problem z masą!

Tysiące godzin spędzonych na siłowni, hektolitry wylanego potu, walka ze swoimi słabościami.
Ten dział stworzony jest z myślą o Tobie - spytaj czy dobrze ćwiczysz.
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 5 maja 2010, 00:00

Post przez piechu » środa, 5 maja 2010, 20:19

witam
Jestem Piechu mam 22 lata. Mój problem tkwi w tym, że nie idzie mi masa. Tzn. siła rośnie a masa nie. Ćwiczę 2 lata z przerwami i nigdy mój biceps nie przekroczył bariery 42 cm. Dla przykładu, mam teraz 40cm w bicepsie i ćwiczę na bika sztangą o ciężarze 70 kg po 6 powtórzeń w serii, barki 90 kg po 8 razy z za głowy. Nie wiem może źle trenuje, albo zła dieta. Pracuję po 12 godzin dziennie, może to ma zły wpływ. Jak ćwiczyć i co jeść żeby poszła masa? pozdr.

 
Posty: 217
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00

Post przez overcame » środa, 5 maja 2010, 20:28

bardzo ogolne pytania zadales. Zeby masa szla musi byc dodatni bilans kaloryczny, odpowiednia dieta i regeneracja.
Jesli chodzi o bilans kaloryczny to musi on wygladac minimum tak:
WW 4/5g-na kg masy ciala
B 2/2,5-na kg masy ciala
T 1/1,5-na kg masy ciala

moze czas zmienic trening? kiedy ostatnio zmieniales? moze kuleje dieta? wrzuc trening do wgladu a diete do poprawy w dziale odzywianie

 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 5 maja 2010, 00:00

Post przez Kubaodd » środa, 5 maja 2010, 20:42

Jak wyżej. Zła dieta, stagnacja spowodowana zbyt długim ćwiczeniem jednym planem, lub po prostu ten plan na ciebie nie działa tzn. każdy jest inny, na każdego co innego działa( dla przykładu: jeden robi dużo powtórzeń i na niego to działa a drugi za to mało ale też idzie mu masa). Może zainwestuj w jakieś suplementy?

 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Małopolska

Post przez WuQ » czwartek, 6 maja 2010, 09:48

Może dotyka Cie jakiś stres :D.

 
Posty: 107
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez Anaboliczny Doktor » czwartek, 6 maja 2010, 10:41

Zróżnicowanie treningowe to podstawa. Łącz ze sobą inne grupy mięśni.
Np. jak robiłeś Klatka + Biceps, to zmień na Klatka + Triceps.
Ale pamiętaj, że niektórych grup mięśni nie powinno się łączyć ;)

 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00

Post przez toki82 » czwartek, 6 maja 2010, 10:49

licz sie z tym ze przy 12 godzinnej pracy twoje zapotrzebowanie na kalorie bedzie wieksze. zalezy tez od pracy jaka masz(fizyczna/psychiczna)dowalisz kcal z diety zmienisz trening . ewentualnie zrób jakies małe roztrenowanie. do tego nowy plan i ruszasz dalej ;)

 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Post przez robrog3707 » czwartek, 6 maja 2010, 11:39

Klatka + Triceps. Moim zdaniem złe połączenie oba ćwiczenia są oparte na pracy tych samych mięśni .

Już lepiej klatkę plecy chodź są to 2 duże partie i teoretycznie nie powinno się ich ćwiczyć , jeśli oprzesz trening o zasadę push and pull (czyli , jeśli wyciskasz to mieszaj je na zmianę z ćwiczeniami podciągającymi ) Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tej zasady podważa Arnolda teorie na temat ćwiczeń.



Jeśli chodzi o dietę nie masz przerwy w pracy ? pakuj kuraka do miseczki i wcinaj :) Jak znajdę to później podrzucę wam link do programu "dietetyk" bardzo przydatny program tyle ze na początku musisz wyliczyć bilans kaloryczny i zależnie od wysiłku dodać tam odpowiedni % więcej

Pozdrawiam

 
Posty: 78
Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post przez Melodi » czwartek, 6 maja 2010, 18:03

Skoro ćwiczysz 2 lata z przerwami, sam powinieneś wiedzieć, czy dobrze technicznie ćwiczysz, czego brakuje tobie w diecie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 1372
Dołączył(a): piątek, 9 kwi 2010, 00:00
Lokalizacja: Polska

Post przez Nox » czwartek, 6 maja 2010, 18:07

Melodi napisał(a):Skoro ćwiczysz 2 lata z przerwami, sam powinieneś wiedzieć, czy dobrze technicznie ćwiczysz, czego brakuje tobie w diecie.


Uwierz mi, że osoby które ćwiczą dużo więcej lat popełniają dużo błędów technicznych.

Technika tego sportu jest bardzo trudna, no ale jak to mówią człowiek uczy się na własnych błędach :)
Trizer - spalacz tłuszczu

 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 5 maja 2010, 00:00

Post przez piechu » czwartek, 6 maja 2010, 21:07

Dzisiaj kupiłem gainera i monohydrat kreatyny(w proszku). We wtorek powinienem mieć hmb. Może po odrzywkach coś pójdzie, bo chyba od roku nic nie kupilem. Zrobię z tydzień przerwy. W pracy mam 3 przerwy i lunch. Zamiast kanapek zacznę brać piersi z kurczaka i może jakiś ryż. Jeszcze pomyśle nad zmianą treningu.I ruszam!






heideN napisał(a):Zróżnicowanie treningowe to podstawa. Łącz ze sobą inne grupy mięśni.
Np. jak robiłeś Klatka + Biceps, to zmień na Klatka + Triceps.
Ale pamiętaj, że niektórych grup mięśni nie powinno się łączyć ;)


Jakich grup mięśni nie powinno się łączyć??

Następna strona

Powrót do Trening

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości