TWARZ, SZYJA, DEKOLT

Porady medyczne, choroby, urazy, leczenie urazów, kontuzje, bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa.
Makijaż, masaż, pielęgnacja, piękno, fryzura, kosmetyki, zdrowa skóra, jędrne pośladki.
 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » sobota, 8 maja 2010, 06:27

Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu, zabiegi, problemy z cerą, itd.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » sobota, 8 maja 2010, 07:10

Co polecacie na redukcję niedoskonałości na twarzy, oraz śladom po nich(tzw. blizny)?, chodzi mi o usunięcie do minimalnego stopnia.

Nie mam tego dużo, kilka kropek :locurva

Od dwóch tygodni stosuje Garnier Czysta Skóra Active (Kwas Salicylowy 2% + HerbaRepair) - jestem zadowolony ślady powoli niwelują się do najmniejszych rozmiarów.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » sobota, 8 maja 2010, 09:47

KWASY AHA - migdałowy - 1x w tyg; ma działanie antybakteryjne, dobry w sastosowaniu na zmiany trądzikowe, przebarwienia, odbarwienia, drobne zmarszczki.
- glikolowy - 1x w tyg; 15% - nawilża, złuszcza naskórek, odnawia i regeneruje skórę (pobudza aktywność fibroblastów), 20-35% - nawilża i oczyszcza skórę, złuszcza naskórek, 50-70% - złuszcza naskórek, silnie pobudza proces regeneracji w skórze właściwej.
WSKAZANIA na powyższe kwasy: zmiany barwnikowe (piegi, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne), uszkodzenia posłoneczne - rogowacenie słoneczne, zmarszczki, utrata jędrności skóry, blizny, rozstępy, trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy, zaburzenia rogowacenia: sychość skóry, rogowacenie przymieszkowe.
PRZECIWSKAZANIA: alergie skórne, espozycja na słońce i solarium, aktywna opryszczka, ciążą, karmienie piersią, skłonność do powstawania bliznowców, teleangiektazje (popękane naczynka), stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 mies.), zmiany barwnikowe, stan po krioterapii (do pół roku), choroby autoimmunologiczne, ciężkie postacie trądzika, skóra podrażniona/uszkodzona, doustna terapia pochodnymi wit. A (musi nastąpić półroczna przerwa)

PEELING GRUBOZIARNISTY - wskazania jw. + trądzik i blizny potrądzikowe, , łojotok, poszerzone pory, rogowacenie; przeciwwskazania jw. + laktacja, choroby serca, nerek i watroby, infekcja bakteryna i wirusowa, radio- i chemioterapia; skóra sucha i wrażliwa: 1-2x w tyg. - do tego rodzaju cer zaleca się również peeling enzymatyczny (łagodniejszy) - do 3x w tyg, skóra tłusta, mieszana, trądzikowa: nawet 3x w tyg.

MIKRODERMABRAZJA - stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka (warstwa po warstwie) aż do uzyskania żądanego efektu.
WSKAZANIA: jak u kwasów +prosaki, zaburzenia pigmentacji, łojotok, poszerzone pory, bliznowce, cera szara, zmęczona, niedotleniona.
PRZECIWSKAZANIA: zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem (przerwa 3 mies.), nowotwory skóry i znamiona nowotworowe, naczyniai jamiste, uszkodzenie ciągłości skóry, zabiegi chirurgiczne twarzy.

To było pierwsze co mi przyszło do głowy :-) Niestety blizn nie da się w pełni usunąć.. tak jak rozstępów, ale można je maksymalnie zmniejszyć i spłycić. Powyższe zabiegi na pewno w tym pomogą :-)

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » sobota, 8 maja 2010, 09:49

dziękuje Passions, coś napewno wybiorę

świetna robota :!:

:love4gym

Hmm, peeling gruboziarnisty - jaki polecasz?
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 149
Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Gdynia/Darłowo

Post przez passions » sobota, 8 maja 2010, 12:30

Piszesz, że już masz minimalne znamiona, więc gruboziarnisty nie jest tu aż tak wskazany (gdyby blizny były większe, to jak najbardziej - np. do stosowania na ciało). Szczerze polecam peeling firmy Joanna - Naturia. Jest to peeling myjący (w żelu) z właściwościami wygładzającymi i odświeżającymi. Zawiera składniki naturalne oraz drobinki ścierające. Ogólnie dość dobrze się zmywa w porównaniu z peelingami w postaci kremu. Jak dla Ciebie, myślę że stosowanie go 2x w tyg. by wystarczyło (pomimo, że nie widziałam jak wygląda Twoja twarz :D) + ten Garnien, który stosujesz.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że jest o zapachu truskawki, aż chciałoby się go zjeść :D i jest naprawdę niedrogi.

A, i jeszcze coś! Zapomniałam wyżej dodać, że mikrodermabrazję można łączyć z kwasami (najpierw mikrodermabrazja, a potem kwasy). Są lepsze efekty.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » sobota, 8 maja 2010, 13:36

Aha, rozumiem :P

Więc trzeba będzie się zaopatrzyć :)

Dziękuje bardzo jeszcze raz.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 24 sie 2012, 00:00

Post przez Jablonka » poniedziałek, 27 sie 2012, 20:16

Hej
Mam bardzo podobny problem. Kosmetyczka poleciła mi peeling Lubex. Dla mnie rewelacja, skóra gładka i po miesiącu te mniej widoczne blizny praktycznie zniknęły. W aptece zapłaciłam za niego trochę ponad 70 zł ale jak się pogrzebie w necie to można np na Nokaucie znaleźć sporo taniej http://www.nokaut.pl/peelingi-do-twarzy ... -100g.html

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 11 wrz 2012, 00:00

Post przez aleks_andra » środa, 12 wrz 2012, 13:38

Mam skłonności do krostek, które pojawiają sie z niewiadomych powodów. Obecnie myję twarz Białym Jeleniem, z oczarem wirginijskim, a smaruję na wieczór kremem oliwkowym Ziaja. Ten krem jest bardzo tłusty więc jak czuję, że skóra jest za bardzo obciążona to kolejnego wieczoru stosuję Neutrogenę.

 
Posty: 20
Dołączył(a): środa, 21 lis 2012, 01:00

Post przez KKKlla » środa, 21 lis 2012, 18:51

Ja polecam jeszcze peeling twarzy raz/dwa na tydzień :) Mi to bardzo pomogło :P

 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 27 kwi 2013, 00:00

Post przez Jankesik » poniedziałek, 29 kwi 2013, 12:17

polecam krem oliwkowy ziaji,ja stosuje go już od dłuższego czasu i jestem z niego zadowolony.

Następna strona

Powrót do Zdrowie i Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości