Prośba o pomoc w dostosowaniu treningu

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 3 paź 2010, 00:00

Post przez spoker73 » niedziela, 3 paź 2010, 17:59

witam

Tak jak w temacie mam do was prośbę.
Na początek może ankieta:

Płeć: mężczyzna
Staż treningowy: 4 miesiące
Cel treningu: poprawa sprawności fizycznej, zwiększenie siły, dopracowanie sylwetki, spalenie nadmiaru tłuszczu.
Poprzedni trening: bieganie, pompki, brzuszki ( starłem się to robić w miarę regularnie, nie zawsze wychodziło)
Dieta: (ilość b/ww/t na kg masy ciała) - brak (może już nadszedł czas na nią)
Wzrost: 183
Waga: 86
Osprzęt na siłowni: pełny
Stan zdrowia: niemam żadnych chorób, serce ok, stawy ok, mięśnie ok.

Za namową kolegi poszedłem na siłownię, na początku ważyłem jakieś 82 - 83 kilo, po 4 miesiącach ćwiczeń ( trenuje regularnie minimum 4 razy na tydzień) wszedłem na wagę i ku mojemu zaskoczeniu pokazało ponad 86 kilo, troszkę się przeraziłem bo moim celem było utrzymanie swojej wagi i wypalenie nadmiaru tłuszczu.
Teraz niewiem co mam dalej robić, przerwać trening? szczerze to czuję się doskonale, wyraźnie zwiększyłem swoją silę fizyczną, myślę że mój problem polega na tym ze za mało czasu na siłowni poświęcam ćwiczeniom brzucha bo to jedyna część ciała która pozostała tak była a nawet się zwiększyła.
Prosiłbym was o ułożenie jakiegoś sensownego planu ćwiczeń i może poradę w zakresie zastosowania jakiegoś suplementu diety pomagającego spalić tłuszcz oraz poprawić regenerację organizmu i wydolność mięśni.

 
Posty: 296
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 00:00

Post przez toxyna » niedziela, 3 paź 2010, 18:16

Napisz jak odżywiałeś się w ostatnim czasie, to na pewno pomoże.

Może powinieneś robić więcej treningów aerobicznych.

 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 3 paź 2010, 00:00

Post przez spoker73 » niedziela, 3 paź 2010, 20:30

toxyna napisał(a):Napisz jak odżywiałeś się w ostatnim czasie, to na pewno pomoże.

Może powinieneś robić więcej treningów aerobicznych.



Jeśli chodzi o odżywianie to niezmieniłem swoich nawyków, czyli jem jak zawsze, przewaznie 3 posilki dziennie, słodycze omijam z daleka, pozatym niestronie od pieczywa, ziemniaków, poprostu jem normalnie. Na silownie chodze w okolicy godz 21 jak skoncze to jest po 22 wracam i jem bo jestem cholernie głodny i najprawdopodobniej to mnie dobija. Od jutra zastosuje sie do diety ktora znalazlem na jednej ze stron.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » poniedziałek, 4 paź 2010, 05:23

Ćwicząc mięśnie brzucha nie pozbędziesz się wszystkich zbędnych kilogramów, od tego są ćwiczenia aerobowe tak jak pisał Toxyna.

Napisz jak wyglądał Twój plan treningowy, postaramy się pomóc.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 3 paź 2010, 00:00

Post przez spoker73 » poniedziałek, 4 paź 2010, 08:32

Nox napisał(a):Ćwicząc mięśnie brzucha nie pozbędziesz się wszystkich zbędnych kilogramów, od tego są ćwiczenia aerobowe tak jak pisał Toxyna.

Napisz jak wyglądał Twój plan treningowy, postaramy się pomóc.


Heh plan treningowy, ja bym tego tak nie nazwał, tak jak wspomniałem poszedłem za namowa kolegi który trenuje od 4 lat, trening wyglądał w ten sposób ze robiłem to samo co on, oczywiście ciężary były mniejsze, ilość powtórzeń również mniejsza, z grubsza to trening był podzielony partiami ciała: klata, plecy, barki, ręce i tak w kółko, ja do tego dokładałem rowerek, ćwiczenia na nogi oraz na brzuch. Jeden trening trwał około 70 minut.
Aha bo nie wiem czy to istotne dodam iż mam 36 lat.

 
Posty: 296
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 00:00

Post przez toxyna » poniedziałek, 4 paź 2010, 11:39

To ułóż sobie własny plan treningowy, ćwiczenie planem kolegi czasami nie przynosi takich skutków jak twój własny.

Podaj przykładowy którym chciałbyś ćwiczyć, a pomożemy wyłapać błędy.

Pozdrawiam Szymon

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » poniedziałek, 4 paź 2010, 14:13

A wziąłeś pod uwagę to że mięśnie też ważą?

 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 3 paź 2010, 00:00

Post przez spoker73 » poniedziałek, 4 paź 2010, 16:02

mike napisał(a):A wziąłeś pod uwagę to że mięśnie też ważą?


tak domyślam się ze te dodatkowe 3kg poszło nietyle w brzuch co w ramiona, rece i plecy.

 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » poniedziałek, 4 paź 2010, 17:19

Orientujesz się może jaki miałeś poziom bf przed siłownią?

Zapewne nie-na pewno by to pomogło.

Ale jest możliwość że większość/połowa tego co ci przyszło to mięśnie.Więc głowa do góry.

Pomierz się(szczególnie obwód pasa) ,poziom bf na poszczególnych rejonach-będziesz wiedział na czym stoisz.


3kg poszło nietyle w brzuch co w ramiona, rece i plecy.

A na nogi nie?

 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 3 paź 2010, 00:00

Post przez spoker73 » czwartek, 7 paź 2010, 14:18

mike napisał(a):Orientujesz się może jaki miałeś poziom bf przed siłownią?

Zapewne nie-na pewno by to pomogło.

Ale jest możliwość że większość/połowa tego co ci przyszło to mięśnie.Więc głowa do góry.

Pomierz się(szczególnie obwód pasa) ,poziom bf na poszczególnych rejonach-będziesz wiedział na czym stoisz.


3kg poszło nie tyle w brzuch co w ramiona, ręce i plecy.

A na nogi nie?


Na pewno większość poszła w przyrost mięśni, to jest zauważalne.
Przyznam szczerze ze pytając mnie o bf nie wiem o czym do mnie piszesz, ja jestem tylko laikiem w tych sprawach, jesli mozesz wyjasnic.
Wieczorem napisze o planie treningowym wykonywałem w cyklu.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość