maszyny VS wolne ciezary

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 02:10

Post przez knut1990 » wtorek, 23 sie 2016, 14:15

mam pytanko czy wolicie ćwiczyć na wolnych ciężarach czy na maszynach, bo w tej kwestii jest dużo dziwnych odpowiedzi, co w yo tym sądzicie?????

 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 19:16

Post przez YakuzaFurst » wtorek, 23 sie 2016, 14:57

wolne ciężary gdy widze pare 1 kg krążków na sztandze to czuje sie silny a jak widze maszynę to juz nie to!!! Ale niektóre maszyny są niezbedne do wykonania jakiś cwiczen albo poprostu jest bezpieczniej np suwnica wole wyciskać niz robić przysiady

 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sie 2015, 17:04

Post przez ADIK » wtorek, 23 sie 2016, 15:11

dokładnie zgadzam sie z koleg1 ...poza tym sam Schwarzenegger powiedział że zdecydowanie wolne ciężary (sztanga, sztangielki) są dużo lepsze niż maszyny Wiec masz odpowiedz

 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 27 sie 2015, 09:20

Post przez szrama67 » wtorek, 23 sie 2016, 15:50

na wolnych ciężarach trzeba bardziej skupić sie nad wykonywaniem ruchu i wtedy lepiej wchodzi ale wyciąg czasami dobrze sobie waln1a dla urozmaicenoia

 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 11:50

Post przez IBosticI » wtorek, 23 sie 2016, 16:10

sugerujesz ze na wyciągu nie trzeba sie supic !! według mnie nad każdym cwiczenie należy sie odpowiednio skupić !! osobiście preferuje wolne ciężary z rozmaitych powodów !! tańsze itp. ale na nich tez sie nie zle poćwiczy mam namysli wolne ciężary !!

Ale maszyny ułatwiają człowiekowi zecie i niczym nie są gorsze od wolnych ciężarów powinno sie stosować i to i to !! :D
ale jeżeli ktoś nie ma maszyn Wolne ciężary są tez dobre !! :-D

 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 07:38

Post przez xXxandrzejseoxXx » wtorek, 23 sie 2016, 16:33

Moim zdaniem ankieta nie ma sensu.
Wiadomo, na maszynach trudniej o kontuzje, łatwiej o izolacje itp.
Natomiast ćwiczenia z wolnymi ciężarami, to w wiekszooci ćwiczenia wielostawowe i tu już łatwiej o kontuzje.
Maszyny wiec są niezbedne w pierwszych miesiącach treningow, czyli dla początkujących (np.
trening obwodowy). Wolne ciężary już bardziej dla zaawansowanych ze wzgledow, które już wyżej wymieni3em.

 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 11:50

Post przez IBosticI » wtorek, 23 sie 2016, 16:36

w zupełności sie z tobą zgadzam !! maszyn są dobre dla pozcatkujacych ale to nie znaczy ze zawansowani nie mogą na nich ćwiczyć
są dobre dla pozcatkujacych i tych zawansowanych! :D

 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 07:38

Post przez xXxandrzejseoxXx » wtorek, 23 sie 2016, 16:40

Tak, tak, tak... dokładnie.
Zaawansowani również powinni korzystać z maszyn.
Gdzie tak ładnie wyizolujesz trica, jak nie na gornym wyciągu, albo klatuchne na bramie ;-)

 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 11:50

Post przez IBosticI » wtorek, 23 sie 2016, 16:44

nie bardzo rozumiem twojej wypowiedzi !! sugerujesz ze zawansowani nie powinni ćwiczyć na maszynach ?? czy Powinni bo sie pogubiłem :-(

 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 02:10

Post przez knut1990 » wtorek, 23 sie 2016, 17:01

a ja sie z wami nie zgadzam!!! Hej xXxandrzejseoxXx co ty gadasz za głupoty!! na maszynach nie powini cwiczya początkujący właśnie oni powinni zacz1a od wolnych ciężarów !!!! aby przyzwyczaić sie do wysilku!! maszyny są niezbedne jak nie to gdzie wyćwiczysz nogi???co? maszyny są bardzo dobre potrafia niezle izolować i zapewniają dokładny ruch i tym samym są bezpieczne...ale wolne ciężary dają wieksza satysfakcje i radość z ćwiczen ....

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość