bo póki co.. mam PATYKI;d a nie nogi ;P ;//
więc i jakaś dieta wysokobiałkowa by się przydała?

czyli jakie powinnam wykonywać ćwiczenia??

póki co jedynie biegam wieczorami;) tak ok. 30 min i to 6x/1tydzień
a tak w ogóle.. to treningi mięśni nóg mam wykonywać przed czy po bieganiu? i tak w ogóle bieganie da mi coś? tz. wiem że coś daje.. ale czy przyczyni się do widocznych efektów????


PROSZĘ O POMOC, O RADY I WSKAZÓWKI ;)) będę bardzoooooo wdzięczna! ;)))

PS. zanim przekopie całe Wasze forum.. to chwilę zejdzie;) także mam nadzieje, że się nie powtarzam z pytaniem.. i mnie nie wyrzucicie ;)
czekam na Waszą pomoc.. bo czas ucieka;D a szykowanie formy czeka;D

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » poniedziałek, 4 lip 2011, 09:43

hmm, więc tak na siłowni proponuje zrobić kilka ćwiczeń siłowych, oczywiście jak ich wcześniej nie robiłaś zrób je pod okiem instruktora

-wszelakie siady
-hack-przysiady
-wyskok w górę z półprzysiadu ( polecam, możesz brać jakiś odważnik, hantel w rękę i zrobić kilka serii aż do bólu, po miesiącu zobaczysz, że będzie już jakiś efekt :) )
-wyprosty / uginania na maszynie

co do biegów, biegasz 6x / tydz. nie czujesz przetrenowania mięśni nóg czy coś?
może daj im odpocząć i skróć te biegi do 4x / tydz. + siłownia (2x w tyg)
trening siłowy przed bieganiem

jeśli masz jakieś pytania, pytaj śmiało, jeśli będę umiał pomóc, pomogę
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 83
Dołączył(a): piątek, 15 lip 2011, 00:00

Post przez TomaszM » środa, 20 lip 2011, 22:54

Witam.

Przede wszystkim musisz poprawić siłe nóg

Głównym aspektem powinna być dieta z lekko dodatnim bilansem kalorycznym.
Jeżeli chodzi o trening na siłowni to staraj się ćwiczyć mięśnie nóg planem na siłe/mase

Natomiast jeżeli chodzi o wyskok, to jako były zawodnik powiem iż najlepiej podzielić sezon przygotowawczy na 2 części.

1 część to dodatni bilans energetyczny w diecie (czyli tak co zyskasz trochę mięśni). Dieta nie żadna wysokobiałkowa, tylko odpowiednio zbilansowana.
Staraj się obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne (z uwzględnieniem treningu), dołóż 300-500kalorii i przyjmij wartości B-2 g /kg mc T-1g /kg mc Węglowodany będą tworzyć resztę w ten sposób by dociągnąć do ustalonej liczby kalorii.

Na siłowni trenuj siłę
Zero biegania.

2 część to zerowy bilans energetyczny i tutaj wprowadzasz coś co nazywa się gibkością mięśni.
Trening na siłowni zostaje na siłe, natomiast nie wykonujesz już ćwiczeń siłowych na nogi.
Ćwiczenia na gibkość 3x w tyg.
Dodatkowo dokłądasz bieganie, które dzielisz w każdym dniu na 2 części: rozgrzewka (cześć tlenowa) oraz wzniesienia czyli podbiegi, które wykonujesz w formie interwałów).
Do tego dochodza już pewno pierwsze zajęcia w klubie, więc grafik będzie na tym etapie zapełniony do 100%.

 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 24 kwi 2013, 00:00

Post przez gotsu1 » środa, 24 kwi 2013, 20:26

witam was mam pytanie od 3 lat gram w siatkówke mam 30 lat 195cm 101kg czy w tym wieku jest mozliwe poprawienie skocznośći i motoryki jak tak to prosił bym o pomoc lub jakis plan treningowy


Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości