rozstępy

Porady medyczne, choroby, urazy, leczenie urazów, kontuzje, bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa.
Makijaż, masaż, pielęgnacja, piękno, fryzura, kosmetyki, zdrowa skóra, jędrne pośladki.
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 13 cze 2010, 00:00

Post przez radq » poniedziałek, 14 cze 2010, 18:01

Między innymi :)

 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 8 maja 2010, 00:00

Post przez kicki » środa, 16 cze 2010, 16:09

na masaze raczej mnie nie stać, maść stosuję więc pozostają mi jeszcze witaminki ;)
faktycznie stare rozstępy bladną ale ciągle pokazuja sie nowe :(

 
Posty: 78
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post przez Melodi » środa, 16 cze 2010, 16:14

Ale gdy wcieramy maść, czy oliwkę, w jakiś sposób wykonuje się masaż. Wiadomo że nie tak profesjonalny jakby masowała nas jakaś miła pani :D

 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez KosinhoB » środa, 16 cze 2010, 19:59

heh chciałem zauważyć ze nie tylko panie masują .. bo ja też..:P a na pania nie wyglądam.. :locurva

 
Posty: 107
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez Anaboliczny Doktor » środa, 16 cze 2010, 20:02

KoshinoB, z całym szacunkiem ale wolałbym żeby masaż zrobiła mi jakaś fajna pani :D
Bez urazy oczywiście, sam wiesz o co chodzi :friends

 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 00:00

Post przez Umbalunga » czwartek, 17 cze 2010, 06:32

Ja rozstepy smarowalem jakas mascia dla kobiet w ciazy. Po 2 paczkach rozstepy wyblakly a krem kosztowal ok. 30-40zl, wiec nie widze sensu wydawania na kremy po 150 zl jesli sklad w tubkach jest taki sam.

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » piątek, 18 cze 2010, 15:27

Nox napisał(a):niech Pass się coś na temat wypowie, bo jest bardziej obeznana :)


No i słusznie :p
Zaraz Wam napiszę arta takiego "obeznającego".

** EDYCJA POSTA **

ROZSTĘPY

Krótka historia: Nazwa naukowa – striae distensae – została wprowadzona przez Roderera w 1773r., który jako pierwszy opisał zjawisko rozstępów. Dopiero w 1867r. Koestner wyjaśnił patomechanizm ich powstawania, uwidaczniając atrofię substancji podstawowej i komponenty włóknistej, czemu nadal nazwę striae atrophicae.

Czym są rozstępy?
- przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma scieńczałej skóry, rozdzielone zdrową skórą.
- Ich pojawienie się jest zwykle asymptomatyczne, ale może być połączone z delikatnym uczuciem świądu, rzadziej pieczenia i bólu
- Powodem powstania jest niewspółmierność pomiędzy wytrzymałością skóry, a siłami rozciągającymi
- Tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstanie jest związane z upośledzeniem funkcji fibroblastów

Fazy ewolucyjne rozstępów:
- Faza zapalna = pseudohipertroficzna – przeważa komponenta zapalna, mają kolor czerwony, sinoniebieski lub czerwonowinny, równolegle ułożone. Na tym etapie są w pełni odwracalne.
- Faza zanikowa = bliznowacenia – następuje pozorna regeneracja rozstępów, czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu, stają się białawe, czasem o odcieniu perłowym, zmniejszają się. Ponieważ nie ma już możliwości regeneracji skóry właściwej, powstają blizny zanikowe, których nie da się zlikwidować w 100%.

Lokalizacja rozstępów:
- z reguły obustronne
- mogą pojawiać się wszędzie z wyjątkiem twarzy, rąk i stóp
- Najczęstsza lokalizacja: brzuch (promieniste lub wachlarzykowate), biodra (poprzeczne), piersi (promieniście wokół sutka), w okolicy krzyżowo-lędźwiowej (horyzontalne)
- U kobiet dominują w okolicy bioder, ud i piersi, u mężczyzn w okolicy krzyżowo-lędźwiowej, u trenujących – obręcz barkowa

Przyczyny powstawania:
- Zwiększony poziom glikokortykosteroidów (kortyzolu) – hormonów kory nadnerczy – powoduje upośledzenie funkcji fibroblastów (choroba Cushinga, alkoholizm, przewlekłe spożywanie sterydów)
- Zwiększony poziom estrogenów (ciąża, antykoncepcja hormonalna)
- Nadmierne obciążenie skóry gwałtownym wydłużaniem i skręcaniem (silne, powtarzające się skurcze mięśniowe, sporty siłowe)
- skłonności genetyczne

Patomechanizm powstawania: Glikokortykosteroidy powodują zmiany zanikowe skóry w postaci ścieńczenia naskórka (traci on swój rysunek brodawkowy), a przede wszystkim ścieńczenia skóry właściwej (zanik włókien kolagenowych i elastycznych, zanik komponenty komórkowej i naczyniowej, zanik przydatków). Silne naciąganie skóry powoduje lokalne niedokrwienie i pękanie włókien kolagenowych.

Czynniki predysponujące do powstania:
Otyłość, ciąża, menopauza, nastolatki w okresie dojrzewania, kulturyści, gwałtowne odchudzanie, częste wahania masy ciała, dieta niskokaloryczna, przyjmowanie sterydów, predyspozycja genetyczna

Profilaktyka:
- Kontrola ciężaru ciała, unikanie częstych wahań ciężaru ciała
- Dieta (lipidy, węglowodany, witamina A, E, PP, B5, aminokwasy, cynk)
- Progresywne ćwiczenia fizyczne (unikanie długotrwałych i silnych skurczów mięśniowych)
- masaż
- prewencja kosmetyczna: kremy, żele, olejki na bazie roślinnej, elastyny, kolagenu, prekursorów kolagenu (linoleat proliny, kompleks hydroksyproliny), biostymuliny, witamin, preparatów łożyskowych , acetazolamidów, AHA etc.

Kosmeceutyki „na rozstępy” – składniki:
Silanol, kw. mlekowy, pirogronian sodu, ekstrakty z Centella asiatica, wyciągi z soi, wit A, E, C

Leczenie: peelingi chemiczne (kw glikolowy, retinolowy), mikrodermabrazja, mezoterapia, lasery biostymulujące, leczenie farmakologiczne: stosowanie retinoidów, chirurgiczne wycięcie rozstępów – jedyna terapia definitywna
Mezoterapia
Witamina C, retinol, wąkrota azjatycka, bluszcz, morszczyn, dekspantenol, kw hialuronowy, krzem organiczny, kw nukleinowe

 
Posty: 175
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 00:00

Post przez Testo » poniedziałek, 12 lip 2010, 11:34

ja też mam sporo rozstępów, bice barki, klata, brzuch :locurva lipnie to wygląda ale mam je od początku przygody z siłką ;)
gdzieś czutałem że dobrym sposobem na rozstępy jest maśc zawierająca mocznik, tylko ze jest wypisywana na receptę ;) podobno po kilku dniach widac już różnice, z tym ze to maść na bóle stawów czy coś takiego :friends

 
Posty: 25
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lut 2011, 01:00
Lokalizacja: Kalisz

Post przez Sebinho » czwartek, 17 lut 2011, 09:24

Sorki, że odgrzebuje ale może się przyda.
przepis na maść robioną przez farmaceutę w aptece-niestety najpierw trzeba mieć receptę (albo znajomego w aptece :))
mocznik 40,0
vit.A 2,0
vit.E 2,0
Lekobaza ad 200,0
M.f.ung
Taki przepis spisujemy na kartce i do znachora po receptę lecimy.
dziesięć razy tańsza niż te amerykańszczańskie kremy dla kobiet w ciąży i DZIAŁA :)

 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00

Post przez KosinhoB » czwartek, 17 lut 2011, 19:36

teee tam szaaa.. :p i si enie podlizuj hehehe... panie paniami.. bo wiadomo ze laski ładniejsze są :P
ale z taką siła z jaką facet wymasuje to jest różnica.. serio czuć różnice po masażu od masażysty a od masażystki :P

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości