maszyny VS wolne ciezary

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 7 sie 2015, 17:11

Post przez IcrracesI » środa, 24 sie 2016, 09:45

ja uważam, że jak sie zaczyna przygode z siłownią to powinno sie zacz1a od maszyn, jednak w miarę nabierania doowiadczenia i wzmacniania mięśni (zmniejszanie szans na kontuzje) stopniowo przechodzia na wolne cieżary, jednak nie rezygnyjąc z maszyn, też są dobre do wykonywania niektórych ćwiczen.
Nie zgadzam sie tylko z tym, że maszyny dobrze izolują - jest masa ćwiczen wolnymi ciężarami doskonale izolujących mięśnie.

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 08:46

Post przez SelenaGab » środa, 24 sie 2016, 10:30

Dżedaj -jak sie zaczyna przygode to sie najpierw kilka miesięcy ćwiczy pompki,jakieś ma3e hantelki ,aeroby i jak już wiesz ,że podałasz z tym wszystkim to zaczynasz chodzia na siłownie ..
spójrz na reakcje ludzi ,gdy na siłownie przyjdzie ćwiczyć ch3opak o masie ok 45 kg. chudy jak deska,nie potrafi1cy pomachaa hantelkiem 2,5kg.
Zanim ktoś zrozumie sedno tego sportu ,że cel jest odleg3y i musi sie kilkanaocie tysiecy razy porządnie spocia ,żeby było cosl ,to wierz mi ale mija mnóstwo czasu -i to jest dla mnie okres początkowy ...
Jak młody ch3opak poćwiczy sobie w domu ,albo na ma3ej siłowni w piwnicy z kolegami ,i znajdzie w sobie tego bakcyla ,ktory potem bedzie dawa3 mu powera w trakcie ćwiczen ,to może myślea poważnie o tym sporcie i ma szanse do tego dojoa... 8)

 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela, 2 sie 2015, 07:38

Post przez xXxandrzejseoxXx » środa, 24 sie 2016, 10:37

A ja pozostaje przy swoim :D Pierwszy miesiąc maszyny... później stopniowo wprowadźmy wolne ciężary ;P

 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 19:16

Post przez YakuzaFurst » środa, 24 sie 2016, 10:40

A ja mowie ze nie mogą byc tylko maszyny!!! i maszyny i wolne ciezary!!1 Dla wcześniaków kulturystyki wolne ciężary lekkie ciezary!!!

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 08:46

Post przez SelenaGab » środa, 24 sie 2016, 10:48

A ja panowie ,przede wszystkim rozwaga ,może być i jedno i drugie ale myol1c....

 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2015, 02:10

Post przez knut1990 » środa, 24 sie 2016, 11:00

Wd3ug mnie mlodzi niedoowiadzczeni adepci tego sportu robi1 jeden bl1d, a mianowice 3api1 sie na duże cieżary!! A to jest bardzo źle, powinni zaczynać od mniejszych i tak organizm bedzie reagowa3 podobnie, a plusem jest że sie nie uszkodzi!! Niech każdy poczatku1cy zobaczy jak dane ćwiczenie sie wykonuje i jakie przy tym działają mięśnie, bo to jest podstawa, gdyż wystarczy troche inaczje przekrecia nadgarstek a już uwydatnia sie inny akton danego mięśni.............
Wtedy bedzie mogł sobie wybrać ćwiczenie które gadowala...

 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 7 sie 2015, 17:11

Post przez IcrracesI » środa, 24 sie 2016, 11:19

Dżedaj -jak sie zaczyna przygode to sie najpierw kilka miesięcy ćwiczy pompki,jakieś ma3e hantelki ,aeroby i jak już wiesz ,że podałasz z tym wszystkim to zaczynasz chodzia na siłownie ..  
SelenaGab czy ja napisałem, że zaczyna przygode ze sportem... pisząc z siłownia miałem na mysli osobe, ktora nie spedzi3a całego czasu wcześniej przed komputerem, albo na kanapie (w wypadku młodych) oczywistym jest, że ktoś waż1cy 45 kilo powinien zabrać sie najpierw za ćwiczenia w domu, z drugiej strony jednak taka osoba zaczynając omiesznymi pozornie ciężarami powoli zwieksza je, jeżeli sie przykłada (systematyczny trening, dieta) to nabiera masy - podstawa to zdrowy rozsądek - trzeba mierzya zamiary na mozliwosci.
BTW zgadzam sie z Pyzi1

 
Posty: 15
Dołączył(a): sobota, 22 sie 2015, 08:46

Post przez SelenaGab » środa, 24 sie 2016, 11:43

ja uważam, że jak sie zaczyna przygode z siłownią to powinno sie zacz1a od maszyn, jednak w miarę nabierania doowiadczenia i wzmacniania mięśni (zmniejszanie szans na kontuzje) stopniowo przechodzia na wolne cieżary, jednak nie rezygnyjąc z maszyn, też są dobre do wykonywania niektórych ćwiczen. Nie zgadzam sie tylko z tym, że maszyny dobrze izolują - jest masa ćwiczen wolnymi ciężarami doskonale izolujących mięśnie.

Odpowiedziałem na tekst zamieszczony powyżej,z którego wynika ,że miałeo na myoli początek .
Nic tam nie ma o kanapie i komputerach...

 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 17:32

Post przez Kpolczyk » środa, 24 sie 2016, 12:09

kiedyś ćwiczyłem tylko na maszynach.
Od dłuższego czasu ćwiczę przedewszystkim na wolnym ciezarze.
Na maszynach ćwiczę te miesnie, które warto na nich cwiczyc, np: plecy (sciaganie drazka wyciągu gornego itp), troche nogi, a także na których dobrze mi sie cwiczy, np: trica ćwiczę na maszynach, bo mi jest lepiej.
Ale ogólnie cwiczenia na wolnym ciężarze stawiam ponad te na maszynach.
Nie wyobrażam sobie np: treningu bica lub klaty na maszynach.

 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 14 sie 2015, 08:17

Post przez DexterSwi » środa, 24 sie 2016, 13:05

ja powiem tak:

nie znam ludzi co by na samych maszynach zdobyli pozadne umiesnienie
zaś znam ludzi którzy sporo ćwiczą w silownaich piwniczych i ćwiczy tlko wolnymi ciężarami i wyniki maja

ale fakt jest tez taki ze warto mieszac wszystko, różnorodność to klucz sukcesu

ja sam ćwiczę w piwnicy i na wolnych ciężarach i wiem ze mogę duza osiągnąć w taki sposob, bez mszayn ale z odpowiednia wiedza i zaangazowaniem

Poprzednia strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości