maszyny VS wolne ciezary

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 11:50

Post przez IBosticI » wtorek, 23 sie 2016, 17:53

Zgadzam sie z tobą knut1990 maszyny są niezbedne !!
Dla poczatkujacych oni musza sie nauczyć kontroli nad ciężarem to ulatwia imm przygode z kulturystyka !! :lol: Ale jak Conan wspomniał Wolne ciężary dają wiecej satysfakcji!! :lol:

 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 19:16

Post przez YakuzaFurst » wtorek, 23 sie 2016, 19:08

Dobze mówi xXxandrzejseoxXx jeżeli pocztkujacy mieli by ćwiczyć nogi na wolnych ciężarach to taki kolo gdyby poszedł na przysiad i robił go ze zgarbieniem to by se zj**** zdrowie do końca zycia dlatego oni powinni ćwiczyć na atlasach suwnicach itp

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 08:46

Post przez SelenaGab » wtorek, 23 sie 2016, 19:12

Ale dyskusja... :o
To może ja też sie do31cze :lol:
Maszyny są jak suple ,czyli dodatek do podstawowych ćwiczen..A m3odzi jak cwicz1 na zwyk3ym sprzęcie to sami widz1 ,że daleka droga przed nimi ,bo ciężary mniejsze a jak sie taki dorwie do atlasa to nawali 100kg. i chce przwrocia owiat bo już chodzi 3 tyg. na siłownie...
Są ćwiczenia danych partii mięśniowych, do których maszyny są niezbedne a są ćwiczenia ,gdzie maszyna wrecz przeszkadza bo dany miesien jest ?le wyprofilowany ,ale tak już jest na owiecie ,trzeba sie uzupa3niaa :lol:

Ja ćwiczę praktycznie u siebie w domu ,bo mam swoją siłownie ale korzystam z dużych sal gdzie tego sprzętu jest wiecej a niestety nie stać mnie na te maszynki......

 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 03:48

Post przez barosz664 » wtorek, 23 sie 2016, 19:16

Generalnie proponuje maszyny dla początkującyh amatorów siłowni.... bezpieczeństwo jest bardzo ważne !! Wolne ciężary jak wiadomo powodują wiekszy przyrost masy niz jakbyomy mieli ćwiczyć na maszynach.
oczywiście zaawansowani jak i początkujący mogą trenować na jednym jak i na drugim w zależności od upodoban.

 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 16 sie 2015, 09:22

Post przez xXxMillardxXx » wtorek, 23 sie 2016, 20:10

ja tam wole wolne ciężary bo korygują wszystkie nierówności i dają
wiecej frajdy a maszyny używam glownie do rozgrzewki choć trica
robie na wyciągu

 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 07:38

Post przez xXxandrzejseoxXx » wtorek, 23 sie 2016, 20:45

Zgadzam sie z barosz664EM... dokładnie o to mi chodziło w pierwszej mojej wypowiedzi. Maszyny dla początkujących amatorów (do 2 miesiecy) wolne ciężary i również maszyny, dla bardziej zaawansowanych.
Nie mogę sie zgodzia z Conanem. Co pierwsze robi zapalony siłacz kiedy wchodzi na siłownie? Widzi innych, jak targają ciężary i chce im dorownac. Wiec lapie sie za sztangi, hankle. Nie chce wyjoa na mięczaka i panienkę wiec nak3adzie sobie tego wiecej niż udYwignie. I co... chrup... i kontuzja barku murowana, albo stawu kolanowego. Dlatego początkujący, do pierwszych 2 miesięcy treningow, tylko maszyny. Przyzwyczają sie do ci1?arow, oswoją organizm i przygotują go przed treningiem z wolnymi ciężarami.

 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 02:10

Post przez knut1990 » środa, 24 sie 2016, 06:30

OKA zgadzam sie z toba, ale nie zawsze tak jest, wilelu ludzi uczy sie na wolnych ciężarach a dopiero potem wskakuje na maszyny.
(ja tak mialem i pare kolesi ode mnie na siłce i nie było to spowodowane brakiem sprzetu) Także uważam że początkujący powinni zacz1c na maszynach ale tak nigdy nie jest, każdy jak powiedziałes wcześniej sie rwie na cie?ay a dopiero na machiny.
Ja lubie wolne ciężary ale na maszynch zawsze sie rozgrzewam i ćwiczę nogi a teraz nawet zaczo3em robić biceps na wyciągu i jestem zadowolony...a niezgadzam sie ze maszyny dla amatorow....

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 08:46

Post przez SelenaGab » środa, 24 sie 2016, 08:57

Racja xXxandrzejseoxXx ,popieram to co wyżej napisałem ,do ciężaru trzeba dorosn1a.....

 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 19:16

Post przez YakuzaFurst » środa, 24 sie 2016, 09:33

Nie dorosnąć tylko nabrać odpowiedzniej techniki której mlodzi uczą sie zarówno z wolnych ciężarów jak i z maszyn!!! jeżeli młody człowiek bedzie mial trenera to ten pozwoli mu ćwiczyć wolnymi ciężarami ale tak dobieżę wage krążków na sztandze i hantelek zeby chlopak(dziewczyna) uczył sie techniki wykonania cwiczenia a maszyny mu pomogą opanować ta technikę i dlatego i to i to jest ważne w tym sporcie!!!!

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 08:46

Post przez SelenaGab » środa, 24 sie 2016, 09:43

Dlatego napisałem ,że maszyny są uzupełnieniem podstaw ćwiczeniowych...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości