Rozstepy

Luźne rozmowy o wszystkim. Odpoczynek po ciężkim treningu.
 
Posty: 9
Dołączył(a): środa, 19 sie 2015, 01:54

Post przez KOCHAMWALLO » czwartek, 6 paź 2016, 16:09

Rozstepy skórne (striae distensae),
pasma zaniku elementow sprężystych (tkanka laczna), tworzą sie na poziomie skory wlasciwej, ich powstawanie wiaze sie z uposledzeniem komorek odpowiedzialnych za produkcje 2 rodzajów bialek: kolagenu i elastyny. Bialka te tworzą uporzadkowana „siec” nadając skorze elastycznosc, jędrność oraz odpowiednie napiecie.

faza I „zapalna” - rozstepy maja kolor czerwony, lub czerwono-niebieski, przyjmują postać widocznych, nieregularnych kresek. Na tym etapie są najwieksze szanse, by sie ich pozbyc.

faza II „zanikowa” - nastepuje pozorna regeneracja. Czerwone pasma ulegaja rozjasnieniu oraz zmniejszeniu w wyniku prob regeneracji sieci włókien kolagenu i elastyny. W rezultacie na skorze pozostają prazki barwy perlowobialej wyczuwalne przy dotyku, gdyż nie ma mozliwosci przywrócenia stanu skory właściwej sprzed nastąpienia ubytku. Leczenie na tym etapie moze nieco polepszyć stan skory, natomiast nie zlikwiduje problemu w 100%.

Predyspozycje do wystepowania defektu i umiejscowienie:

- osoby otyle;
- osoby o częstych wahaniach wagi (podczas nagłego spadku masy ciała również mozna nabawić sie rozstepow);
- osoby będące wielokrotnie na niekontrolowanych „cudownych” dietach;
- kulturysci;
- nastolatki w okresie dojrzewania, kobiety w okresie ciazy, menopauzy;
- osoby przyjmujące leki steroidowi;
- osoby z predyspozycjami genetycznymi.

Rozstepy pojawiają sie z reguly po obu stronach ciala, w każdej jego okolicy z wyjątkiem m.in. twarzy, rak i stop.
Kobiety - schorzenie moze pojawić sie w każdym wieku, choć najczęściej w okresie dojrzewania i ciazy.
najczęstsze miejsca wystepowania rozstepow to biodra, gorna czesc ud, posladki, okolice brzucha i piersi.
mężczyźni - okolica krzyzowo-ledzwiowa, u trenujących – obręcz barkowa.

Profilaktyka:

- unikanie częstych wahań wagi i cudownych diet bez nadzoru;
- dieta zapewniajaca wystarczajace dawki witamin gl. A, E, PP, B5 oraz mikroelementów - zwłaszcza cynku i krzemu,
lub suplementacja tych składników w gotowych preparatach;
- stosowanie kremow, zeli, olejków i preparatów na bazie roslinnej, elastyny, kolagenu, biostymoliny, witamin, preparatów lozyskowych, acetazolamidow, alfahydroksykwasow itd. Rodzaj kremu nie jest tak istotny, ważniejsze jest nawilżenie i masaż skory.

Leczenie rozstepow:

- Peeling chemiczny z uzyciem kwasu glikolowego;
- Mikrodermabrazja (opis zabiegu znajduje sie w tym dziale pod wymienionym haslem)
- Mezoterapić
- Krioterapić
- ultradźwięki
- Roll-Cit Medyczny
- Laser biostymulacyjny

Inne metody…

Leczenie farmakologiczne – retinoidy (tretinoina – np. Retin A).
Dermabrazja
Lasery – barwnikowy, miedziowy, CO2 (zabieg polega na złuszczaniu naskórka przez podgrzanie i odpreparowanie warstw naskorka. Wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, ponieważ powstala rana jest bolesna, zaczerwieniona, obrzeknieta i pokryta strupem).
Chirurgiczne wyciecie rozstepow (jedyna terapić definitywna to operacja polegajaca na wycieciu dotkniętego rozstepami kawalka skory, co wiaze sie oczywiście z pozostawieniem blizny).

- Masci i kremy (pomocne raczej w I fazie oraz profilaktycznie)

Na rynku dostępnych jest wiele preparatow, jedne droższe inne tansze, ale w zasadzie przynoszą podobne efekty.
…o to kilka podobno dobrych, sprawdzonych i skutecznych produktow…

- Fissan
- Gehwoll
- seria Vischy
- Eucerin (wersja z mocznikiem)
- Alantan
- Xerial 5 (bardzo silny, raczej nie polecany na poczatek).

Leczenie rozstepow jest trudne i wymaga kojarzenia rozmaitych metod terapeutycznych, a jego efekty nadal nie zawsze satysfakcjonują zarówno pacjenta jak i lekarza. Zabiegi wymagają cierpliwości oraz swiadomosci, iz nie mozna całkowicie zlikwidować rozstepow, mozna natomiast poprawić ich wyglad, spowodowac, ze beda mniej widoczne, bardziej estetyczne zrodlo: http://forum.bodyzone.pl/kremy-na-rozstepy-vt745.html http://forum.bodyzone.pl/kremy-na-rozstepy-vt745.html

 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 1 sie 2015, 21:17

Post przez bandit » czwartek, 6 paź 2016, 17:16

Ja narazie nie mam z tym problemow, ale art.
jest bardzo dobry, zeby nie powiedzieć rewelacyjny Przyda sie każdemu kto ma z tym problemy lub czuje, ze bedzie miec w przyszlosci.
Pozdrawiam :D

 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 28 sie 2015, 03:49

Post przez AMaryann » czwartek, 6 paź 2016, 17:20

gdzieś czytałem ze masc z mocznikiem robiona na zamowienie w aptece z jakiś 2 składników jest bardzo dobra, efekt widać po 2-3 dniach

 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 11:01

Post przez CarnahanPL » czwartek, 6 paź 2016, 18:04

Ja mam niewielkie rostepy na barkach...ogolnie nie są widoczne ale przy dobrym przypatrzeniu sie lub gdy podniosę ręce do gory to juz widac.

 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 26 sie 2015, 13:54

Post przez Boerner83 » czwartek, 6 paź 2016, 18:05

Mi sie pojawiły roztepy na plecach bo szybko roslem i od 3 dni stosuje masc aby sie zmniejszyły i sie nie powiekszaly.

 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2015, 04:45

Post przez borczukk » czwartek, 6 paź 2016, 20:00

ogólnie uważam ze maście na rozstepy są gówno warte.
smarowałem sie nimi i to byla kasa wyrzucona w błoto : jedynie co moze tutaj pomoc to zabiegi laserowe...

 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2015, 23:01

Post przez Niklas__ » czwartek, 6 paź 2016, 20:34

Stary..jak ja bym chciał miec taki problem jak ty..mi sie nie chcą robić

 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 14:29

Post przez konarq-Dorri » czwartek, 6 paź 2016, 21:41

kurcze a co wam robia... ja mam pełno na bicepsie i na najwiekszym piersiowym zewnętrze gorne cczesci... jakoś sie nie przejmuje, nie bądźmy panienkami... masz taka skore a nie inna wiec musisz sie pogodzić z tym... są masci owszem, jest oliwka jest rozcieranie są prysznice (zimny cieply) możesz prubowac ale ja bym wolal spędzić ten czas na przezucaniu żelastwa niz ogladanius ie w lustrze i wcierania kolejnej tubki kremu... no i kasa ktora lepiej wydac na cycka z kurczaka albbo jakieś suple

 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 17 sie 2015, 16:20

Post przez Randziu1 » czwartek, 6 paź 2016, 23:31

SOLARIUM

 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2015, 22:10

Post przez Ixexonat76I » piątek, 7 paź 2016, 05:17

rozstepami bym sie nie przejmowały gdyby nie to, ze są tak glebokie, ze czasami krew przechodzi przez nie jak przez głęboko otarte miejsce :|

Poprzednia strona

Powrót do Pogadanki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości