Dysporporcja

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 21 wrz 2010, 00:00

Post przez tom420 » wtorek, 21 wrz 2010, 11:21

Witam serdecznie. Postuję w tym temacie, gdyż w październiku będzie dopiero rok odkąd chodzę na siłownię. Otóż mam pewien problem, mówi się, że lewa strona ciała nigdy nie będzie równa prawej. Aczkolwiek w moim przypadku ta różnica jest widoczna :? Prawa ręka jest znacznie bardziej umięśniona od tej lewej. Przy tak zwanej napince lewa ręka widocznie słabsza jest od prawej. :(
Zdecydowałem, że podczas ćwiczeń 3 razy więcej ćwiczeń wykonywać będę na tej słabszej. Różnicy jakoś nie widzę. :|

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » wtorek, 21 wrz 2010, 11:48

Witam,

Też mam dysproporcje...
Lewe ramię jest mniejsze o 1,5 cm od prawego.

Nie należy robić większej ilości ćwiczeń na tę słabszą 'mniejszą' rękę, bo to jest bez sensu, nic nie da, a może być jeszcze gorzej :)
Ręce wyrównają się jak będziesz robił masę, a jeśli nie wyrównają się to różnica pomiędzy nimi nie będzie aż taka duża.
Ja osobiście polecam robić tyle samo ćwiczeń na każdą rękę. Dużo nie znaczy lepiej.
Spróbuj pobawić się więcej sztangielkami, trening rozpoczynaj od słabszej ręki.
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 21 wrz 2010, 00:00

Post przez tom420 » wtorek, 21 wrz 2010, 12:38

Dobrze się składa ;) gdyż od wczoraj z racji, że choruję postanowiłem robić coś w kierunku masy. Zakupiłem serki wiejskie, itp , spożywam także jajka surowe. :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » wtorek, 21 wrz 2010, 12:56

Hehe

Same serki wiejskie i surowe jajka nic nie dadzą.
Ja surowych nigdy nie jadłem, to nie Rocky :friends

Najlepiej ułożyć specjalną dietę pod siebie z dodatnim bilansem kalorycznym.

Znasz swoje zapotrzebowanie? Ile dziennie jesz kcal?

Jeśli masz jakąś dietę, to zapraszam do specjalnego działu --> Dieta
Postaramy się ocenić
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 21 wrz 2010, 00:00

Post przez tom420 » wtorek, 21 wrz 2010, 13:01

Ja zaś swego czasu takie jajka spożywałem i mi pomogły. Na kcale to ciężko mi będzie powiedzieć, dieta? Nie, nie. Wolę zasięgnąć rady eskpertów niż działać na własną rękę. :P

 
Posty: 296
Dołączył(a): czwartek, 20 maja 2010, 00:00

Post przez toxyna » wtorek, 21 wrz 2010, 18:20

Nox napisał(a):Też mam dysproporcje...


Ja też, plecy prawa strona większa od drugiej oraz klatka, ale to bardziej skomplikowane.

Mogę powiedzieć, że aby niwelować różnicę w mięśniach najszerszych grzbietu warto robić wiosłowanie sztangielki w opadzie, lub wiosłowanie pół-sztangą jednorącz, koleżka który ćwiczy trójbój powiedział że takie ćwiczenie bardzo dobrze pomaga przy poprawie uścisku dłoni - czyli możemy więcej targać.











 
Posty: 328
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 00:00

Post przez mike » wtorek, 21 wrz 2010, 18:50

Cwicz z hantlami.Ew. staraj sie nie doprowadzac do zalamania w obu rekach.

Proporcji nie wyrownasz do konca-niestety kazdy organizm jest stworzony tak,ze jedna strona rywalizuje druga.

Zawsze jedna czesc bedzie sprawniejsza,szybsza itp.

 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela, 18 kwi 2010, 00:00

Post przez rasputin22 » wtorek, 21 wrz 2010, 22:17

Hmm po pierwsze żadna część Twojego ciała nie jest symetryczna. Taka już natura ludzkiego organizmu. Chcąc niwelować dysproporcje należy używać sztangielek w większości ćwiczeń, choć i to nie gwarantuje sukcesu. A może problem jest gdzie indziej i poprostu tej słabszej lewej ręki nie umiesz dobrze napiąć. Myślę, że nie powinieneś zwracać uwagi na takie dysproprcje gdyż 1-1,5cm w obwodzie raczej dla zwykłych śmiertelników jest niezauważalne. Sam mam problem z klatka piersiową, gdyż prawy cyc jej większy od lewego, ale po 2latach treningów różnica jest już mniejsza.

 
Posty: 65
Dołączył(a): środa, 17 lis 2010, 01:00
Lokalizacja: południowa Polska

Post przez Budrys » czwartek, 25 lis 2010, 21:32

A ja was panowie zaskocze: kiedyś rozmawiałem z facetem o 16-letnim wówczas stażu na siłowni (!)-ktoś poruszył właśni temat dysproporcji w obwodach ramienia. I wiecie co on stwierdził? że 80% jego równie doświadczonych znajomych ma większe obwody właśnie w lewej ręce, (choć są praworęczni)...

Wiecie dlaczego?


Bo będąc praworęcznymi prawie wszystkie czynności dnia codziennego wykonujemy łapką sprwaniejszą i silniejszą-czyli prawą. To sprawia że po pewnym czasie prawa ręka gorzej reaguje na trening bo jest lepiej zaadptowana do wysiłku. Włókna mięśniowa lewej ręki z kolei w tej sytuacji lepiej zareagują na bodzce treningowe i suma sumarum to właśnie lewa ma większe szanse na ładniejszy wzrost :)

Zastrzegam jednak że tylko powtarzam to co zasłyszałem, a nawet jeśli byłoby to prawdą to koleś mówił o przypadkach ludzi ze 16 letnim stażem na siłowni, więc w większości my tego nie zweryfikujemy :D (no mi do tego brakuje jescze 12 lat) :P

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » czwartek, 25 lis 2010, 22:08

To u mnie jest odwrotnie :)
Jestem praworęczny i prawe ramię mam lepsze [ chodzi o wymiar jak i definicje ]
Trizer - spalacz tłuszczu

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości