Zle dni...

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 13 sie 2015, 12:22

Post przez Rcorneliu » środa, 14 gru 2016, 09:30

Witam! Niedawno wróciłem z siłki i jestem w zlym nastroju! :evil: A to wszystko przez to, ze jeszcze tydzień temu brałem na biceps wiecej niz dzis!!! Chodzi mi o to, ze dziś nie moglem dokończyć 4 serii mniejszym ciezarem! Nie wiem co jest... Czy to po prostu zły dzien? Tez macie takie czasami?

Temat troche nie pasujący do tego dzialu, ale nie wiedziałem gdzie go umiescic!

 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 28 sie 2015, 20:51

Post przez stefanxqw_Van » środa, 14 gru 2016, 10:25

obwód spadl? co ma sila do kulturystyki?

 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 10:06

Post przez Cathcart1976 » środa, 14 gru 2016, 10:56

moze nie wyspany byles....
moze szla jakas zmiana ciśnienia atmosferycznego a ty zle na takie reagujesz......

powodów moze byc wiele, jeżeli trenujesz regularnie to sie nie przejmuj
chyba ze sie powtórzy to zmniejsz ciężar i dokończ serie

 
Posty: 31
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 12:08

Post przez GUY » środa, 14 gru 2016, 11:00

Jest wiele opcji które wpływają na na to jak nasze ciało reaguje na trening w danym dniu.
możesz miec taki dzien ze będziesz podnosić na biceps 5 kg a na nastepnym treningu ciezko ci bedzie podnosić 4 (przy tej samej liczbie seri/powtorzen itd). To zalezy m.in. od takich czynnikow jak:
-za mało zjadłeś ww
-za ciezki miales poprzedni trening (dzien wczesniej)
-stres (jeden z najwiekszych wrogów kulturysty, pod jego wpluwem wydziela sie jeden z najgorzej wpływających na organizm chormonow a mianowicie kortyzol)
-nagla zmiana ciśnienia atmosferycznego
-zmeczenie psychiczne (poprostu ciezki dzien)
-przetrenowanie
- i wiele innych przyczyn których nie wymienilem.
pamiętaj jednak ze kulturystyka to sport w którym trzeba czuc swoj organizm, mosisz starać sie go poznać i wyczoc czego potrzebuje. są dni w których organizm poprostu jest słabszy i w tedy poprosu musisz zmniejszyć ciężar i powiem ci ze naprawdę warto - ponieważ lepiej wykonać cwiczenie prawidłowo niz starać sie podnosić tyle co zawsze ale w taki sposob ze bardziej meczymy kregoslop niz miesnie!
Wszyscy, nawet zawodowi kulturyści maja dni ze zmniejszają ciężar na treningach nawet o 25%!
To jest naprawdę normalna rzecz!

 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 13 sie 2015, 12:22

Post przez Rcorneliu » środa, 14 gru 2016, 13:59

Wielkie dzieki!

 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 21:33

Post przez WWWOGLASZAJEDU » środa, 14 gru 2016, 15:21

stawiam na przetrenowanie ja mialem wczoraj zły dzien na silce, bo czułem duze zmeczenie spowodowane zbyt dluga przerwa, glownie pompka mi niewydalala i mialem zadyszke, a 20minut wczesniej jadlem obiad i go zwróciłem w polowie treningu, nie wiem czemu tak szybko poszedłem na silke, bo nigdy tak nie robie wiec pamiętajcie nie cwicznie predzej niz 1,5godziny po posiłku bo sie zle skończyć moze

 
Posty: 10
Dołączył(a): środa, 26 sie 2015, 06:27

Post przez małyyy » środa, 14 gru 2016, 16:38

ja tez mam takie problemy w grudniu dlatego robie sobie 5 dni odpoczynku teraz, bo zaczynam popadać w dolka i nudnosci : ale po paru dniach to mija i jest cacy

 
Posty: 31
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 12:08

Post przez GUY » środa, 14 gru 2016, 16:49

No problem ;-)
pamiętajcie ze należy dbać o swoj organizm i umiec sie kierować znakami jakie nam daje!
jeżeli jest on danego dnia słabszy to w zadnym wypadku nie wolno go zbytnio przeciążać - wiedza to nawet zawodowi kulturyści (a właściwie w większości oni bo większość osób uczęszczających do klubu zauważywszy ze nie mogą podnieść tyle ile poprzednim razem za wszelka cenę probuja tego dokonać i sie dopiero przemeczaja)

 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 19:31

Post przez GGalen » środa, 14 gru 2016, 19:45

hmm w książce Kulturystyka - System Joe Weidera na ten temat jest troche napisane a mianowicie :
Gdy poczujesz przemeczenie
Przetrenowanie i okresy zastoju
prowadzę was powoli i bezpiecznie , pozwalając organizmowi osiągnąć szczyty mozliwosci rozwojowych. Po dłuższym okresie ciężkiego treningu możecie jednak spostrzec, ze organizm nie reaguje juz na cwiczenia w taki sposob jak to miało miejsce na poczatku. Byc moze treningi nie zmuszają organizmu do pracy na maksymalnych obrotach lub tez czujecie sie po prostu zmeczeni i zobojetnieni. ... bla bla bla ... Musicie dobrze obserwować treningi , aby nie zdarzały sie wam okresy przetrenowania lub psychicznego zobojetniania. musicie wtlapywac subtelne oznaki przetrenowania. oznaki te obejmuja:
-nasilenie sie kontuzji i dolegliwości mięśniowych
-brak zainteresowania treningiem
-podwyzszona drażliwość
-bezsennosc
-spadek obwodów mięśniowych
-bole głowy
-przemeczenie i brak energii
-zmniejszanie sie popędu płciowego
-utrate apetytu
-niepelna regeneracje miesni pomiędzy kolejnymi treningami.

Daje sie zaobserwować obnizona wydolność miesniowa charakteryzujaca sie :
1. koniecznością oszukiwania w trakcie podnoszenie ciezarow.
2. koniecznością znacznie częstszego korzystania z pomocy asekurującego partnera.
3.skaczaca nie kontrolowana forma.
4.znacznie slabsza reakcje miesni na intensywny wysilek(niezdolnosc do pełnego dokrwienia)
5.zmniejszona zdolność do wysiłku
jeśli którykolwiek z tych sygnałów ostrzegawczych wystąpi w sposob oczywisty to trzeba zmodyfikować program treningowy aby organizm mógł pracować bardziej wydajnie. a umiesnienie stale rozwijało sie i poprawialo. mądrość powiedzenia wsłuchuj sie w swoj organizm jest teraz oczywista. skuteczność swojego programu treningowego możecie oceniać poprzez stopień uzyskiwanego napompowania (dokrwienia miesni)
Teraz znacie juz objawy przetrenowania ale gdzie są jego przyczyny ?
są to znuzenie i monotonia (te same cwiczenia, tyle samo serii i powtorzen) , zbyt duze obciazenie innymi pracami , zmartwienia , wyczerpanie nerwowe , brak snu zle odzywianie, presja ze strony innych zawodnikow , nadmiar kofeiny, brak rozrywek , cwiczenie zbyt dużymi obciążeniami przywiązywanie zbyt dużej wagi do wymuszonych powtorzen, zbyt mala liczba kalorii i wtwarzajacych energie węglowodanów w pozywieniu. chciałbym byscie - jako moi podopieczni unikali przetrenowania i w momencie gdy objawy przetrenowania stana sie widoczne zrobili sobie przerwe nie dluzsza niz 7-10dni , po niej wprowadźcie zmiany w swoim programie , odnoszące sie do dni i godzin treningów , liczby wykonywanych serii i powtórzeń oraz tempa cwiczen. skuteczne są rownierz zmiany dotyczące sprzętu treningowego i rodzajów cwiczen. ponadto wiecej pijcie , zwiększajcie spozycie weglowodanow, chodźcie na masaże mięśniowe i uporządkujcie swoje mysli stawiając sobie jasno sprecyzowane pozytywne cele. pamiętajcie ze nie zawsze powinniescie probowac ćwiczyć z dużymi obciążeniami w każdym cwiczeniu.
W programach treningowych nie starajcie sie rywalizować z mistrzami , dopoki do tego nie dojrzejecie
Nie robcie tragedii gdy od czasu do czasu nie pujdziecie na trening , swiat sie od tego nie zawali. Nie zniechęcajcie sie gdy wyjscie ze stanu przetrenowania bedzie wymagało nieco wiecej czasu . Dobrze sie odzywiajcie. wsłuchujcie sie w swoj organizm i dużo odpoczywajcie a nie będziecie zbaczać z drogi prowadzacej do ładnie umiesnionej sylwetki. ...
Bibliografia :Kulturystyka system Joe Weidera
sory za bledy

 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 22:34

Post przez FALAMARIO » środa, 14 gru 2016, 20:31

moze poprostu troche sie przetrenowales?Tez tak czasem mam szczególnie jak sie nie wyspie, a czasem poprostu nie ma sie nastroju do cwiczen Pozdr.

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość